Nieuwe orde in crossen Zelfs de voorfietser kan Harmes niet volgen in Grote Zakloop Dallinga.com afgedroogd Michael Vink bewaart beste voor het laatst SPORT 19 Onder een lekker zonnetje zorg de Middelburger Erwin Harmes voor het begintempo. De Feijter volgde rustig met Martijn de Kok al op twintig meter en op nog gro tere afstand Eric Wolfert, Ricardo Sintnicolaas, Ruud Hoosemans en Christian Plume. Halverwege kwam De Feijter alleen door met Harmes, na de eerste van vijf val partijen, onder de blubber op rui me achterstand. De Kok profiteer de optimaal van de terugval van Harmes en liep naar de tweede stek. Eerstejaarssenior De Feijter fi nishte na 35 minuten en 31 secon den met De Kok op 36 seconden en een uitgepierde Harmes op meer dan een minuut. Harmes moet vrezen voor zijn titel van vorig jaar. „Ik probeer in ieder geval de vereiste vijf wed strijden mee te doen", liet De Feij ter weten, die ook nog deelneemt aan het nationale crosscircuit. De Kok was tevreden met zijn twee de plaats: „Het gaat weer wat be ter nu ik uit mijn winterslaap ben ontwaakt." Harmes liet het aan zich voorbij gaan en was al weer bezig met de Zakloop een dag la ter in Nisse. Slechts acht vrouwen waren be reid een modderbad in het Elder- schansbos te nemen. Monique Ver schuure was Wielingen-voorzitter Frédérique Versluijs al snel kwijt en scoorde een tijd van 43 minu ten en 49 seconden over de ruim negen kilometer: „Ik doe lekker de crossen mee, daar word je sterk van", liet Verschuure weten die de marathon van Zeeuws Vlaande ren en de Kustmarathon voor vol gend seizoen op de planning heeft staan. Versluijs was tevreden met haar tweede plaats: „Ik heb wat on gemak met de aanhechting van mijn hamstrings", zei ze. Na een paar matige resulta ten nam Erwin Harmes uit Middelburg gisteren vooral wraak op zichzelf met een overtuigende zege in de Grote Zak loop van Nisse over 21 kilometer. „Ze dachten dat ik afgeschreven was", liet hij triomfantelijk horen op het finish- grasveld. In 1 uur, 15 minuten en 3 se conden hield hij Ralph Wiessner ruimschoots achter zich. Carolien van de Kreeke uit Serooskerke verraste bij de vrouwen door Leonie Ton in de eindsprint te verslaan. Zaterdag moest Harmes het, na een modderbad in Aardenburg, doen met de derde plaats. Een dag later sleurde hij weer als vanouds aan het peloton van in totaal een kleine achthonderd deelnemers. In de eerste kilometers krijg hij steun van kleine zakloper Thomas Doesburg, die met een team van de studentenvereniging 't Haasje uit Nijmegen naar Nisse was geko men. Na drie kilometer moest Harmes het alleen doen aangezien Martijn de Kok en Ralph Wiessner allang niet meer konden volgen. In een straf tem po van circaa 19 kilometer per uur ram de Harmes door, waarbij de voorfiet ser Wim Koens tegen de wind in zelfs moest afhaken. Tot vijftien kilometer hielden De 'Conditie heb ik genoeg, maar het is niet te vergelijken met wielrennen' Kok en Wiessner elkaar in evenwicht. „Na de cross van zaterdag ga ik me niet kapot lopen", dacht De Kok en Wiessner kreeg vrij baan om de twee de plaats op te halen in 1.19.17, waarbij hij De Kok in de laatste zes kilometer op drie minuten liep. Peter Balkenen de, Crum van der Linden en Ramon van der Grift gaven uiteindelijk maar weinig toe op De Kok. Twintig kilometer lang wisselden Carolien van de Kreeke en Leonie Ton elkaar af, gesteund door een groepje mannen. In de laatste kilometer kreeg Van de Kreeke de geest en liep Ton op een kleine achterstand. Het leverde haar een tijd van 1.33.14 op, op zeven tellen gevolgd door Ton. Paola van Gilst op de derde plaats was behoorlijk uitgeput. „Die sterke wind is niets voor mij", kon ze na de finish nog net uitbrengen. Amy van de Broeke verraste Kust- marathonwinnares Miriam van Reijen in de Korte Zakloop. Ze finishte in 27.34, ruim een halve minuut voor Van Reijen. Marianne de Kok werd derde. De korte mannenzakloop was voor Thomas Doesburg in 24.54. Profwielrenner Johnny Hoogerland uit Langeweegje finishte net binnen het halfuur: „Conditie heb ik genoeg, maar het is niet te vergelijken met wielrennen", liet hij na zijn 22e plaats weten. Caudron en De Bruijn ontbraken omdat ze verplichtingen hadden in de Duitse competitie. Niet al leen het verlies was schrijnend, ook de onderlinge verschillen. In valler Dan Breur was nog de pro ductiefste van zijn team met 38 caramboles. Patrick Vasseur scoor de 28 keer, Bart Ceulemans tegen Anno de Kleine 22 en Steven van Acker tegen Dick Jaspers 17. Aangetekend dient te worden dat laatstgenoemde niet meer dan 23 beurten kreeg. De goede resultaten van de afgelopen we ken werden hiermee min of meer tenietgedaan. Doordat de naaste concurren ten in de middenmoot van de ranglijst ook punten verspeelden, heeft de zeperd geen directe ge volgen voor de stand. Vierde divisie. Jacobs Mannenmo de-De Ossekop 4-4: Iman Wes- dorp en Willie Verbeek waren succesvol voor de thuisploeg, El len Riermens en Frits van der Vliet verloren kansloos. Topteam eredivisie. BIOS/Blitz Op tiek - 's Lands Welvaren/Reedijk 4-2 en 2-4: Een verdienstelijk re sultaat voor de hekkensluiters uit Kwadendamme tegen een directe concurrent in de strijd tegen de gradatie. Gert Jan Veldhuizen won zijn beide partijen. Ian van Krieken won en Francis Forton was twee keer kansloos. Kader. Honky Tonk 2-'s Lands Wel varen 1 4-4, 's Lands Welvaren 1 en 2 - 't Groene Hart 8-0 en 2-6: Het eerste team wist drie punten te peuren uit het dubbelweekein- de. Het tweede team bleef met le ge handen. In het persoonlijk kampioen schap libre tweede klasse was Lee Nguyen drie Zeeuws-Vlamin gen te slim af. Na een bloedstol lend toernooi hield hij zijn con currenten op moyenne achter zich met 3.482 om 3.194, 2.754 en 3.092. Johan Louwerse werd vijf de en Wim Remijn zesde 4. AFFERDEN. Het Nederlands kam pioenschap driebanden klein bij de jeugd is gewonnen door Mi chael Vink uit Groede. Hij bleef in de finale een andere Zeeuw en ti telverdediger Joey de Kok uit Le- wedorp voor. In twee poules van vijf werd om de titel gestreden. Vink speel de in poule B en De Kok in poule A. Beiden bleven ongeslagen, maar De Kok tekende voor het hoogste moyenne: 1.219 waar Vink 0.847 noteerde. In de halve finale won Vink sterk spelend van de Brabander Hans Snellen met 25-12 en De Kok met 25-5 van Daan Glissenaar uit Venlo. Daarmee was de weg vrij voor een puur Zeeuwse finale. De Kok wilde de titel behouden en Vink wilde revanche nemen voor zijn derde plaats van vorig jaar. Dat lukte in dubbel opzicht omdat hij het beste voor het laatst had be waard. In de halve finale kwam hij tot een moyenne van 1.190 en in de fi nale 1.086. De Kok noteerde in de halve finale 1.136 en in de finale 0.923. Vink: „Ik ben blij met de ti tel. Ook al omdat Joey het hele toernooi beter speelde dan ik, maar ik heb op de juiste momen ten toegeslagen." MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 door Sjaak Sinke AARDENBURG. Job de Feijter van RKHAV is bezig de gevestigde orde in het Zeeuwse hardloopland over hoop te gooien. In de Moerschans- cross was hij al de sterkste en ook in de Elderschanscross liet hij zater dag iedereen zijn hielen zien. Moni que Verschuure (AV'56) was de sterkste van het minivrouwenpelo- ton. Een lang lint van lopers zwoegt in de wind over de dijken rond Nisse. foto's Johan van der Heijden door Sjaak Sinke Johnny Hoogerland profwielrenner Winnaar Erwin Harmes. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. Zonder Frederic Caudron en jean Paul de Bruijn is Dallinga.com amper eredivisie waardig. Dat bleek gisteren tegen HCR Prinsen waarvan in eigen huis met 0-8 werd verloren. door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75