Obama: Parijs moet keerpunt worden Storm trekt over Zeeland Carrière van ploegleider Erik Dekker uit als een nachtkaars Hier staat net altijd vol ook straks nog? PostNL hoopt met proef bezorgers beter te gelde te maken De postbode bezorgt straks met alleen post. Hij signaleert ook wanorde in de wijk. In Hart&Ziel - SCHIEDAM. Het is de bedoeling dat postbodes bij het bezorgen van brieven en pakketten gemeentes alarmeren over rotzooi op straat. Met foto's kunnen ze bijvoorbeeld wijzen op overvolle vuilcontai ners. In Schiedam loopt daarmee een allereerste proef. „Bezorgers lopen dagelijks op straat en ken nen hun wijk daarom als geen an der. Gemeenten kunnen daar hun voordeel mee doen", zegt Hanne Kluck van PostNL. Met de proef hoopt PostNL zijn tienduizenden bezorgers beter te gelde te maken. „Het aantal ver stuurde poststukken daalt al ja ren, vandaar dat we kijken wij of onze bezorgers naast de post nog meer werkzaamheden kunnen ver richten", aldus Kluck. PostNL hoopt dat gemeenten straks voor de extra service willen betalen. Schiedam is nog niets kwijt aan de proef, waar een aantal Schiedamse bezorgers op hun ron de twee maanden lang dagelijks een foto van de vuilcontainers. „Ook checken ze waar er honden poep ligt en kunnen ze andere meldingen doen, zoals scheefs taande paaltjes en kapotte ver keersborden signaleren," vertelt Bert Vos, manager openbare ruim te van de gemeente Schiedam. Via een app op hun smartphone wor den de foto's naar de gemeente ge stuurd, die meteen actie onder neemt. „Als er een vuilniszak naast de container staat, is die in twee uur kapot en nog twee uur later is het één grote bende op straat." Vos is enthousiast en noemt de postbodes 'de ogen en oren op straat. „Vaak wonen ze in de wijk waar ze bezorgen." De proef in Schiedam duurt tot halverwege december. Komend jaar gaat PostNL meer proeven houden. Afhankelijk waar gemeen ten behoefte aan hebben, kunnen de pilots ook op andere terreinen liggen, zoals op sociaal vlak. In Bel gië gebeurt dat al. Zo worden de Vlaamse postbodes van Bpost in een aantal gemeenten ingezet om 8o-plussers te bezoeken om te checken of ze hulp nodig hebben. Zoiets is volgens PostNL ook in Nederland denkbaar, hoewel het postbedrijf benadrukt nog in de proeffase te zitten. „De extra ta ken moeten wél haalbaar zijn", zegt Kluck. „Onze bezorgers moe ten het willen en ook kunnen. Ver der moeten gemeenten er behoef te aan hebben." PostNL roept dorpen en steden op zich te melden. En voor de dui delijkheid: de bezorgers worden voor het extra werk gewoon be taald. VLISSINGEN De vijfde storm van dit najaar is gisteravond over het land getrokken. In Vlissingen be reikte de wind kort voor 19.00 uur stormkracht (9 Bft) en heeft een zuidwesterstorm gewoed. Daarbij kwamen zware windstoten voor van 95 kilometer per uur tot zeer zware windstoten van 104 kilome ter per uur. Ook in de Randstad kwamen zware windstoten voor van 75 tot 80 km per uur. Aan de kust van Noord- en Zuid-Holland en op het IJsselmeer was de wind hard tot stormachtig. Het verkeer ondervond flinke hinder van de sterke wind en de neerslag. Het merendeel van de re gen trok naar het oosten, maar op de kletsnatte wegen kon de water spray van het verkeer het zicht sterk verminderen. Op veel plaat sen is tien tot twintig millimeter regen gevallen. De wind bereikte in het westen het hoogtepunt en nam later op de avond geleidelijk af. De zware windstoten verdwenen aan het eind van de avond en daarmee ook de overlast voor het verkeer. Door één keer onveilig te vrijen kan je (nog steeds) met hiv besmet raken Het plan voor betaald parke ren bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes roept veel reacties op. Maar niet alleen negatieve. Heel veel mensen ergeren zich zo aan de altijd overvolle parking dat ze graag een paar euro willen betalen, als dat de kans op een plekje verhoogt, foto Marcelle Davidse Postbode 'ogen en oren1 wijk door David Bremmer 8 711688 555530 PAGINA 19 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 1 december 2015 j 10 Natte dag 257e jaargang nr. 283 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1