Toekomst bij FC Twente onzeker voor Mbikulu Christel Kats niet blij met sluiting PAAZ Even bijkomen in Hulst Eerste bus te vroeg bij Braakman Romerellen Feyenoordfans i Officier eist twee jaar cel voor man uit Zierikzee die agent verwondde met explosief bij de rellen in Rome. ROTTERDAM. Tegen de 21-jarige Roy L. uit Zierikzee is twee jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het gooien van een mortierbom naar Italiaan se agenten bij de rellen in Rome in februari. De Feyenoord-suppor- ter wordt door het Openbaar Mi nisterie onder meer verdacht van poging doodslag. Een Italiaanse politieman raakte gewond door het explosief. „Hij heeft levens van agenten in gevaar gebracht," stelt de Offi cier van justitie. „Dit was geen im pulsieve daad, maar een goed voor bereide aanslag. „Hij heeft de bom aangeschaft, meegenomen naar het plein en zich vermomd. Hij had dus alle tijd om na te denken over wat hij ging doen." L. ontkent dat hij de mortier bom gooide. Justitie toonde beel den waarop te zien is dat een man met een bivakmuts het projectiel naar de ME'ers werpt. Die hebben de supporters met geweld de steeg ingedreven. De verdachte stelt dat hij tij dens de chaos aan de voet van de Spaanse Trappen inderdaad een bi vakmuts opzette, maar de man met de mortierbom is hij niet. „De bivakmutsen worden vaker uitgedeeld voor wedstrijden, voor sfeeracties. Zo ook in Rome. Ik zet te hem op, omdat ik niet geassoci eerd wilde worden met suppor ters die flessen aan het gooien wa ren. Maar toen dat vuurwerk werd gegooid, was ik al verderop in de steeg." Het Openbaar Ministerie meent dat het wel degelijk L. was die het vuurwerk gooide, na een minutieus onderzoek naar de beel den kijkend naar de zonnebril, bi vakmuts en het soort jas. „Geluk kig zien de agenten het vuurwerk aankomen. Ze gebruiken hun schilden om het explosief af te we ren. Je moet er niet aan denken dat het eerst op een helm, de schouder of schild terecht was ge komen, dan waren de gevolgen rampzalig geweest." Op Facebook volgt L. meerdere pagina's over vuurwerk. Volgens hem niet omdat hij zo'n liefheb ber is. „Dit ben ik voor winacties gaan volgen, voor vuurwerk voor 31 december." Volgens hem had hij ook nooit vuurwerk bij zich kunnen hebben. „Ik was met het vliegtuig en zou niet weten waar je dat in Rome kunt kopen." Volgens CO A-locatiemanager Erwin Maas was het gisteren nog niet verantwoord om de eerste mensen op het park te ontvangen. „Onze mensen communiceren on derling met portofoons. Die kre gen we gisteren nog niet aan de praat." De bus met vluchtelingen was al uit Ter Apel vertrokken voor daar duidelijk was dat in De Braak man nog niet alle puntjes op de i stonden. „We konden de chauffeur niet meer bereiken. Na een korte rust zijn de mensen naar de Zee landhallen gebracht" zegt Maas. Vandaag worden de 200 eerste gas ten voor de noodopvang in De Braakman verwacht. Gisteren te kende burgemeester Jan Lonink van Terneuzen de overeenkomst tussen het COA en de gemeente. PAGINA 12 13 PAGINA 8 9 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 2 december 2015 Zeeland HULST. Bij elkaar 199 vluchtelingen zijn gisteren aangekomen in gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst. Daar krijgen ze voor drie dagen crisisopvang. Vrijdag vertrekken de vluchtelingen met bussen naar de volgende tijdelijke opvang- locatie inTholen. De eerste bus arriveerde rond 14.30 uur en kwam uit Opsterland. Uit die Friese plaats kwamen in totaal 123 vluchtelingen naar Hulst. De overige 76 kwamen uit het Brabantse Budel en Ter Apel in Groningen. Onder de groep vluchtelingen bevinden zich vooral Syrische gezinnen, vaak met relatief jonge kinderen. Woordvoerster van de gemeente Hulst Micaëla Boone was tevreden met de gang van zaken. „Alles is rustig verlopen. De mensen zochten een plekje uit en moesten daarna vooral bijkomen. Ze hebben toch een hele reis gemaakt." Cel geeist voor gooien mortierbom door Adrianne de Koning intratuin kleurtje BRAAKMAN. De eerst bus met vluchtelingen kwam gisteren in de namiddag aan bij Marina Beach in De Braakman. Te vroeg. De opvang was er nog niet klaar voor. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29