Jong Ambon club van de week na winst op koploper Arnemuiden Zijn moeder filmt elke wedstrijd van achter het 12 ZEELAND Zeelandia Middelburg heeft zes spelers in selectie Jong Zeeland Gelijke spelen voor Zeeuwse voetballers in Jupiler League Zeeuws topscorer (met achttien doelpunten) wil met Walcheren naar de tweede klasse. ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Zeelandia Middelburg is hofleve rancier van de selectie voor Jong Zeeland. De zondag-eersteklas ser is met zes spelers vertegen woordigd. Jong Zeeland speelt za terdag t9 december in Bruinisse een oefenwedstrijd tegen de Schouwse selectie. De selectie is: Jarreau Manu- huwa, Dennis Tukker, Yannick van de Woestijne, Samet Dogan, Niels Luteijn, Daniel Wissel (Zeelandia Middelburg), Milan Tevel, Maas Boogaard, Delano Langezaal (De Meeuwen), Mil ton Roemeratoe, Roycel James, Daniel Jansen (VC Vlissingen), Levi Tamboer, Maarten van Vooren (FC Dauwendaele), Sjef van de Kinderen (Clinge), Urme ion Martis (FC Axel) en Xander van der Poel (Yerseke). Terneuzenaar Tom Boere heeft gisteravond met FC Eindhoven ternauwernood een punt gepakt tegen FC Emmen. De ploeg maakte in de vijftiende speelron de van de Jupiler League pas in de laatste minuut de r-r. De Zeeuws-Vlaamse aanvaller stond toen al niet meer in het veld; hij werd na 65 minuten, kort na de 0-1, gewisseld. FC Eindhoven staat nog steeds drie punten achter Sparta Rotter dam, dat Axelaar Rick van Dron- gelen negentig minuten op de Nagtegaal gaat door bij Stavenisse Johan Nagtegaal staat ook ko mend seizoen voor de groep bij vierdeklasser Stavenisse. De in Tholen woonachtige trainer is nu bezig aan zijn tweede jaar bij de club die zich heeft ontwik keld tot een solide middenmo ter. Alle spelers in de selectie werd in een individueel gesprek gevraagd naar hun mening over de aanpak van de oefenmeester. De reacties waren zonder uitzon dering positief, zodat Nagtegaal en de club samen vol vertrou wen verder gaan. bank had zitten. De koploper speelde met 1-1 gelijk bij Jong Ajax. Vlissinger Istvan Bakx kwam met FC Oss een remise overeen met RKC (0-0). Augustine Loof, afkomstig uit Koewacht, speelde met Jong PSV eveneens doelpunt loos gelijk bij FC Den Bosch. Tho mas van den Flouten verloor met Telstar met 2-t van NAC Breda. Souburger Gérard de Nooijer mocht als enige juichen. De assis tent-trainer was met FC Dor drecht te sterk voor Almere City. MTB-toertocht door Zak van Z-Beveland Voor de zestiende keer houdt Wielercomité 's-Heer Arendsker- ke zondag een toertocht voor mountainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De tocht over 30 of 50 kilometer is in overleg met de Stichting Natuurmonumen ten uitgezet rondom de dorpen 's-Heer Arendkerke, Heinkens- zand en Nisse. Tüssen 9.00 en 11.00 uur kan wor den ingeschreven in het Arends huis aan de Torenring in 's-Heer Arendskerke. Deelname kost 5 euro (NTFU-leden 4 euro). Zijn vader Hans had het voor de wed strijd al gezegd. „Als we op voor sprong komen, wordt Steve echt ge vaarlijk. Want dan komt er ruim te achter de verdediging te lig gen." En warempel, door een ty pische Steve Schalkwijk-goal kwam Walcheren zaterdag op een 3-0-voorsprong tegen Kapel- Ie. Het was goal nummer acht tien voor de Zeeuws topscorer. Na een afgeslagen Kapelle-aan- val werd Schalkwijk na ruim een uur aan de linkerkant wegge stuurd. „Ik loerde erop", zei hij. „Vijf, zes keer stond ik buiten spel, maar nu bleef ik er een me- tertje voor." Hij versnelde, kapte op de punt van de zestien naar binnen en krulde de bal fraai in de verre hoek. Recht in de lens van zijn moeder Angelique... Sport kort VLISSINGEN. Jong Ambon is de club van de week, Ignacio Misai- ne maakte namens de Middel burgse club de treffer van de week. Dat hebben de panelleden van de Zeeuwse Voetbal Awards gisteren bepaald. De awards zijn er dit seizoen op initiatief van de PZC en CTV Zeeland. De speler van deze week is So- fyan Azzagari. Hij is terug na lang blessureleed en valt de laat ste weken steevast in bij zondag eersteklasser Goes. In de blessu retijd bezorgde hij zijn club zon dag ook nog de drie punten in de wedstrijd tegen SC 't Zand (3-2). Ralph Zegers is gekozen tot de trainer van de week. Met zondag tweedeklasser HW'24 versloeg hij, mede door tactisch vernuft, ti telkandidaat Unitas met 2-0. Club van de week is Jong Am- bon. De Middelburgse zater dag-derdeklasser won met 1-0 van koploper Arnemuiden. Het doelpunt van de week werd gemaakt door Ignacio Mi- saine. Hij rondde een mooie aan val van Jong Ambon af. De eretitel 'scheidsrechter van de week' gaat naar Luc Martens (18) uit Koudekerke. Hij maakte zijn debuut in de tweede klasse bij de wedstrijd HW'24-Unitas. Pechvogel van de week is IJ- zendijke. Kort voor rust claimde het elftal een strafschop toen Phi- lippine-speler Gérard de Nooijer de bal vastpakte in de veronder stelling dat er gefloten was voor een overtreding. De scheidsrech ter liet echter doorspelen en een minuut later lag de bal aan de an dere kant in het net. Uiteindelijk verloor IJzendijke met 6-3. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN STAVENISSE 'S-HEER ARENDSKERKE Schalkwijk snel, door Rudy Boogert j.. Na ruim een uur passeerde Steve Schalkwijk zaterdag met een geplaatst schoot Kapelle-doelman Lars Francke. foto Johan van der Heijden DEN BOSCH Brons voor schakers Landau Axel A1 De schakers van Lan dau Axel A1 hebben verrassend brons vero verd op het NK. Na vier speeldagen in Den Bosch moesten Bas de Feijter, lan Vandelaclu- ze, Kedem Gutkind, Ta mer Ismail, Tibo Maes, Iris Schelleman, Xan der Pauwels en Lydia Dubbeldam alleen Utrecht A1 en Sant poort A1 voor laten gaan. NIEUWLAND Vermerris wint met zes tellen verschil Met de overwinning in de marathon voor enkelspan pony's maakten Chantal Ver merris en haar Welsh Cob Rapsodie in Nieuw- en Sint Joos- land de hooggespan nen verwachtingen volledig waar. Met zes tot de tanden toe ge wapende concurren ten kreeg de aanspan ning uit Krabbendijke de overwinning niet cadeau. Maaike Hanne- wijk uit Ovezande en haar Welsh Ferro brachten met een rit in 92,08 seconden meteen het spel op de wagen. De Vlissing- se Linda Kodde (90,53) voerde met Mauro de spanning nog verder op. Ver merris bleek er niet van onder de indruk. In een bloedstollende rit stuurde zij Rapso die in 84,92 seconden naar de finish. ZIERIKZEE Kerkhove stijgt naar 211 plaats Dankzij haar halvefina leplaats in Shrewsbury is tennisster Lesley Kerkhove gisteren naar de 211e plaats gestegen op de we reldranglijst. De Zierik- zeese stond 219e.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72