Opvang zeehonden in nieuw jasje ProRailbaas wil meer treinen inzetten Pleidooi voor één gemeente Zeeland Eigenaar Gery De Cloedt biedt zijn Hedwigepolder aan voor de opvang van asielzoekers. Gery De Cloedt, eigenaar Hedwigepolder: 91 VLISSINGEN. Maak van Zeeland be stuurlijk één gemeente. En bouw Middelburg en Vlissingen uit tot een Zeeuwse Randstad. Zo kan de provincie landelijk weer op de kaart worden gezet. Dat schrijft se nior-onderzoeker Dick van der Wouw van ZB Planbureau in het nationale tijdschrift Rooilijn. Daar in wordt gediscussieerd over de toekomst van Nederland buiten de Randstad. Zeeland kan volgens Van der Wouw nationaal gewicht in de schaal leggen. Binnen dat toekomstplan worden Middelburg en Vlissingen uitgebouwd tot het stadscentrum voor heel Zeeland. Daar zijn het ziekenhuis, de recht bank, het hoger onderwijs en het grote theater te vinden. Verder vor men provincie, gemeenten en wa terschap één bestuur: de provincie gemeente Zeeland. Met 380.000 in woners wordt Zeeland in één klap de vierde gemeente van Neder land. VLISSINGEN. Gery De Cloedt, de ei genaar van de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen, biedt zijn polder aan voor de opvang van 5000 vluchtelingen. Voordat Nederlands bekendste polder in 2019 definitief verandert in een natuurgebied, wil De Cloedt het nog een laatste zinvol le bestemming geven. Binnen en kele maanden moet een deel van de polder er wat hem betreft heel anders uitzien. Niet dat De Cloedt denkt dat hij met het plan de ontpoldering kan tegenhouden. Wel stelt hij vast dat er een probleem is in de wereld en dat hij de ruimte heeft voor de opvang van vluchtelingen. Een architect heeft al een eerste schets gemaakt. In de polder van 300 hectare, heeft De Cloedt zo'n 45 hectare vrij tot zijn beschik king. Ruimte zat om er chalets en ruimtes voor toiletten, douches en kantines neer te zetten, zegt hij. Met de tijdelijke opvang wil hij zijn steentje bijdragen aan het op lossen van het vluchtelingenvraag stuk. Want het duurt nog wel even voordat met de ontpoldering wordt begonnen. In de paar jaar die de polder nog rest, kunnen een paar duizend mensen worden geholpen, denkt De Cloedt. De eigenaar van De Hedwige polder heeft zijn plan neergelegd bij de gemeente Hulst en de pro vincie Zeeland. Maar die willen er inhoudelijk niet op reageren. Burgemeester Jan-Frans Mul der van Hulst wil wel kwijt dat hij van het idee van De Cloedt heeft gehoord. „De heer De Cloedt heeft de Hedwigepolder bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers aangeboden als grootschalige opvanglocatie. Als het COA moge lijkheden voor opvang ziet, komt ze bij de gemeente met een ver zoek. Net zoals dat in Terneuzen met Marina Beach is gegaan. Maar wij hebben nog niets van het COA gehoord, dus wachten wij Als het COA mogelijkheden voor opvang ziet, komt ze bij de gemeente Hulst met een verzoek als college rustig af." Het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers zegt dat er volop behoefte is aan grote opvanglocaties. Mo menteel verblijven her en der in het land 1400 vluchtelingen in sporthallen. Of de afgelegen Hedwigepolder een geschikte plek is, wil een woordvoerder van het COA niet zeggen. Vol gens hem is in het algemeen vooral bestuurlijk draagvlak van belang. Bereikbaarheid en vervoer zijn volgens hem 'altijd te regelen'. Het COA reageert niet speci fiek op het plan van De Cloedt. Want mocht het COA er ooit interesse in hebben, wil ze een eventueel gesprek daarover met de gemeente nu niet verstoren. De komende maanden wor den alle plannen besproken aan een speciale 'regietafel' waarin gemeenten, provincie en het COA zitten. Daar wordt beslo ten op welke plek Zeeland 2500 asielzoekers zal opvangen. AFHAALBON y Veerman van Den Briel Jan Coppelstock Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 8 december 201J. - ZEELAND 4 PAGINA 6 qo Tijdelijk droger www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 2 december 2015 257e jaargang nr. 284 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 door Jan van Damme Zeeland 5 'Maak van Zeeland één gemeente' Gery De Cloedt, met op de achtergrond zijn Hedwigepolder. foto Camile Schelstraete door Jeffrey Kutterink ^OL'-ANDSE HELDsh A00 8 711688 555530 Ik heb plaats voor 5000 "•C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1