Maarten van Hecke maakt winnende NK dammen vrouwen weer naar Zoutelande 11 en legt risico in zijn spel ZEELAND 13 Twintig clubs in koker bij Soccer een cruciaal seizoen bezig. „Ik weet nog niet wat de club met mij van plan is. Voor mij is het zaak me te laten zien en goed be zig te blijven." Hij kijkt niet naar anderen en weet dat iedereen zijn eigen pad bewandelt. „De één komt er zo, de ander weer op een andere ma nier. Ik kijk vooral naar mezelf. Natuurlijk wil ik ook op het hoog ste niveau terechtkomen, alleen moet ik het op mijn eigen manier doen." „Op dit moment hoop ik voor al dat ik bij een eredivisieclub mijn debuut op het hoogste ni veau kan maken. Als dat lukt, wil ik daarna een paar jaar op dat ni veau voetballen en dan hopelijk 'De één komt er zo, de ander weer op een andere manier. Ik kijk vooral naar mezelf daarna een volgende stap zetten naar een grotere competitie. Ik hoop dat het bij FC Twente lukt, maar er zijn meerdere wegen om er te komen. Al ben ik daar nu nog niet mee bezig. Als ik straks een stap terug moet zetten dan is dat maar zo. Hopelijk kan ik dan later weer twee stappen vooruit zetten." De zondag-derdeklasser kwam vlak na rust op voorsprong door een strafschop van Michael Oomen, nadat Boys-verdediger Sander Oonk een overtreding be ging op Bryan Suijkerbuijk. Daar na zetten de Zeeuws-Vlamingen de situatie recht. De gelijkmaker viel halverwege dankzij een intik- ker van Len Eversdijk, na goed voorbereidend werk van Bart van Fraeyenhove die uitstekend antici peerde op de lange bal van Sander Overbeeke. Een kwartier voor tijd rondde invaller Maarten van Hecke een voorzet van Justin van Rossem na een combinatie met Van Fraeyenhove af. Vóór de 2-1 'We hebben verdiend gewonnen, maar het was een stugge ploeg' was Van Hecke nog twee keer dicht bij een doelpunt geweest. De thuisclub hield in de slotfase stand toen de ploeg uit Zevenber gen alles op de aanval gooide. Virtus had de eerste kans van de wedstrijd gekregen. Terneuzen se Boys, waarbij de niet fitte André Siereveld op de bank be gon, kreeg mogelijkheden via Eversdijk, Van Fraeyenhove en Roy van Ham, maar ze misten nauwkeurigheid in de afronding. De ploeg van trainer Diederik Hiensch bleef via de opbouw van achteruit zoeken naar openingen in de Brabantse verdediging. Dat lukte te weinig voor rust. Na de tegengoal ging het tem po bij de zaterdagtweedeklasser omhoog en kwamen de kansen. „Gaandeweg de wedstrijd gingen we beter spelen", vond Hiensch. Toch bleef het oppassen voor de tegenaanval van Virtus. „We heb ben verdiend gewonnen. Dat gaf ook de trainer van Virtus toe, maar het was een stugge ploeg", concludeerde de Boys-trainer. De bekerwinst was voor de thuisclub een opsteker na de 2-1-competitienederlaag (de beslis sende goal viel in blessuretijd) van zaterdag tegen Oostkapelle. In de vierde ronde treft Terneuzense Boys op eigen veld zaterdag-der deklasser Serooskerke. KARAKTERISTIEK Er neemt in ieder geval één Zeeuwse speelster aan het Neder lands kampioenschap deel. Leonie de Graag uit Goes, die vorig jaar een sterk toernooi afsloot met een vierde plaats, kreeg van de organi serende stichting een keuzeplaats. De drie speelsters die vorig jaar het podium haalden (kampioene Vitalia Doumesh, Denise van Dam en Heike Verheul) zijn ook al verzekerd van een plaats in de fi nale. Wie de overige vier finaletick ets zullen bemachtigen wordt waarschijnlijk in de loop van fe bruari duidelijk. Vanaf 9 januari wordt in Utrecht en Culemborg het kwalificatietoernooi gespeeld, met in ieder geval één Zeeuwse deelneemster: Rianka van Ontber gen uit Nieuwdorp. Het Beach Hotel, waar het toer nooi ook in 2016 weer gehouden zal worden, ondergaat momenteel een grootschalige verbouwing. Aart Walraven, voorzitter van het organisatiecomité, gaat ervan uit dat de deelneemsters geen last zul len hebben van de bouwactivitei ten: „Als alles volgens plan ver loopt zijn de werkzaamheden eind maart klaar." TERNEUZEN. Voor de dertigste edi tie van het indoor soccertoernooi hebben zich twintig Zeeuwse amateurclubs ingeschreven. On der de deelnemers bevinden zich naast de achttien Zeeuws-Vlaam- se ploegen traditiegetrouw de Walcherse clubs RCS en Walche ren. Terneuzense Boys (winnaar 2015) verdedigt zijn titel. De voor ronden worden gespeeld op de avonden van maandag 28 decem ber, dinsdag 29 december en woensdag 30 december. De finale is op zaterdag 2 januari 2016. Alle wedstrijden worden gespeeld in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Vrijdag vindt in café-restaurant De Zwaan in Philippine de loting plaats. WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 cruciaal jaar bezig Sven Mbikulu wordt onderuit gehaald door Jordy Hiterman, aan valler van Jong FC Volendam. foto Ron Jonker/Orange Pictures Sven Mbikulu speler FC Twente door Aector Dooms TERNEUZEN. Terneuzense Boys heeft zich gisteren via een verdien de 2-1-zege in het bekerduel met Virtus verzekerd van een plaats in de vierde ronde. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Diederik Hiensch trainer Tern. Boys Terneuzense Boys-Virtus 2-1 (0-0). 50. Michael Oomen 0-1 (strafschop), 67. Len Eversdijk 1-1, 75. Maarten van Hecke 2-1. Scheidsrechter: L. Uitterhoeve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Youk Tak, Tom Wijne (Virtus). Aan tal toeschouwers: 100. door Daaf Kasse VLISSINGEN. Het Nederlands dam kampioenschap voor vrouwen zal in 2016 opnieuw op Zeeuwse bo dem plaatsvinden. Van maandag 4 tot en met zaterdag 9 april strijden acht vrouwen in Zoutelande om de Nederlandse titel. Het is al de elfde keer dat de Koninklijke Nederland se Dambond de organisatie van het NK vrouwen toevertrouwt aan de Stichting Damevenementen Zee land. Het Nederlands kampioenschap dammen voor vrouwen wordt volgend jaar (van 4 tot 9 april) voor de elfde keer in Zeeland gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41