21% T©@S Belager van Roep wil straf, niet naar kliniek 1,5 jaar cel geeist voor misbruik van zusjes €189,00 €79, Heerlijk avondje 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS Polikliniek opgeknapt Voorlichting oud nieuw Budelpack in druiven paul kusters dinsdag Marleen Blommaert De wind waait dezer da gen niet slechts door de bomen maar dunt ze ook genadeloos uit. Tak ken die te zwaar zijn en te weinig le venssap bevatten, verlaten met een jammerlijke gekraak de bomen. Gelukkig waait hier in huis de wind niet meer. Sinds we de serre hebben voorzien van een nieuw dak en een nieuwe pui horen we ge noeglijk het gekletter van de regen. De emmers en dweilen halen we nu slechts gepland tevoorschijn. Daar knapt je humeur van op, van Ik hang de mezenbollen op in de tuin en maak mijn huis klaar voor de feestdagen een droog huis, kan ik u verzeke ren. Ik hoor getik tegen het raam. Het is een koolmeesje dat zich vastklemt aan de raamlatjes. Hij voedt zich met spinneneitjes die moederspin in een keurig wattenbolletje veilig in het hoekje van de latjes dacht te proppen. Te laat met schoonmaken en zo kan deze wintergast zich te goed doen aan vers spinnenvlees. Vandaag komen er in Hulst 200 vreemdelingen aan. Als iemand hen vijfjaar geleden had verteld waar Hulst lag en dat ze daar op 1 december 2015 zouden zijn, zouden ze hard hebben gelachen. Een onge loofwaardige voorspelling en an ders zou het ongetwijfeld een hele mooie reden hebben, zouden ze ge dacht hebben. Een mooie reden is het allerminst geworden. Het is een vlucht op zoek naar veiligheid, voedsel en een dak boven hun hoofd. Vier dagen mogen ze in Hulst verblijven, in Den Dullaert. Nauwelijks de tijd om op adem te komen. Het gebouw is mij bekend. Nog niet zo lang gele den keek ik daar naar de dansuitvoe- ring van mijn dochter. De gedachte om er vier dagen te moeten slijten met 200 volwassenen en kinderen doet me huiveren. Ik hang de me zenbollen op in de tuin, veeg met mijn stofdoek een spin weg en maak mijn huis klaar voor de feest dagen. Ik denk aan het document van mijn grootvader waarin met dikke letters het woord 'vreemde ling' stond. Een Belg die vluchtte voor een oorlog. Een wintergast die zich voor eeuwig verbond met dit land. Ik word niet warm van de klimaattop. Pagina 4 t/m 7 Betaald parkeren bij een ziekenhuis is niet meer dan normaal. 748 reacties toosenhenk.nl C SORbON STOPT VOORSOEb MET ZINSEN De polikliniek chirurgie van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis is opge knapt. De wachtkamer, de behandelkamers en de spreekkamers zijn opge frist en voorzien van 'pret tige, rustgevende kleuren'. De renovatie was mede mogelijk door de inzet van de Stichting Vrienden van het ADRZ. Deze zet zich in om projecten te realise ren die het verblijf van pa tiënt en familie veraange namen. De polikliniek wordt donderdag 10 decem ber feestelijk heropend. Samen met Veiligheidsre gio Zeeland en de politie geeft Halt deze maand voorlichting om overlast tij dens de komende jaarwis seling zo veel mogelijk te voorkomen. Dat doet het bureau van maandag 7 tot en met woensdag 16 de cember aan leerlingen van groep 8 op basisscholen in de gemeenten Goes, Kapel- Ie, Reimerswaal, Schou- wen-Duiveland, Borsele, Noord-Beveland, Middel burg, Veere en Vlissingen. Budelpack Groep in Poort vliet bundelt de krachten met IQ_Packing in Wad- dinxveen. Zij vormen de nieuwe onderneming In- nofresh Packing BV, die zich richt op het verpak ken van overzeese druiven. Budelpack heeft de afgelo pen twee jaar in eigen be heer een geautomatiseerde verpakkingslijn voor drui ven ontwikkeld. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Johannes V. (58, Rijen) zit al bijna een jaar in voorarrest. Hij werd opgepakt omdat hij een aantal mensen lastig heeft geval len of bedreigd. Ook Roep, toen hij nog burgemeester was van Vlissingen, kreeg met deze inwo ner van Rijen te maken. Volgens het OM zou V. de toenmalige burgemeester heel vaak hebben gebeld, brieven hebben gestuurd en brieven bij de buren van Roep hebben bezorgd. Hij noem de hem onder andere 'die vieze, vuile trekhond uit Vlissingen'. Maar ook minister Ronald Pias- sterk (Binnenlandse Zaken) en politiechef Maarten Siderius zou den door hem zijn bedreigd. De man verdedigde gisteren zichzelf. V. zei tegen de rechters dat hij niet opgenomen wil wor den in een psychiatrisch instel ling. „Ik wil helemaal niet behan deld worden. Ik wil afgestraft worden want ik ben fout ge weest. Ik heb fouten gemaakt. Dat besef ik maar al te goed." Hij zei ook dat hij alle geleden scha de wil vergoeden. „Ik heb daar het geld voor." Want hij is, naar eigen zeggen, 'een miljonair'. Rammeloo eiste dat de man achttien maanden cel krijgt waar van zes voorwaardelijk. En daar naast een verplichte opname in een psychiatrisch ziekenhuis. Uitspraak 14 december. Officier van justitie Rob Rammeloo vindt dat de belager van René Roep (foto) behandeld moet worden omdat hij een stoornis heeft De inwoner van Krabbendijke verzekerde de Middelburgse rech ters dat hij daar nooit misbruik van maakte. ]a, een keer, had hij zijn hand misschien iets te laag gelegd, op de buik van op een In 2013 vertelde een van die meisjes dat 'ome Frank' niet alleen zijn hand op hun ogen legde van de drie. „Maar dat was op de deken, niet eronder." In 2013 vertelde echter een van de drie meisjes dat 'ome Frank' niet alleen zijn hand op hun ogen legde, maar ook op al lerlei andere plaatsen op haar lichaam, onder haar kleding. Ze had al eerder daar over verteld maar toen werd ze niet geloofd. Deze keer wel. En vervolgens bleek dat hij dat ook had gedaan bij twee andere meisjes. R. zat gistermiddag voor de Middelburgse rechters op be schuldiging van seksueel mis bruik van de Krabbendijkse zus jes. Zelf hield hij vol dat hij niets onoorbaars had gedaan. Maar of ficier van justitie Wilfred Suijker- buijk vindt dat hij kan bewijzen dat de man twee meisjes daad werkelijk heeft misbruikt. Voor het misbruik van het derde meis je, zo zei de magistraat, heeft hij onvoldoende bewijs voor. De moeder van de meisjes ver telde de rechtbank dat de meis jes erg veranderd zijn. Eerst durf de een van de meisjes niets te vertellen omdat haar vader bij R. werkte. Ze is volgens de moeder nog steeds bang voor wraak. Ook vertelde ze dat ze een van haar dochters niet meer kan troosten als ze gevallen is. „Want ze kan geen handen van anderen op haar lichaam verdragen." Suijkerbuijk stelde dat de ver klaringen van de meisjes zijn voorgelegd aan een specialist en dat die vindt dat ze geloofwaar dig zijn. Volgens hem zouden ze allang door de mand zijn geval len als ze onderling hadden afge sproken om de misbruikzaak te verzinnen. Suijkerbuijk eiste te gen R. 24 maanden cel waarvan zes voorwaardelijk. Advocate Sandra van Steen- berghe pleitte voor vrijspraak. Volgens haar gaat het om een complot tegen haar cliënt. U dagen Sauerland incl. 3 diners! HOTELDEAL.NL/K12011 (.088-0331506 KRIJST HEEL. NEtSERLANt» TOCH FF EEN MOOI CA&EAU ZO VLAK VOOR ÖE FEESTÖASEN GOES VLISSINGEN POORTVLIET MIDDELBURG Nestor duurzaamheid Maurice Strong overleden Maurice Strong, de eerste directeur van het Milieupro gramma van de VN, is op 86-jarige leeftijd overleden. De Canadees kreeg in 2010 in Middelburg een Four Freedoms Award voor de vrijwaring van gebrek. De Roosevelt Stichting om schrijft hem als 'de nestor van duurzame ontwikkeling en de bescherming van ons milieu'. Strong was tot de ja ren zeventig grootonderne mer in de energiesector. MIDDELBURG. De belager van oud-burgemeester René Roep (Vlissingen) moet verplicht opge nomen worden in een psychiatri sche instelling. Officier van justi tie Rob Rammeloo zei gisteren dat het Openbaar Ministerie (OM) vindt dat de man behan deld moet worden omdat hij een stoornis heeft. door Emile Calon MIDDELBURG. Huisvriend Frank R. (50) mocht bij de drie Bevelandse meisjes, als hij op bezoek was, al tijd even zijn hand op hun ogen leggen want dan konden ze snel in slaap vallen. Design Hotel Sauerland 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet v 3 x 4-gangendiner of buffet t.w.v. 75 Vrij gebruik sauna's en Wi-Fi Bezoek Schmallenberg en Winterberg v.a. p.p voor meer informatie ma-vr: tot 23:00 za-zo: tot 17:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2