Wonen of exposeren in Mijnenmagazijn Veere Dagbladbezorger VERKOOP Wijkraad voor 'Middenstad' WESTKAPELLE WALCHEREN 7 KERSTBOMEN Nieuwe peutergroepen op scholen Nieuwe wijkraad Middengebied Vlissingen stelt zich voor met een feest. Een Vrijgezellenfeest zelfs. vanaf 1 dec. 2015 Drie nieuwe plannen zijn er al. Eén ervan combineert weer wo nen en recreëren, een ander gaat - ook niet nieuw - uit van bedrijvig heid. Een derde idee is om in het Mijnenmagazijn een expositie ruimte te maken voor kunst over en uit de Eerste Wereldoorlog. Wat die plannen precies inhou den, is nog niet bekendgemaakt. Eerst moet blijken of ze haalbaar zijn. Stichting Boei gaat dat onder zoeken. Deze stichting is gespecia liseerd in het beheer en opnieuw bestemmen van industrieel erf goed. Boei heeft in 2012 ook al onder zocht wat er wel en niet mogelijk is in het Mijnenmagazijn. Toen lie pen de ideeën uiteen van een ho tel tot vakantiewoningen met ho reca en garage, tot bedrijfsunits en watersportmogelijkheden. Welk plan het ook betrof, er zou zeer fors geïnvesteerd moeten worden in het complex om het ge schikt te maken voor wat dan ook. Het Mijnenmagazijn is namelijk een Rijksmonument, maar het lijdt enorm onder betonrot. In 2013 werd al becijferd dat een kale cascorestauratie al meer dan 1,2 miljoen euro kost, waarvan vijf ton voor de bijbehorende aanleg steiger. Stichting Boei gaat nu opnieuw bekijken of de meest recente plan nen financieel en technisch haal baar zijn. Ook andere mogelijke bestemmingen worden in beeld gebracht. „En we gaan ook de knelpun ten in beeld brengen en uitzoeken hoe de opgelost kunnen worden", zegt directeur Sylvia Pijnenborg van de in Amersfoort gevestigde stichting, die ook betrokken is bij de Timmerfabriek in Vlissingen. „Het kan zijn dat een plan wel haalbaar is, maar niet in een be stemmingsplan past. Dan moet je daarnaar kijken. Ook de aanlegstei ger is een aandachtspunt." Boei gaat voor het onderzoek subsidie aanvragen bij de Rijks dienst voor het Cultureel erfgoed, die ook in Amersfoort is gehuis vest. Het onderzoek kost ruim tien duizend euro, waarvan dik zeven duizend euro gesubsidieerd kan worden. De gemeente Veere be taalt de rest. Drie nieuwe ideeën zijn er al: wonen/recreëren, expositieruimte over de Eerste Wereldoorlog en nieuwe bedrijven MIDDELBURG. Kinderopvang Walcheren opent in maart ko mend jaar peutergroepen in de drie basisscholen in de wijk Dauwendaele in Middelburg. De Wilgenhof, Vossenburch en Franciscusschool krijgen elk een groep voor kinderen tussen de 2 en 4 jaar oud. Zij kunnen twee dagdelen per week komen spelen, leren en leeftijdsgenoot jes ontmoeten. Peutergroep Koekepeer, naast kinderdagverblijf Koeke peer en het Centraal Kantoor van KOW, zal met de komst van deze drie nieuwe peuter groepen komen te vervallen. ZEELflflDPLflllXj ziek, gezellig samenzijn en een glas glühwein als welkom. Be stuurslid Muriël van Halen ver zorgt de hapjes met zelfgemaakte loempia's en saté. „Ik maak voor honderd man", denkt ze. Burendag, Koningsdag, daar wordt aan gedacht. Maar de wijk raad is meer dan ontspannings vereniging, stelt Wiessenhaan. „Er is een hoop nodig in de wijk. Parkeren is een probleem, maar ook hardrijders, fietsers en scoo ters op de stoepen en honden poep in de speeltuin." Met de gemeente regelde de wijkraad snelheidsmetingen in de Bloemenlaan, maar 'het ma- trixbord is op de verkeerde plaats gezet', merkt Jacques Davies op. „Het staat hier bij Het Vlot, maar het moet verderop staan, bij de speeltuin. Daar rennen kinderen de straat over." De leefbaarheid van het Mid dengebied is de grote zorg van de wijkraad. Wiessenhaan: „Er wo nen hier veel ouderen, maar er zijn geen voorzieningen. De win kels liggen allemaal net buiten de wijk. Da's een eind met je rolla- tor. Maar wie kent nog iemand in de buurt?" Het beheer van de om geving gaat achteruit door de be zuinigende gemeente, stelt Percy Olijfveld. Met vrijwilligers hoopt de wijkraad dat tegen te gaan. Het Vlissingse Mid dengebied hangt er niet zomaar een beetje bij. Vanuit de buurt tussen bin nenstad en buitenwijken kom je overal in een paar minuten. Ei genlijk is het Middenstad, vindt de nieuwe wijkraad. Het nieuwe platform voor de wijkbewoners hoopt zoveel mogelijk leden, liefst jongeren, aan te trekken. De zeven bestuursleden heb ben fikse plannen: met stichting Roat wordt gewerkt aan de opzet van een buurtpreventieteam, er wordt gedacht aan een wijksocië- teit en er komt een geregeld spreekuur in de hal van Het Vlot waar mensen hun zorgen, beden kingen en ideeën voor het Mid dengebied kunnen neerleggen. Er staat een Eindejaarsborrel op de agenda voor 31 december en voor vrijdag r8 december een bij zonder feest: een Vrijgezellen feest. „Er wonen hier veel alleen staanden en relatief veel eenou- 'Ik maak voor honderd man loempia's en saté op 't Vrijgezellenfeest' dergezinnen. Een wens van de be woners die we hoorden is een ge legenheid om bij elkaar te ko men. Gewoon gezellig, het wordt geen huwelijksmarkt", lacht voor zitter Rob Wiessenhaan. Overi gens is iedereen welkom op het feest, dat gehouden wordt in het nieuwe 'wereldrestaurant' Wel.com in Het Vlot. Voor vijf eu ro entree is er een avond met mu- DINSDAG 1 DECEMBER 2015 door Maurits Sep MIDDELBURG. Allerlei plannen zijn er al geweest voor het Mijnenmaga zijn in Veere. Niets lukte. Nu gaat Stichting Boei opnieuw onderzoe ken wat er in het oude betonnen gebouw aan het kanaal mogelijk is. Percy Olijfveld, Anne Storm, Hannie de Pooter, Muriel van Halen, Jacques Davies en Rob Wiessenhaan (vlnr) vor men met Jacqueline Strobos (niet op de foto) de nieuwe wijkraad Middengebied, foto Dirk-Jan Gjeltema Leefbaarheid is de grote zorg NORDMAN - SERVISCHE SPAR - FIJNSPAR Ma t/m Za 09:00 - 17:00 uur Ravesteinweg 3 Grijpskerke door Claudia Sondervan Muriel van Halen, wijkraad WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Startpremie €250,-** Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie en aanmelden min. leeftijd 15 jaar vraag naar de voorwaarden Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36