1 Wat betaal je bij andere ziekenhuizen? Vrees voor overlast door 'zwerfauto's' 'Helper* zelf op zoek naar foute porno in gebruik bij mensen die in het ziekenhuis moeten zijn fed ZEELAND 3 Adri Smits is het afgelopen jaar zo een keer per week vanuit Ou- werkerk naar Goes gereden, voor zichzelf of voor zijn vrouw. Doch ter Nicole: „Hij loopt een beetje moeilijk, maar natuurlijk zijn de plekken dichtbij altijd het eerste vol. Je moet altijd een minuut of tien rondrijden; daar houden we maar rekening mee. Vandaag om half twaalf stond alles weer nok- kie vol, ook naast de vakken ston den auto's." Adri Smits: „We ko men ook regelmatig in Vlissingen. Daar hebben ze een goed systeem. De eerste anderhalf uur gratis. Hier zou je na het eerste half uur moeten gaan betalen. Wat kun je in een half uur doen? Niks toch? Nicole vindt het eigenlijk de om gekeerde wereld dat bezoekers 'ge straft' worden voor het gedrag van de carpoolers. De Zeeuwse ziekenhuizen zijn nu zo'n beetje de enige in het land waar je nog gratis de auto kunt parkeren. Maar wie wel eens in het ziekenhuis in Goes komt, kent het probleem. De 6oo par keerplaatsen staan bijna altijd vol. Of je moet een tijdje rondrijden en hopen dat er een plekje vrij komt, óf je moet hem illegaal in het gras of op een invalidenpar- keerplek neerzetten. Met het risi co op een vette bekeuring. Het zie kenhuis denkt dat een deel van het probleem komt doordat car- Het eerste halfuur is gratis, daarna betaal je een euro per uur met een maximum van vier euro per dag poolers er de hele dag hun auto la ten staan. Maar hoe groot dat pro bleem daadwerkelijk is, kan woordvoerder Dick Bosscher niet zeggen. Het wordt onderzocht. Feit is dat bezoekers hun auto nauwelijks kwijt kunnen. Het zie kenhuis wil daarom een paar maatregelen nemen. Een nieuw parkeerterrein met 50 plekken voor medewerkers achter het zie kenhuis moet wat ruimte schep pen. Daarnaast moeten bezoekers gaan betalen. Er komen slagbo men en betalen doe je achteraf. Het eerste half uur zal gratis zijn. Daarna is het een euro per uur met een maximum van vier euro per dag. Buurtbewoners vrezen dat mensen voortaan een parkeer plek in de directe omgeving van het ziekenhuis gaan zoeken. „Die angst is er zeker", zegt voorzitter Marinus Vuijk van Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge. „Daar om zullen we contact zoeken met wijkwethouder Derk Alssema." Emergis, dat naast het ADRZ ligt, is verrast door het betaald par keren. Maar ze ziet vooralsnog geen aanleiding om zelf ook slag bomen neer te zetten, vertelt woordvoerder Nanon Doeland. Dat geldt ook voor ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen. Hoewel het ook daar druk is, is er meestal wel één van de 851 parkeerplek ken rond het ziekenhuis vrij. Deze Hendrik J. stond terecht omdat hij kinderporno en dieren porno in bezit had. Het ging om 23 foto's en ruim 140 films waar onder één film met dierenporno. En die laatste film, zo zei hij te gen de drie rechters, zorgde er voor dat hij letterlijk over zijn nek ging. Volgens de man is hij actief in de gezondheidszorg en kwam hij in contact met mensen die slacht offer waren van seksueel mis bruik. Hij wilde hen helpen maar hij kon zich niet voorstellen wat ze hadden meegemaakt. „Daarom ben ik op internet gaan zoeken om er meer van te weten te ko men." De rechtbankvoorzitter hield de man voor dat hij door zijn ge drag de kinderporno-industrie Verdachte staat terecht omdat hij kinder- en dierenporno in bezit had, in totaal 23 foto's en ruim 140 films mede in stand heeft gehouden. En ook vonden de rechters het merkwaardig dat de man, hoewel hij kinderporno misselijkmakend vindt, toch doorging met down loaden. Volgens de man gebeurde dat omdat hij zich altijd uitermate goed wil verdiepen in de materie. „Ik probeer altijd volledig te zijn, zo zit ik nu eenmaal in elkaar." De rechters vroegen de man waarom hij niet alles had gewist. Volgens de Terneuzenaar had hij een deel gewist maar niet alles omdat hij, door omstandigheden, daar niet aan toe was gekomen. Toen de politie bij hem binnen viel werd ook een hennepkweke rij ontdekt. Suijkerbuijk stelde dat J. alleen maar kinder- en dierenporno heeft verzameld. „Er zijn geen be wijzen gevonden dat hij dat ook deelde met anderen." Volgens de officier was de man een tijdje zijn moreel kom pas kwijt. Hij eiste een celstraf van één week, vijf maanden voor waardelijk en een werkstraf van 190 uur. Advocate Samantha van de Voorde bracht naar voren dat de man niet gezien moet worden als een 'typische kinderporno-bezit ter'. „Hij had oprecht de bedoe ling om anderen te helpen, maar heeft daarvoor de verkeerde mid delen gebruikt." Uitspraak 14 december. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Interior DINSDAG 1 DECEMBER 2015 ziekenhuis is nooit plek sV-,3"' f Nicole met haar vader Adri Smits: „Natuurlijk zijn de plekken dicht bij de ingang altijd het eerste bezet." Nox (3) eet samen met oma Dien kruidnoten. Opa Jaap zoekt in de tussen tijd op het parkeerterrein een plekje voor de auto. Vlissingen: gratis, betaald parkeerter rein gesloten in verband met verbou wing ZorgSaam Terneuzen: gratis Victoriakliniek Zierikzee: gratis Bravis Bergen op Zoom: 1 euro per uur, met een maximum van 3 euro per dag. Dit tarief geldt van maandagoch tend 06.00 uur tot vrijdagavond 23.30 uur. Buiten deze tijden is het parkeren gratis. Bravis Roosendaal: Op weekdagen 1 euro per vijftig minuten met een maxi mum van 4,50 per dag. In het weekend en op feestdagen 1 euro per keer. Wie binnen 20 minuten weggaat, parkeert gratis. Van Weel-Bethesda Dirksland: gratis op het parkeerterrein van het zieken huis of in de nabije omgeving (daar is een 'blauwe zone' waar met parkeer- schijf maximaal 3 uur gratis kan wor den geparkeerd). Amphia Breda: Tot 15 minuten gratis uitrijden, daarna gedifferentieerd tarief, met een maximum van 6 euro per dag. UZ Cent: Het eerste half uur gratis, daarna gedifferentieerd met een maxi mum van 5 euro per dag. AZ Klina Antwerpen: Het eerste half uur gratis, daarna gedifferentieerd met een maximum van 6 euro per dag. Universitair ziekenhuis Antwerpen: Het eerste half uur gratis, daarna gedif ferentieerd met een maximum van 7,50 euro per dag. Erasmus MC: parkeergarages Wytema- weg en Westzeedijk: eerste uur 2,70 euro; daarna 1,35 per 30 minuten. Dag kaart 25 euro. GOES. Wie straks zijn auto par keert bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is maxi maal vier euro per dag kwijt. Dat zal voor mensen reden zijn om de auto voortaan in de buurt neer te zetten, vreest Vereniging Dorpsbe langen Kloetinge. „Met overlast voor bewoners tot gevolg." door Emile Calon MIDDELBURG. Hier werd ik zelf let terlijk misselijk van. Ik moest hier van overgeven en haalde zelfs het toilet niet, zo zei gisteren een 58-jarige inwoner van de gemeen te Terneuzen tegen de Middelburg se rechters. WOONTREND ZEELAND Woontrend Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31