deze plantjes proeven Als koks Op jacht naar het Noorderlicht! effeweg.nl MIS DIT NIET! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! ECONOMIE 21 Delta Lloyd wil miljard ophalen Havens gaan meer samenwerken VOOR: €1099,- Met de uitgifte van nieuwe aan delen wil Delta Lloyd t miljard euro ophalen. Op die manier wil het concern zijn kapitaal verster ken, met het oog op de strenge re regels die voor de verzeke ringssector gaan gelden. Om de financiële gezondheid verder te verbeteren, overweegt Delta Llo yd om zijn belang van 30 pro cent in bankbedrijf Van Lan- schot te verkopen. Daarnaast worden vastgoedposities afge bouwd. Het bedrijf werkt ook aan plannen om de winstge vendheid te verbeteren. De ver dere uitwerking hiervan wordt in mei 2016 gepresenteerd. «liSS De havens van Rotterdam en Am sterdam intensiveren hun samen werking. De grootste en de num mer 10 van Europa werken vaak al met dezelfde computersyste men. Gisteren spraken de voorma lige 'kemphanen' af te kijken hoe ze nog meer kunnen samenwer ken. De havenbedrijven denken daarbij aan gezamenlijk inkopen en het uitwisselen van informatie over bijvoorbeeld de beschikbaar heid van duwbakken. „Door meer samen te werken, werken we effi ciënter en verbeteren we de inter nationale concurrentiepositie van Nederland", stelt Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam. Rob Baan bij zijn cressen, die per fect groeien doordat ze het paarse licht absorberen, foto Frank Jansen Hap in een plantje en je proeft no ten, honing of oesters. Koppert Cress in Monster is gespecialiseerd in 'cressen', zaailingen van unieke planten met elk hun eigen verras sende invloed op de zintuigen. Elk jaar voegt het bedrijf een nieuwe 'micro-vegetable' toe aan het assor timent. Bij Koppert Cress doen ze alles anders. Het begint al met een glazen kan toor. Hier zetelt de minis ter van Rust, die over de financiën waakt. En ook de minister van Doen, die de hele productie runt. En als je vervolgens bij Rob Baan aan zijn bureau schuift, kun je aan een kant door het glas zien hoe verderop verfijnd wordt gekookt. Aan de andere kant zie je hoe hon derden ledlampen de kassen van het bedrijf paars kleuren. Is dit het Westland? Dat vroeg zelfs astronaut André Kuipers zich even af toen hij de paarse gloed opving die tot in de ruimte schijnt. Maar zie die kleu ren als op een houseparty, ruik die geuren als in een toprestau rant, en je snapt waarom Rob Baan in het bedrijf minister van Onrust wordt genoemd. Want hier in Monster doen ze het liefst iets wat niet kan. Dat was al zo in 2002, met vier soorten planten en In de kassen staan zestig smaken cressen, voor bij vlees en vis, ijs, thee en zelfs voor in een modieuze gincocktail tien werknemers. Want wie ging die potjes vol smaaksensaties nou kopen? Baan: „Het Westland zit vol duurzame, geweldige en tech nisch innovatieve telers. Maar de veilingverkoop heeft het onderne merschap eruit gehaald. Wij zoch ten de echte klant op, de restau rantkok, overigens wel via de logis tieke lijnen van de handel. Want wij produceren met onze zaailin gen smaak, verrassing, culinair en tertainment en gezondheid. Dat moeten koks proeven en uitprobe ren." Paarse ledlampen Vandaar die keuken, vandaar elk jaar nieuwe natuurlijke smaken die Baan meeneemt uit andere lan den en hier met zijn onderzoeksaf deling perfectioneert. Zoals met die ledlampen. Dat paars is de mix van twee kleuren. Blauw houdt het plantje compact en op smaak. Rood regelt de groei. Tegenwoordig levert Koppert Cress aan 50.000 restaurants per week, 200 couverts per klant. In de kassen staan zestig smaken. Voor bij vlees en vis, ijs, thee en zelfs voor in de nu zo modieuze gincocktail. Het bedrijf groeit jaar lijks 20 procent. De omzet is in middels 25 miljoen euro en er wer ken 200 mensen. Er zijn vestigingen in Amerika, Turkije en Japan en verder zijn ze actief van Kenia tot Australië. Hij heeft net een prachtig duurzaam huis gebouwd, rijdt 'als state ment' een Tesla. Ja, Rob Baan (59) zou het rustiger aan kunnen doen. Inderdaad: zou. „Over vijfjaar be staat de helft van onze omzet uit gezondheid." 500 calorieën „Stel je voor dat vulling echte voe ding wordt. Dat je gezonder het restaurant uit komt dan je er in kwam. Dat is spannend. Dan help je mensen. Ik zag laatst in Japan een weegschaalfabrikant met een restaurantketen. De klant kiest smaakvolle 500 calorieëndiëten. De serveerster tikt op tafel een ti mer aan. Je moet 20 minuten rus tig eten: dan ben je verzadigd. Voe ding van waarde wordt hier ook groot. De diëtist vertelt wat je moet eten, tuinders als wij maken gezond voedsel en de chef-kok houdt eten inspirerend. We noe men dit Dutch Cuisine. Dat wil ik gaan doen. Om te beginnen met zo'n timer in ons personeelsrestau- rant." 8 DAAGSE EXCURSIEREIS VAN: KORTING TOT wel: €200, HURTIGRUTEn DINSDAG 1 DECEMBER 2015 door Bart van Eldert IN SAMENWERKING MET: Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u achterlaten. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. We doorkruisen het land twee keer per trein, waarbij u onophoudelijk getrakteerd zult worden op schitterende vergezichten, en leggen een deel van onze reis af met de 'oude Postboot' Hurtigruten - één van de mooiste cruises ter wereld. Dit alles gecombineerd met bezoeken aan Oslo, Bergen en Trondheim. En wie weet, ziet u bij helder weer het Noorderlicht! DAG 1 Vanaf ons verzamelpunt vertrekken we vroeg in de morgen via Noord-Duitsland naar ons overnachtingshotel nabij Kopenhagen. DAG 2 Na het ontbijt vervolgen we onze reis. Via een korte over tocht bereiken we Zweden en rijden langs de westkust richting Noorwegen. Aan het einde van de middag arriveren we in ons hotel in de omgeving van Oslo. DAG 3 In de ochtend brengen we een bezoek aan de Noorse hoofdstad Oslo. In de middag nemen we de trein die ons naar Bergen zal brengen. U doorkruist Noorwegen van oost naar west door een adembenemend landschap. DAG 4 Vandaag bezoeken we de stad Bergen. Aan het begin van de avond gaan we aan boord van de wereldberoemde Hurtigruten. DAG 5 Verblijf aan boord van de Hurtigruten, waarbij u onderweg getrakteerd wordt op prachtige vergezichten op de Noorse fjorden- kust. In Alesund heeft u de gelegenheid het stadje te ontdekken. DAG 6 In de ochtend arriveren we in de voormalig Noorse hoofd stad Trondheim. Vanuit Trondheim nemen we de trein naar Oslo, waar we aan het eind van de middag zullen arriveren. DAG 7 Vanuit Oslo komen we aan in Zweden. Langs de kust rijden we verder naar het zuiden. De overnachting vindt plaats in de omgeving van Kopenhagen. DAG 8 Via een korte overtocht rijden we terug richting Nederland. Op ons verzamelpunt kunt u deelnemen aan het afscheidsdiner. Vervolgens wordt u met de servicelijn naar uw opstapplaats gebracht. TRONDHEIM Alesund s BERGEN S OSLO VERTREKDATA 2016 6 februari€11 29," 20 februari€1099,- 1 april €11 29," INCLUSIEF y/ 5 hotelovernachtingen y/ 2 overnachtingen aan boord van de Hurtigruten y/ 7 maal ontbijt en 5 maal diner y/ Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo V Stadstours Oslo, Bergen en Trondheim o.l.v. een gids y/ Alle noodzakelijke overtochten y/ Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider y/ Vervoer per Comfort Class touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21