Middenvelder van Jong FC Twente speelt met lef 12 ZEELAND Nina Meppelder gefêteerd bij haar club in Middelburg Toekomst van Terneuzenaar is nog ongewis. „Ik weet nog niet wat de club met mij van plan is." Nina Meppelder uit Middelburg was gisteravond even terug op haar thuishonk. Ze kwam bij de taekwondoka's bij haar club in Middelburg de prijzen showen die ze vorige week in Dublin alle maal had veroverd op het wereld kampioenschap. Niet met taek wondo - in die tak behaalde ze in mei al de wereldtitel - maar met kickboksen. Meppelder maakte een bijzonder uitstapje naar die sport om zich zelf te prikkelen. En dat lukte heel goed. Ze vocht zich in Du blin naar een gouden medaille (in de categorie light contact) en naar een bronzen medaille (in de categorie point fighting). Getooid met die medailles én de gordel die ze als wereldkampioe ne omgegordeld kreeg, liet ze zich in Middelburg in de bloe men zetten. Vandaag vertrekt Meppelder naar Azië voor een lange vakantie. Hockeysters HSD niet effectief genoeg Een beduidend sterker HSD kon de winst niet mee naar huis ne men in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen. De uitwedstrijd tegen Souburgh eindigde in 2-2. HSD dwong het meeste gevaar af, maar was niet effectief genoeg in de afwerking. HSD kwam zelfs tot twee keer toe op achterstand. Veerle Klep- pe en Anneroos van der Zande scoorden voor HSD. Wildcards voor Roompot-ploeg De Zeeuws gekleurde wieler ploeg Roompot Oranje Peloton heeft van organisator ASO de be vestiging gekregen van deelna me aan zowel de Tour of Qatar als de Tour of Oman. Het team is één van de vier Pro-Continenta le ploegen die een wildcard kre gen voor de races in februari. „Weer een bevestiging dat wij se rieus genomen worden", vindt ploegleider Erik Breukink. sport kort Na zijn overgang naar FC Twente, in de zomer van 2012 had Sven Mbikulu maar een paar maan den nodig om een contract af te dwingen. Het leven lachte hem begin 2013 toe, hij werd net als Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Augustine Loof (PSV) opgeno men in de voorlopige selectie van Oranje onder 17 en wilde grote stappen zetten. Dat lukte in eer ste instantie niet. „Ik vind dat ik daarna een beetje stil heb ge- SVEN MBIKULU staan", bekent de Terneuzenaar. „Maar dit seizoen komt de oude Sven weer terug naar boven." Mbikulu laat het deze maan dagavond zien tijdens het duel van Jong FC Twente met Jong Vo- lendam. Vooral in de tweede helft probeert de controlerende middenvelder zijn stempel op de wedstrijd te drukken. Hij speelt met lef en probeert risico in zijn spel te leggen. „Ik kan in het veld echt mezelf zijn en krijg ook ver trouwen van de trainer", vertelt Mbikulu de volgende dag. „Het belangrijkste is dat ik mijn taken goed uitvoer, maar ik probeer ook altijd gewoon mijn ding te doen. Risico in je spel leggen hoort daar ook bij, vind ik. Ik pro beer ook altijd vooruit te voetbal len." Op het trainingscentrum in Hengelo, bij het Fanny Blan- kers-Koen stadion, kijkt Mbikulu kort terug op de jaren bij FC Twente die achter hem liggen. „Nadat ik de overstap had ge maakt van JVOZ ging het in het begin vrij moeizaam. Na een tijd je pakte ik het goed op en na een halfjaar kreeg ik al te horen dat ik een contract zou krijgen. Als eerstejaars A-junior speelde ik daarna weinig en vorig seizoen ei genlijk ook. Ik liep een paar bles sures op en dat hielp niet mee. Toch kijk ik het liefst vooruit. Ik zit nu lekker in mijn vel, maak mijn acties en speel veel." Egoïsme De middenvelder leunt achter over en denkt na over zijn ant woorden. Het past bij zijn karak ter, want Mbikulu is een rustige, ingetogen jongeman. Terwijl veel talentvolle voetballers toch bruta le ventjes zijn, die overeind pro beren te blijven in een wereld waar het vaak op overleven en egoïsme aankomt. „Je moet altijd voor jezelf opko men", weet Mbikulu. „Maar de één is brutaler dan de ander. Ik zou wel wat brutaler mogen wor den, maar dat zit in je of het zit niet in je." Hij laat liever zijn voeten spre ken en werkt hard om zijn voet- baldroom te verwezenlijken. Mbi kulu speelt bij de beloften en heeft al een aantal keren met de eerste selectie van de worstelen de eredivisionist meegetraind. „De laatste keer was een kleine twee weken geleden, tijdens de interlandperiode. Het is altijd leuk om met het eerste mee te trainen. Het is goed voor je ont wikkeling en ook een teken dat je goed bezig bent. Je merkt wel meteen dat het een hoger niveau is. Dan moet je aanhaken." De reis naar Zeeland, om zijn ouders, twee zussen en vrienden 'Ik zou wel wat brutaler mogen worden, maar dat zit in je of het zit niet in je' te bezoeken, maakt hij niet zo vaak meer. „De afgelopen seizoe nen reed ik vaak op zaterdag sa men met Ruben (de Jager, ook speler van FC Twente) terug naar Zeeland. Omdat we met de belof ten ook vaak op zondag trainen is het lastig om even terug naar huis te gaan. In een vrij weekend pakken we wel meteen de auto. Voor mijn ouders is het soms wel moeilijk. Ze zien één van hun drie kinderen minder vaak dan ze zouden willen. Maar ze weten waar ik mee bezig ben en wat mijn doel is. Ze zijn trots op me." Mbikulu combineert het voet ballen met een studie aan het Jo han Cruyff College in Enschede. „Het is moeilijk omdat we nu 's ochtends trainen", legt hij uit. „Ik heb overwogen om met school te stoppen, maar dat von den de mensen bij FC Twente niet echt verstandig. Ik heb het weer opgepakt, zit in mijn laatste jaar en moet het nu gewoon af maken." Omdat zijn contract komende zomer afloopt, is Mbikulu aan Sport sport@pzc.nl MIDDELBURG Nina Meppelder werd gisteren in Middelburg gehuldigd voor haar we reldtitel kickboksen, foto Lex de Meester ZIERIKZEE VLISSINGEN TERNEUZEN Johan van der Velde naar Terneuzen voor presentatie boek Op initiatief van Der- ny Comité Terneuzen wordt morgenavond in Café Du Commerce de wielerroman 'De Speer van Rijsbergen' gepresenteerd. Het boek is geschreven door John van Ierland en gebaseerd op het roerige wielerleven van Johan van der Vel de (foto). Van der Velde was profrenner tussen 1978 en 1990. Hij nam onder meer Tour-winnaar Joop Zoetemelk in 1980 op sleeptouw, verover de verschillende kam pioenstruien en boek te diverse etappeze ges in zowel de Ronde van Frankrijk als de Ronde van Italië. Aan de hand van vra gen en beelden neemt auteur John van Ierland hoofdper soon Van der Velde morgenavond vanaf 20.00 uur in Terneu zen mee terug naar zijn hoogtepunten, maar ook naar het dal waaruit hij na zijn car rière moest klimmen. Tijdens de avond wordt ook een kleine quiz gehouden: de winnaar krijgt een exemplaar van 'De Speer van Rijsbergen' mét handtekening van auteur en hoofdrolspe ler. BRUINISSE Wiegmans leidt Stephan Wiegmans leidt op zaterdag 19 december het duel van Jong Zeeland te gen de Schouwse se lectie. De scheidsrech ter uit Souburg wordt in Bruinisse geassis teerd door Arjan van de Reijt en Rik de Jong. Mbikulu is aan In de jeugdopleiding van FC Twen te voetballen vijf Zeeuwse talen ten met een verleden bij de JVOZ. Deze krant ging op bezoek in En schede en Hengelo om te peilen hoe het met de Zeeuwse enclave gaat. Vandaag in deel 2: Sven Mbi kulu (19), middenvelder van het belofteteam. door Barry van der Hooft Geboortedatum: 22-8-1996 Vorige clubs: W Terneuzen, RBC, W Terneuzen, Cercle Brugge, JVOZ Bij FC Twente sinds: 1 juli 2012 Positie: Verdedigende midden velder Lengte: 1.75 meter Gewicht: 69 kg Contract tot: 30 juni 2016 Sven Mbikulu speler FC Twente Sander Oonk (zwarte broek) van Terneuzense Boys is in duel met een verdediger van Virtus, foto Camile Schelstraete [fcUJï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40