Boete voor vader met ziek kind verscheurd «L. m 0KÖÖWËDËALNL) Waar de Franse concurrent Mi- chelin koket teert met zijn restaurantgids, maakt de Itali aanse bandenfabrikant Pirelli al 47 jaar goede sier met zijn ver zameling verleidelijk en be kend naakt. De kalender waar voor naamloze modellen en sterren als Laetitia Casta, Kate Moss en Monica Bellucci - deels - uit de kleren gingen, fungeert als statussymbool en collector's item: er worden er maar een paar duizend gedrukt en hij is niet te koop. Alleen vip's en zakenrelaties mogen de pikante kiekjes, waarvan ook opper-Italiaan Silvio Berlus coni schijnt te smullen, aan de muur spijkeren. Of hij ook zo geniet van de editie 2016 valt te bezien. Want met het inhuren van de topfoto grafe Annie Leibovitz gaat het roer inhoudelijk om, bleek gis teren tijdens de presentatie van het paradepaardje in Londen. De Amerikaanse - als altijd gekleed in haar uniform van bergschoenen en oude jeans - zei dat ze carte blanche had ge had en daarom koos voor echte vrouwen. En in plaats van af te reizen naar tropische locaties, fotografeerde ze onder meer Yo- ko Ono (82), zangeres Patti Smith (69) en schrijfster Fran Lebowitz (65) volledig aange kleed op een stoel in haar stu dio in New York. Leibovitz, bekend van haar artistieke Vanity Fair-portret- ten van onder meer een zwan gere Demi Moore: „Ik wil rol modellen laten zien. Gewone vrouwen die iets bijzonders hebben bereikt. Simpel, puur. Daarbij ben ik eenvoudig te werk gegaan. Niks geen bedach te formats, maar zitten en schie ten. Als het goed is, is het goed. De meesten stonden na een uur weer buiten. In het geval van Pirelli is dat bijzonder, want de voorgaande kalenders kwamen op een totaal andere manier tot stand. Dat is ook wat ik wil: nieuwe stappen ma ken, afwijkend te werk gaan." Behalve Smith, Ono en Lebo witz zette ze ook minder gang bare modellen als filmprodu cent Kathleen Kennedy, kunst verzamelaar Agnes Gund en de Chinese actrice Yao Chen voor de lens. Daarnaast maakte ze 'een lichaamsstudie' van de blo te rug van tenniskampioene Se rena Williams en liet ze comé dienne Amy Schumer slechts gehuld in slip poseren. Leibo vitz: „Ik zei tegen Amy dat ze juist niet haar buik moest in houden, maar alles moest laten gaan. Erg herkenbaar en ook 'Ik wil rolmodellen laten zien. Gewone vrouwen die iets bijzonders hebben bereikt Simpel, puur' grappig. Amy meldde na afloop dat ze zich nog nooit zo sexy had gevoeld." Of de directie van Pirelli dat beaamt, bleef onduidelijk. De aanwezige topmannen in Lon den lieten blijken dat ze blij zijn met de aandacht die Leibo vitz wereldwijd voor hen trekt. Maar gevraagd naar de verande ringen, bleef het bij een zuinig: dit is anders, het is niet stan daard. Ook kwam er geen ant woord op kritiek dat ze de ex clusiviteit - toch het handels merk van de kalender - onder graven door hun beelden onli ne te zetten. Leibovitz kan het niets schelen. „Ik heb een ver schil gemaakt door niet te kie zen voor de traditionele Pirel- li-portretten. Verder ben ik niet goed in uitleg geven over mijn werk." PAPENDRECHT. Het Papendrecht- se gezin dat een boete kreeg voor een levensreddende spoedrit naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam, hoeft die 76 euro toch niet te betalen. „Bij na der inzien was het beboeten van de rit onder politiebegeleiding toch een 'onjuiste beslissing", al dus justitie gisteren. Eerder werd het bezwaar van vader Dennis Groenendijk tegen de bon nog afgewezen door justi tie. Dit ondanks het feit dat de rolstoelbus van de familie werd bestuurd door een ervaren ambu lancechauffeur én werd begeleid door een ambulance en politie wagen. De bus, zo luidde het oor deel, bracht het overige verkeer in gevaar. Dat Anouk (17) in le vensgevaar was door hartklop pingen, deed daar volgens justi tie niets aan af. Het instandhou den van de boete leidde tot grote verontwaardiging, onder meer bij ambulancemedewerkers. Moeder Daniëlle Vink vindt de laatste beslissing van justitie 'terecht': „Ze hebben de boete niet kwijtgescholden, maar gere duceerd tot nul euro. Kennelijk blijft hij wel staan, hoe dat zit, wil ik nog even uitzoeken." An ouk is inmiddels hersteld van haar hartproblemen. DAGAANBIEDING VAN 1 DECEMBER Vanaf slechts 39,95 DINSDAG 1 DECEMBER 2015 NIEUWS 7 foto Annie Leibovitz/Pirelli De Chinese actrice Yao Chen Een Pirelli zonder stoeipoes door Annemart van Rhee Dames op leeftijd, de vetrollen van actrice en comédienne Amy Schumer en een lichaamsstudie van tennisster Serena Williams. De voorheen pikante Pirelli-ka- lender toont nu artistiek in plaats van verleidelijk naakt. Topfotografe Annie Leibovitz (66): „Ik wil echte vrouwen la ten zien." Tenniskampioen Serena Williams foto Annie Leibovitz/Pirelli Fotografe Annie Leibovitz foto Neil Hall door janneke Boluijt Prachtige Vintage Vloerkleden in 4 verschillende maten Beschikbaar in 8 verschillende designs Met prachtige retro vintage design, zeer trendy Met vakmanschap geproduceerd, gaat levenslang mee Eenvoudig te reinigen met de stofzuiger Maakt iedere huiskamer helemaal compleet Binnen 3 werkdagen in huis! Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 60% €60,- BESTELLEN Met gemak veilig shoppen DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL NIET TEVREDEN? GELO TERUG! 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7