Wielrenners Lotto-Jumbo sjouwen met boomstammen en munitiekisten 18 SPORT Crossers ploegen door de modder. Baanrenners vliegen van piste naar piste. En de wegwielrenners van Lotto-Jumbo? Die doen in hun 'vakantieperiode' aan teambuilding. Seizoen Verweij is al voorbij Ciri zeker van toptoernooi Hockeyers nu tegen Canada Slecht begin Jean van Erp menwerking stopt wat directeur Ri chard Plugge betreft niet bij wat ra votten en dollen op dit speelterrein. „Net als de landmacht moeten wij ook op elkaar kunnen vertrouwen en communiceren en samen opdrach ten tot een goed einde brengen. Daar naast kunnen zij weer veel van ons leren op het gebied van fysieke trai ning en voeding", verwacht Plugge. „We moeten allebei het beste uit on ze mensen zien te halen om te win nen", stelt generaal Mart de Kruif. „Het is allebei topsport." Blinddoeken Dat blijkt wel als de meligheid toe slaat en de vaart uit de oefeningen verdwijnt. Dan is kapitein Francken er als de kippen bij om halverwege de boomstamoefening wat beperkin gen, zoals blinddoeken, in de strijd te gooien. „Jongens, een valpartij. Zeg maar dag tegen je strijdplan. Wees flexibel en weerbaar en neem je slachtoffer mee naar de finish." Daar gaat Bram Tankink, geblind doekt over de kuil en het mijnenveld en via een knietje van Wilco Kelder man de muur op. 37 jaar is hij inmid dels. „Toen ik vroeger bij Quick-Step reed, bestond dit nog niet. Gingen we samen zuipen. Ook leuk, maar on der deze omstandigheden leer je el kaar toch wat beter kennen. Samen werken, leren elkaar te vertrouwen." Het blijft deze dagen bij fysieke oefeningen en informatieve sessies. Twee jaar terug trok de ploeg, des tijds nog als het sponsorloze Blanco, daadwerkelijk een dag en een nacht op met de commando's. „Dat was écht niet leuk meer", gruwelt Tan kink nog bij de gedachte. „Maar er wordt nog steeds over ge sproken", aldus Gesink. „Je wordt al lemaal even uit die comfortzone ge trokken. Net als hier. Samen van een toren abseilen. Met een geweer in de hand het zwembad in. Die intense er varing delen met de hele groep, dat werkt wel door. Toen we sliepen bij de commando's, stonden we dat vol gende seizoen er meteen al vanaf de start met veel overwinningen." Daar tekent iedereen bij Lot to-Jumbo ook nu weer direct voor. Zo best was het immers allemaal niet, afgelopen seizoen. „We hebben te weinig gewonnen. Daarom zijn we hier bezig", verduidelijkt Plugge. „Alle neuzen weer dezelfde kant. Sa men winnen. Dat is het doel." Twee boomstammen. Twee munitiekisten. Een metersdiepe kuil. Een mij nenveld. En een twee me ter hoge muur. Deze etap pe zag Robert Gesink even niet aankomen, toen hij vanoch tend opstond op deze waterkoude dag. Geen bergen, vandaag. Ook geen waaiers en kasseien. Maar een ouder wetse stormbaan. Even krabt hij nadenkend het ach terhoofd, om dan hier ook maar de lei ding te nemen. „Die stammetjes eerst, jongens", buldert hij, alsof er een commando aan hem verloren is gegaan. „En goed vasthouden!" Daar gaat zijn groepje al. Eerst schuifelend over de stammen, die over de kuil zijn gelegd. Dan over het mijnenveld en dan over de muur. „12 minuut 45 jongens", klinkt het uit de mond van 'rode ba ret' kapitein Francken, die alle vorde ringen met een blik op het horloge volgt. „Dat had sneller gemogen." Op de stormbaan van de Oranjeka zerne in Schaarsbergen ondergaat de Lotto-Jumbo ploeg drie dagen lang teambuildingsessies van de Land macht. Daarbij wordt niemand ge spaard. Zo bungelt Jesper Boom, doorgaans de chef-kok van de wieler ploeg, hoog in de lucht aan een touw, om van daaruit vijandelijke doelen te bestoken met granaten. En even verderop staat ploegleider Jan Boven samen met Maarten TjaJlingii en Moreno Hofland te stoeien met de haringen van een legertent. Dit alles is de aftrap van een sa menwerking tussen Lotto-Jumbo en de Koninklijke Landmacht. En die sa- 'Vroeger gingen we zuipen. Ook leuk, maar zo leer je elkaar beter kennen' Schaatser Koen Verweij rijdt deze winter geen serieuze wedstrijden. De 25-jarige Noord-Hollander stap te in de zomer na een hoop heibel op bij Corendon en sloot zich aan bij Team4Gold van Ireen Wüst. Al le beslommeringen putten hem echter zo uit dat de voorbereiding op het nieuwe seizoen in het hon derd liep. „Ik was te veel bezig met randzaken voor een ambitieu ze topsporter", zei hij. Verweij hoopte aanvankelijk wellicht in fe bruari nog in actie te komen, maar heeft dat nu uit zijn hoofd gezet. Hij is niet fit genoeg om aan prij zen te mogen denken. Hij richt zich op de lange termijn, de Spe len van Pyeongchang in 2018. Anish Giri is in maart volgend jaar actief op het zogeheten kandida tentoernooi, waaraan acht scha kers meedoen. De winnaar van dat toptoernooi in Moskou mag in no vember een tweekamp om de we reldtitel schaken tegen de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen. Het is meer dan twintig jaar gele den dat een Nederlandse schaker zich mengt in de strijd om de aller hoogste eer. Jan Timman was in 1993 de laatste die een tweekamp schaakte. Hij verloor destijds van de Russische grootmeester Anatoli Karpov. De 21-jarige Giri is een van de twee schakers die het kan didatentoernooi heeft bereikt op basis van zijn rating. Jean van Erp is het WK drieban den in Bordeaux teleurstellend be gonnen. De Nederlander verloor gisteren zijn eerste poulewed- strijd. Hij kwam tegen de Vietna mees Ma Xuan Cuong niet verder dan een schamel moyenne van 0,756. Zijn Aziatische opponent won met 40-28. De Italiaanse routi nier Marco Zanetti is de andere te genstander in de voorronde. Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn zijn de andere Nederlandse deelnemers aan het toernooi, zij komen vandaag en morgen in ac tie. Titelverdediger Choi Sung-Won uit Zuid-Korea verloor zijn eerste partij van zijn landge noot Kim Jae Guen. Even uit de comfortzone door Arjan Schouten Bram Tankink De Lotto-Jumbo ren ners Dennis van Win den (linksboven), Bram Tankink (rechtsboven), Steven Kruijswijk (links onder) en Wilco Kelder man (rechtsonder) tij dens de teambuilding sessie op de stormbaan van de Oranjekazerne in Schaarsbergen. foto ANP/Bas Czerwin SCHAATSEN SCHAKEN RAIPUR. De Nederlandse hockeyers krijgen vandaag in de kwartfinale van de World League te maken met Canada. De Noord-Amerikaanse ploeg ein digde zoals verwacht als vierde en laatste in groep A. Cisteren bereidde Oranje zich ontspannen voor met een 'voetbaltraining', foto ANP BILJARTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18