Bouzambou hoopt op terugkeer in Oranje Juniorenteam MTV pakt nationale titel doel van de tegenstander ZEELAND 13 Achtervolgers voeren druk op koploper op „Het is heel jammer dat ik er niet bij zit", zei Saïd Bouzambou. „Ik had er geen rekening mee gehou den. Maar de concurrentie is heel groot bij Oranje. De bondscoach heeft me 's ochtends ingelicht en uitgelegd waarom hij voor andere jongens heeft gekozen. Ik had me echt verheugd op het kwalificatie toernooi. Tegen een land als Span je spelen in een volle zaal, daar doe je het voor. Ik ben weer in vorm en moet nu hard blijven werken. Hopelijk keer ik dan weer terug bij Oranje." Bouzambou, die vrijdagavond één van de uitblinkers bij Groene Ster was tijdens de knappe 5-4-overwinning op FC Eindho ven, kreeg onlangs tijdens een dubbele oefeninterland in en te gen Wales al weinig speeltijd. Tij dens twee oefeninterlands tegen Portugal bleef hij vorige maand in beide duels zelfs op de bank. Loosveld heeft er nu voor geko zen om helemaal geen plaats meer voor Bouzambou in te rui men in zijn veertien spelers tel lende selectie. Oranje begint het WK-kwalifi- catietoernooi op donderdag 10 de cember tegen Bosnië-Herze- govina. Een dag later is Letland de tegenstander, op zondag 13 de cember volgt het laatste poule duel met de torenhoge favoriet Spanje. De nummers één en twee plaatsen zich voor de play-offs, die in maart worden gespeeld. Ze ven landen plaatsen zich dan voor het WK, dat tussen 10 sep tember en 2 oktober 2026 in Co lombia is. zelfs tegen mijn achterhoofd ge spuugd. Dat frustreert wel eens." En dat levert wel eens een kaart op. Zaterdag kreeg hij er één. Na het commentaar 'Kom op, scheids' werd hem een gele prent voorgehouden. Steve: „Je Bart Chermin heeft de ploeg nog meer spelers die ze er makkelijk in leggen. Alleen verdedigend laat de ploeg wel eens een steekje vallen, net als zaterdag tegen Ka- pelle toen een 3-0-voorsprong bijna werd prijsgegeven. Walche- 'Speciaal voor het voetbal ben ik gaan fitnessen. Ik train vooral op explosiviteit' Vroeger had ik echt een kort lontje, maar nu kan ik me beter beheersen' mag blijkbaar niks meer zeggen." Vader Hans, voorzitter van de club en zaterdag gelegenheids- vlagger, met een knipoog: „Dat zal hij nog wel horen van zijn moeder." Steve: „Ja, ze was er niet blij mee. Maar ik ook niet, want nu mis ik zaterdag de wed strijd tegen Yerseke vanwege een schorsing." Nu is Walcheren niet alleen af hankelijk van de goals van Schalk wijk. Met Daryl Hollander, Mark van der Eijk, Tim Smulders en ren hield ternauwernood stand (3-2-zege). „Vorig jaar scoorden we heel makkelijk, maar we kregen ook veel goals tegen. Daar werken we nu hard aan en we hebben heel wat minder doelpunten geïncas seerd." Dat moet ook wel. „Want we willen naar de tweede klasse. In oefenwedstrijden tegen Nieuw- dorp (5-2-zege) en Dauwendaele (5-1-zege) hebben we bewezen dat niveau aan te kunnen." L VLISSINGEN. Ramon Janson (MZC'11) en Arjen de Koeijer (Yer seke) scoorden zaterdag allebei drie keer voor hun ploeg. Voor de jarige Janson was het een feestje met een smetje, want zijn hat trick was onvoldoende voor de winst op Klundert (3-3). De Koe ijer won wel met Yerseke (6-2 te gen MZVC). Het tweetal voerde met hun hat tricks de druk op koploper Steve Schalkwijk (Walcheren) op in het PZC-topscorersklassement. Jan son en De Koeijer staan beiden op zestien doelpunten. Ze hebben twee goals achterstand op Schalk wijk, die tegen Kapelle doelpunt nummer achttien liet noteren. Het team, bestaande uit Alyssa Rigters, Jordan van Herwijnen, Roxanne Cappon, Floor Adriaan- se, Vivian Poppe, Britt Willems, Luna Marinissen, Rachel Louws en reservespringer Pleun van Nij- dam, wist vooraf dat series ge sprongen moesten worden met veel salto's en schroeven. De Mid delburgse vrouwen doen al een aantal jaren mee aan de landelij ke wedstrijden en het NK en dit keer drongen ze door tot de fina le. Het resultaat mocht er zijn: dankzij een goede uitvoering van de onderdelen sprokkelden ze 17,30 punten bij elkaar. Dit bleek genoeg voor de titel. Het seniorenteam met Mariëlle Tange, Isabel Provoost, Ashley Wisse, Lorindy van Roo, Amy Hiemstra en invaller Lean- dra Joosse werd vijfde. De vrou wen zetten in een sterk deel nemersveld een goede serie neer. De score van 31 punten die het team hiervoor kreeg toebe deeld, bleek goed voor een vijfde plaats. Want waar Steve voetbalt, staat zijn moeder achter het doel van de tegenstander met haar te lefoon te filmen. „Wind, regen of sneeuw, mijn moeder staat er al tijd." Het maakt haar niks uit. In Kapelle stond ze te kleumen in de regen, maar het wachten werd beloond. En wat doet ze met de filmpjes? „Ik stuur ze naar de jon gens. Vinden ze leuk." Ze doet het sinds een aantal ja ren; eigenlijk sinds Steve het in de spits op zijn heupen heeft gekregen. Hij is opgegroeid bij RCS, in de B's ver kast naar Walcheren en toen de club in 2012 overstapte naar het zaterdag voetbal verschoof trainer Marco Schroevers hem van links buiten naar de spits. En dat bleek een meesterzet. In zijn vierde sei zoen staat de teller al op 89 goals. Zijn snelheid en doelgericht heid zijn zijn belangrijkste wa pens. Hij kruipt achter het centra le verdedigingsduo, wandelt schijnbaar ongeïnteresseerd rond in niemandsland, maar is klaarwakker als zijn ma ten om hem heen aan de bal komen. Daryl Hollander bijvoorbeeld, spe lend op 'de 10'. „We voelen el kaar feilloos aan. Aan zijn lichaam kan ik al zien waar hij de bal gaat spelen." Tegenwoordig kan Schalkwijk, giste ren 23 jaar geworden, ook zijn fysiek in de strijd gooien. „Speciaal voor het voetbal ben ik gaan fitnessen. Niet om massa te kweken want ik hoef geen twee bij twee te worden - maar ik train vooral op explosiviteit. Toen ik vroegtij dig overkwam uit de A-junio ren vond ik dat ik tekortkwam in de duels, zowel over de grond als in de lucht. Ik merk nu echt het verschil." Wat moet er nog beter? „Ik moet vaster worden in de duels en mijn hoofd er nog meer bijhou den. Vroeger had ik echt een kort lontje, maar nu kan ik me beter beheersen. Dat moet ook wel, want de verdedi gers proberen al les om me uit mijn spel te halen. Op mijn tenen staan, schoppen, laatst werd ik DINSDAG 1 DECEMBER 2015 door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Saïd Bouzambou is door bondscoach Marcel Loosveld gepasseerd voor het WK-kwalifica- tietoernooi, dat volgende week in Eindhoven wordt afgewerkt. De aanvaller van Groene Ster Vlissin- gen behoorde de afgelopen maan den steevast tot de selectie van het Nederlands team. Loosveld heeft nu echter geen plaats voor Bouzambou. Zijn oudere broer Hoessein en Khalid El Hattach, bei den ploeggenoten bij Groene Ster, vielen eerder al af bij Oranje. scherp en sterker Weer of geen weer, moeder Angeliqie Schalkwijk staat achter het doel van de tegenstander te filmen, foto Johan van der Heijden klasse goals factor totaal Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 18 1,5 27 Ramon Janson A/IZC'11 2E zat 16 1,5 24 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 16 1,5 24 Arvin de Witte WH S 3B zat 15 1,5 22,5 Aron Wattel Serooskerke 3A zat 14 1,5 21 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 12 1,5 18 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 12 1,5 18 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 11 1,5 16,5 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 11 1,5 16,5 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 16 1 16 Bart Deprez Goes 1C zon 8 2 16 Morad Bobouh Vlissingen 4A zat 15 1 15 Kevin Zegers Vogelwaarde 5A zon 15 1 15 Marinus Baas Arnemuiden 3A zat 10 1,5 15 Dave den Boef Tholense Boys 3B zat 10 1,5 15 door Janny Vermeule LISSE. Tijdens het Nederlands kampioenschap groepsspringen in Lisse is het juniorenteam van de Middelburgse turnvereniging MTV Nederlands kampioen ge worden op de airtumbling. 'orig seizoen scoorde Steve Schalkwijk 27 keer in de reguliere competitie, zijn persoonlijk record. In de nacompetitie maakte hij er ook nog twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62