Veere maakt fout bij het innen van toeristenbelasting Kamerleden ontvangen plan voor politiebureau Grote Kerk in Veere kan cultuurtempel worden I 6 WALCHEREN •Wasrek' opnieuw leeggewaaid Wethouder Molenaar verzekerde dat de gemeente alsnog 'een fors bedrag* krijgt van de ondernemers In de regio Kerkdienst over mensenrechten Joris Roelofs Trio in Schuttershof Kerstconcert in St. Jacobskerk Expositie van schilderijen Mijn dorp, mijn stad Welkomdienst in Hofpleinkerk Jaarafsluiting van het Schrijfcafé Groot Walchers Archipel Dictee door Emile Calon DOMBURG. De gemeente Veere is dit jaar vergeten om de verhuur ders van strandslaaphuisjes te ver plichten hun gasten per persoon toeristenbelasting te laten betalen. Of en hoeveel geld de gemeen te daardoor misloopt is nog niet bekend. Volgens wethouder René Molenaar zijn er inmiddels afspra ken met de verhuurders gemaakt en zullen ze eind dit jaar één be drag overmaken naar de gemeen te. Een bedrag, aldus de wethou der, 'dat zeer aanzienlijk zal zijn'. Je wordt hier niet blij van, dit verdient niet de schoonheidsprijs, zo kreeg de wethouder deze week te horen van de kant van de frac tie van PvdA/GroenLinks. Rina Ja- kobsen stelde dat de tachtig strandhuisjes langs de Veerse stranden dit seizoen een goede be zetting kenden en dat daardoor de gemeente 'toch een aardig bedrag misloopt'. De wethouder vertelde dat door de verhuizing van de afde ling belastingen naar Middelburg het 'gewoon vergeten is om de ver huurders van de strandslaaphuis jes te laten weten dat ze dit jaar per hoofd toeristenbelasting moes ten betalen'. „Het is gewoon over het hoofd gezien." Maar hij verzekerde ook dat de gemeente alsnog 'een fors bedrag' krijgt van de ondernemers. Vol gens hem hadden ze een voorstel gedaan dat door hem kon worden afgewezen. Onder meer omdat hij, via een onderzoek, weet wat zo'n beetje de bezettingsgraad is van de strandslaaphuisjes. „En die is zeer goed." Volgens Item wordt nu met terugwerkende kracht alsnog be taald. „Het bedrag zal u verras sen." In december meldt hij de ge meenteraad hoeveel hij heeft ont vangen van de ondernemers. door Wendy Wagenmakers SEROOSKERKE. Kamerleden bui gen zich over het plan voor een 'steunpunt plus' als oplossing voor het verdwijnen van het poli tiebureau uit Serooskerke. Initiatiefneemster van dat plan, Lianne Minderhoud uit Seroosker ke, overhandigde gisteren een peti tie aan Tweede Kamerlid Nine Kooiman van de SP. Onder die pe titie, die zich verzet tegen sluiting van het Serooskerkse bureau, ston den 1109 handtekeningen. „Op de website staat 1108, maar John van den Heuvel van De Telegraaf had ook nog gereageerd. Hij zegt onze actie van harte te steunen." Wegens bezuinigingen is het bureau in Serooskerke in augustus gesloten en werken de agenten voortaan vanuit het gemeentehuis in Domburg. Maar dat ligt niet centraal op Walcheren, voert Min derhoud aan. Zij pleit voor een zo genaamd steunpunt plus met slim me ICT. Dat is een bureau dat 24 uur per dag open is en toch onbe mand. „Vaste agenten in Veere kunnen dan digitaal gebriefd wor den in Serooskerke. Zo gaan de kosten omlaag en verbetert de dienstverlening. We hebben het plan toegelicht aan Kamerleden van de SP, CDA, WD en Pvda. Ze waren heel positief. Ze nemen het mee in de discussie in januari." door Wendy Wagenmakers DOMBURG. De Grote Kerk in Veere kan alsnog cultuurtempel wor den. Bureau Veen uit Amsterdam mag van de Veerse gemeenteraad toch onderzoek gaan doen naar ex ploitatie van de kerk. Dat is geen goedkoop onder zoek: de kosten bedragen 95.000 euro. De gemeente hoeft echter geen extra reis- en verblijfskosten meer te verwachten en rekent op ongeveer een derde aan subsidie. Maar dan heb je ook wat, be toogde wethouder René Molenaar in een vurig pleidooi. „Wat de Eif- feltoren is voor Parijs, is de Grote Kerk voor Veere. Ernst Veen was de enige die dat monument exploi tabel kan maken zónder dat er veel subsidie bij moet. Wij varen op zijn kompas, omdat hij zich meermalen bewezen heeft." Allemaal wishful thinking, vrees de de WD. Ook D66 vroeg de of ferte van Bureau Veen nog eens te gen het licht te houden en meer plannenmakers uit te nodigen. Van de meerderheid in de raad hoefde dit niet. Hoge ambities spraken het gros wel aan. MIDDELBURG Theoloog Egbert Rooze uit Ant werpen is zondagochtend te gast in de Doopsgezinde Kerk in Mid delburg. Omdat het donderdag 10 december Internationale Dag van de Rechten van de Mens is, zal het in de dienst gaan over men senrechten. Rooze brengt het onderwerp van uit Bijbels perspectief ter sprake. Ook is een medewerker van Am nesty International aanwezig om te vertellen over het werk van Amnesty. Voor de kinderen is er een eigen programma rond het thema mensenrechten. De dienst begint om 10.00 uur aan de Lange Noordstraat 62 in Middelburg. MIDDELBURG Joris Roelofs staat zondag in Schuttershof in Middelburg. Roelofs is bekend als klarinettist in het Zeeland Suite-project van Jeroen van Vliet, een productie van MuziekPodium Zeeland. Hij is één van de opkomende talen ten in de Nederlandse jazz. Het optreden begint om 15.30 uur. VLISSINGEN Twee jonge muzikale ensembles geven op dinsdag 15 december een kerstconcert in de St. Ja cobskerk in Vlissingen. Nederlands Baroque-ensemble Holland Baroque en Belgisch vo caal ensemble Vox Luminis breng en traditionele kerstmuziek uit de 17e eeuw ten gehore van onder andere Bach, Buxtehude en Prae- torius. Het concert vangt aan om 20.00 uur en kaartjes zijn te koop vanaf 12 euro. ARNEMUIDEN In de meubelshowroom van Jan de Nooijer in Arnemuiden is een expositie met schilderijen en beeldhouwwerk van Paula Drost-Van de Velde te zien. Haar schilderijen in olie- of acrylverf zijn kleurrijk en prikkelen de fan tasie. De expositie in de Langst raat is drie maanden te zien. MIDDELBURG De laatste Welkomdienst dit jaar in de Hofpleinkerk in Middel burg vindt zondag plaats. Koor en combo Glorify zullen de gehele avond vullen met een ad- ventprogramma. Het thema die avond is 'De Lief de geeft Licht'. De aanwezigen starten om 18.45 uur met zingen en om 19.00 begint de dienst. Meer informatie over de Welkom dienst is te vinden op www. wel- komdienst.nl MIDDELBURG Het laatste Schrijfcafé dit jaar in Middelburg staat op dinsdag 8 de cember op de planning. Het jaar wordt feestelijk afgeslo ten tijdens de bijeenkomst. De jaarafsluiting vindt plaats in ZenC in Middelburg en duurt 10.15 tot 12.15 uur. Meer informa tie is te vinden op: www.schrijf- jevrij.nl. MIDDELBURG Archipel Scholen houdt voor de elfde keer het Groot Archipel Dic tee in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Dit ge beurt op woensdag 9 december. Alle Walcherse scholieren uit groep 7 en 8 mogen daar aan mee doen. Tenminste, als ze in de voor ronde op hun school als één van de besten uit de bus komen. Dit jaar doen negentien scholen mee aan het Groot Archipel Dictee. Per school kunnen er vier kinde ren in de finale meedoen. Gert Dorleijn, locatieleider op Archipel school De Lonneboot heeft twee dictees geschreven. VLISSINGEN. De fototentoonstelling op het Scheldeterrein is niet be stand gebleken tegen de zware windstoten van vorige week. De fotodoe ken zijn losgewaaid en verlost door de gemeente, waarna de stellage een zaam achterblijft op de voormalige scheepshelling. Overigens niet voor het eerst; nog geen jaar geleden waaide het 'wasrek', zoals de fotostella ge in de omgeving wordt genoemd, ook al leeg. En een halfjaar daar voor, toen de stellage nog op de kade stond, ook al. De gemeente Vlissin gen heeft daarom besloten voorlopig geen fotodoeken terug te hangen. Pas in het voorjaar komen ze misschien terug, maar in de winter zullen de beelden van het Scheldeterrein voortaan niet meer te zien zijn. foto Ruben Oreel DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE Intratuin, 14.00-17.00 uur - Sinterklaasfeest, muzikale omlijs ting door muziek- pieten MIDDELBURG Doopsgezinde Kerk, Lange Noord straat 62,12.45 uur - Lunchlezing, waarbij een gedeel te uit een recent verschenen boek, een interessant arti kel of oude klassie ker wordt voor ge lezen; Gymzaal Pa let, Johan van Rei gersberglaan 2, 13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kinderen t/m 14 jaar; Kloveniersdoe len, 14.00 uur - Le zing over het gehei me leven van bo men; Meiveldpad 55,14.30-16.00 uur - Pieten-middag bij kinderboerde rij; Het Palet, Rei gersbergstraat 2, 15.00 uur - Toneel voorstelling 'Kan telt u mee?'; Cine ma Middelburg, 20.00 uur - Film vertoning The Les son; Schouwburg Middelburg, Mo lenwater 99,20.00 uur - Voorstelling Baantjer Live OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Ac tiviteit 'Botje bij botje'; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Eglantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren SEROOSKERKE De Zandput, 13.30-17.30 uur - Soos voor senioren met diverse activi teiten VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.00-12.00 uur - Recreatiewandel tochten van 5-10 km; Bibliotheek, Spuistraat 6, 13.00-17.30 uur - Ex positie 'Het Wilde Oog' WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Openba re lagere school Westkapelle 1844-1944' ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34