Thalys-tiener eist geld voor drie nachten cel Zussen getuigen over liquidatiegolf iPhone 5s jlsB .Q f* hollands nieuwe. j NIEUWS 7 B hollandsnieuwe.nl/pzc Het Passageproces, over zeven li quidaties binnen de Amsterdam se onderwereld, is tot monsterlij ke proporties uitgegroeid. Vanaf het begin in 2009 is het proces aangevuld met steeds nieuwe ge tuigen en dossiers, omdat alle li quidaties in Amsterdam wel op de een of andere manier met el kaar verbonden zijn. Opvallende afwezige in het proces, dat nu in hoger beroep loopt, is Willem Holleeder. Zijn naam werd het meest genoemd als opdrachtge ver van liquidaties, maar het OM had vanaf het begin te weinig be wijs tegen 'de Neus'. Dat veranderde toen de kluis verklaringen van Astrid en Sonja Holleeder en Sandra den Hartog konden worden gebruikt. Niet al leen vertelden ze hoe Holleeder hen jarenlang kleineerde, chan teerde en bedreigde, ook konden ze verklaren hoe hij moorden aan kondigde. 'Er gaan er nu snel heel veel achter elkaar', zou Hol leeder zijn zus Astrid hebben toe gefluisterd. „Kort daarna gingen Houtman en Mieremet dood." Holleeder wordt nu apart van Pas sage vervolgd. Wat de vrouwen uit Hollee- ders mond hebben gehoord, kan ook van belang zijn in het Passa geproces. Dus besloot het Amster damse Hof in september dat de vrouwen moeten getuigen. Met name over de moorden op Hei- nekenontvoerder Cor van Hout en de criminele vastgoedhande laar Kees Houtman zouden zij helderheid kunnen verschaffen. De moord op Cor van Hout in 2003 zit de zussen het hoogst. Sonja Holleeder was de partner van Cor van Hout, ooit de boe zemvriend van Holleeder. Wil lem Holleeder heeft zijn zus Vooral over de moorden op Cor van Hout en Kees Houtman zouden de vrouwen helderheid kunnen bieden meermalen duidelijk gemaakt dat hij verantwoordelijk is voor de dood op zijn zwager. Van belang is ook wat de zus sen Holleeder kunnen zeggen over de rol van moordmakelaar Fred R. in de moord op Van Hout. R. is een van de kroongetui gen in het liquidatieproces. Meer dere getuigen wijzen Fred R. aan als de man die de motor bestuur de waar de schutter achterop zou hebben gezeten. Als blijkt dat R. heeft gelogen over zijn aandeel in de moord op Van Hout, gaat hij onderuit als kroongetuige. Ook over topcrimineel Dino S. zouden de zussen meer kunnen vertellen. Holleeder zou al met hem gebrouilleerd zijn voordat Kees Houtman werd doodgescho ten. Toch wordt die moord ook S. aangerekend. Volgens kroongetui ge Fred R. zou Dino S. zelfs de op drachtgever zijn geweest. Voor hun veiligheid doen Hol- leeders zussen en ex hun verkla ringen onzichtbaar voor het pu bliek. Ze maken geen gebruik van een getuigenbeschermings programma. Nadat ze jarenlang door hun broer werden onder drukt, willen ze niet ook nog door hem anoniem naar het bui tenland worden verbannen. Toen bleek dat hij geen terroris tische motieven had, werd de tie ner vrijgelaten. De puber eist nu 105 euro vergoeding voor elke dag dat hij in de cel zat. Mouaz, geboren in oktober 1998, bracht de veiligheidsdien sten op 18 september in hoogste staat van paraatheid toen hij op het allerlaatste moment en zonder kaartje in de sneltrein naar Parijs sprong en zich op de wc opsloot. Die handelwijze deed denken aan een Marokkaanse man die twee weken eerder in het Franse Arras een aanslag wilde plegen in de Thalys. Ook hij sloot zich op in het toilet, om daar met een kalasj- nikov, een pistool en een mes weer uit te komen. De aanslag werd ternauwernood verijdeld door Amerikaanse passagiers, die de man overmeesterden. Mouaz werd enkele uren nadat hij de trein in was gestormd door een arrestatieteam gegrepen. Zij trapten de deur in toen de jongen niet reageerde op onderhande lingspogingen van de politie. Uit analyse van zijn vingeraf drukken bleek dat hij negen iden titeiten in zeker vijf West-Europe- se landen heeft aangenomen en dat hij een zwervend bestaan leidt. Het Openbaar Ministerie sepo neerde de zaak toen bleek dat ze met een zwartrijder te maken had den, en niet met een terrorist. Mouaz laat het daar niet bij zitten. Met zijn advocaat Anad Jhingoer diende hij een klacht in tegen de politie, die in hun ogen 'dispropor tioneel gewelddadig' te werk was gegaan. Mouaz bood naar eigen zeggen geen verzet bij zijn aan houding, maar kreeg wel een tik van het arrestatieteam. Een bult op zijn hoofd was het gevolg. De puber diende naast een klacht dus ook een schadeclaim in. Om aanspraak te maken op dat geld heeft zijn advocaat een hand tekening van hem nodig. Maar de jongen, die in meerdere landen asielprocedures heeft lopen, is spoorloos. Mouaz werd na zijn arrestatie naar een azc in het Groningse Oude Pekela gebracht. Bij de Jum bo probeerde hij op 1 oktober met snoep en deodorant langs de kassa te glippen, maar werd betrapt. Toen de caissière hem aansprak, bespuugde hij haar en gaf een an dere medewerker een kopstoot. Een derde personeelslid werd tot bloedens toe in zijn hand gebeten. Hij werd overgeplaatst naar het azc in Drachten. Of hij daar nog zit, is onduidelijk. Mouaz heeft tot 18 december om zijn handtekening te zetten. totaal per maand supersnel 3G internet tot wel 25 Mbps MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Willem Holleeder. foto ANP door Sander van der Werff door Koen Voskuil AMSTERDAM. Ze verklaarden in het geheim tegen Willem Hollee der om onder zijn terreur uit te komen, maar wisten niet dat ze daarmee getuigen zouden worden in het grote Passageproces. Van daag vertellen zussen Astrid en Sonja en ex-partner Sandra den Hartog voor het eerst in het open baar wat Holleeder losliet over de liquidatiegolf in Amsterdam. ROTTERDAM. De Tunesiër (17) die zich in september op het toilet van een Thalys op Rotterdam Centraal verschanste, eist een schadevergoe ding. De jongen, Mouaz, zat na zijn arrestatie drie dagen in de cel om dat de politie zijn identiteit niet kon achterhalen. Verrassend december voordeel! F 6n Aandele" Game Center L= 'II iïuncsS'« App Store Sttöndheid Passbook instell Telefoon Mail Safari Bij hollandsnieuwe vinden we het heel normaal dat je minder betaalt naarmate je meer verbruikt. Dus als je eens buiten je bundel gaat, doe je dat met een lager tarief! En in combinatie met de iPhone 5s wordt het deze decembermaand helemaal feest! Want die kost slechts 22,- per maand. Inclusief 1000 MB/MIN/SMS. Profiteer direct op: Toestel t.w.v. 519,- i.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot en met 31 december 2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7