Eindelijk eerste zege Olympia Topprestatie Van de Ven Emily Wiskerke scoort hattrick in dressuur 18 SPORT Koploper klopt Scheldesport Meppelder is weer de beste Mesu komt een ronde tekort Marco Minnaard spielerisch naar winst in ATB Wintercup De vrouwen van de Hulster vere niging verloren ook. Rapid was in de derde klasse met 2-4 te sterk voor Rapide. Eén klasse lager won Olympia met 4-0 van Krimpen. Toch speelde de formatie uit Ter- neuzen volgens trainer Jan Boer booms de slechtste wedstrijd van het seizoen. Mannen. Derde klasse. Olympia- Krimpen 3-2 (2-2): Olympia gaat met een redelijk goed gevoel de winterstop in. Op karakter, maar bij vlagen ook met goed combina tiespel, werd de eerste zege bin nengehaald. Tot twee keer toe keek Olympia tegen een achter stand aan. De 0-1 werd wegge werkt via een knappe sleeppush van Arjen de Vries. Nog voor de pauze liet Douwe Boerbooms na een fraaie combinatie de 2-2 note ren. Diezelfde Boerbooms bezorg- Douwe Boerbooms bezorgt de hockeyers van Olympia een welkome zege. De vrouwen van die club winnen ook. de de thuisploeg de winst, uit de rebound van een strafcorner. Rapide-DVS 1-7 (0-3): Een neder laag met geflatteerde cijfers. DVS was niet eens zoveel beter dan de thuisploeg, maar was wel veel scherper in de afwerking. Pas bij 0-7 redde Joris Meerdink op aange ven van Pieter Voorbood de spreekwoordelijke eer. Vrouwen. Derde klasse Rapide- Rapid 2-4 (1-0): Op het moment dat Rapide het duel opnieuw in handen had, sloeg Rapid toe. De thuisploeg was vroeg op voor sprong gekomen door Lotje van de Walle, na voorbereidend werk van Tatsjana van den Eynde. Na een kwartier in de tweede helft boog Rapid de stand binnen enke le minuten om in een 1-2-voor- sprong. Het duel werd daarna fel ler, maar dat belette Rapide niet om op 2-2 te komen via Stephanie Beaart-Van Haperen. Rapide leek door te drukken, maar liet zich door twee counters verrassen. Vierde klasse. Olympia-Krimpen 4-0(2-0): Trainer Jan Boerbooms had het over de 'slechtste wed strijd van het seizoen'. Toch won Olympia met afgetekende cijfers. Het zegt iets over de kwaliteit van Krimpen, dat bepaald geen groot se indruk maakte. Qlympia kon daar welgeteld twee fraaie aanval len en vier treffers tegenover stel len. Guusje Ceelen, Saskia Haayer, Gwen Kolijn en Desiree Muller scoorden. Olympia liet ook nog een strafbal onbenut. De basketballers van Schelde sport verloren met 74-94 van Waldric 74-94. De Terneuzense ploeg hield de koploper uit Woudrichem lang op acht pun ten. Toen er in de laatste fase risi co's moesten worden genomen, liep Waldric nog uit naar een ver schil van twintig punten. „We hadden niet de illusie dat we de ze wedstrijd konden winnen", zei interim-coach Maurits van Aalst, die door blessureleed pas na de winterstop in actie komt. Scheldesport, dat Alexander van Glansbeek miste, kwam tekort in de rebounds. Matthijs Kingma blonk bij Scheldesport uit met 28 punten. Novitas start sterk, verslapt en herstelt De handbalsters van Novitas be haalden in Made tegen HVM 3 een gemakkelijke 15-10-overwin- ning. De ploeg van trainer Erwin Bel liet na een 4-1-voorsprong de tegenstander terugkomen. Dat leidde zelfs tot een 6-5-achter- stand. Novitas herpakte zich en consolideerde een 11-6-voor- sprong. Patty van Kerckhoven en Caroline Burm maakten er vijf. Podiumplaats voor Gert van der Vinden Atleet Gert van der Vinden uit Biggekerke is zaterdag derde ge worden bij de Lommeltrail over 35 kilometer. Hij finishte na 2 uur, 57 minuten en 47 seconden. Peter Meeuwsen uit Krabbendij- ke werd zesde in 3.03.01. De AV'56-leden Bart van Noorden en Renate de Wilde (zesde da me) volbrachten de 55 kilometer in 5.37 en 6.19 uur. Benauwde zege Zuidweg en KZ In het openingsweekend van de Korfbal League won de Middel burgse Naomi Zuidweg ternau wernood met Koog Zaandijk. Uit bij LDODK in het Friese Gorred- ijk werd het 22-25. Pas in de slotfase werd het ver schil gemaakt. Zuidweg speelde het hele duel en scoorde drie keer. Nina Meppelder uit Kattendijke is zaterdag in Dublin wereldkam pioen kickboksen geworden. Het is de tweede wereldtitel dit jaar voor de Zeeuwse vechtsportster, want in mei werd ze ook al we reldkampioen taekwondo. Om meer tegenstand te krijgen zocht Meppelder na het taekwondosei- zoen haar heil bij het kickbok sen. Dit uitstapje kreeg in Ier land een gouden randje. Onder de vlag van het WAKO (World Association of Kickboxing Orga nizations) werd ze zaterdag na een week dagelijks vechten de beste in de categorie 'light con tact'. In de categorie 'point figh ting' werd ze derde. De zesde KPN-marathon in Hoorn duurde een ronde te lang voor schaatser Niels Mesu uit Middelburg. Acht ronden voor het einde sprong hij weg uit het peloton en leek de overwinning realistisch. Een ultieme jump van Bart Swings drie ronden voor het einde gooide roet in het eten. Niels Mesu eindigde uitein delijk als 27e achter broer Er- win die 26e werd. Bij de beloften profiteerden Rico van Damme (Yerseke) en Joerec Cijsouw (Oostburg) van een chaotische pelotonssprint. Zij verzamelden de nodige punten met hun twaalfde (Van Damme) en veertiende (Cijsouw) plaats. Het was niet meer dan een ont spannend ritje in de aanloop naar de voorbereidingen op het komende wielerjaar. Vorige week was beroepsrenner Marco Minnaard in het huwelijk getre den met Birgit Lavrijssen. Voor de coureur uit Wemeldinge was de vierde wedstrijd om de ATB Wintercup in de Boswachterij van Westerschouwen een fijne afwisseling van de dagelijkse be slommeringen. Met bijna twee vingers in de neus reed Min naard naar een overtuigende overwinning. Minnaard reed dit seizoen voor namelijk etappekoersen en enke le klassiekers. Zo viel hij onder meer op tijdens Luik-Bastena- ken-Luik en eindigde hij tijdens de Ronde van de Fjorden in Noorwegen op een keurige veer tiende plaats. Terugkijkend op dit jaar is Minnaard tevreden en wil hij komend seizoen probe ren een stapje hoger te zetten. „Binnenkort beginnen de voor bereidingen op komend jaar. Ik hoop nog steeds beter te worden zodat ik dan opnieuw enkele goe de resultaten neer kan zetten," Hij had zaterdag iets meer dan een minuut voorsprong op Ed- zard van Ewijk, die de grootse moeite had om Thijmen van de Vrede van zich af te houden. Bij de vrouwen kreeg Simone Cornelisse eindelijk waar ze reeds lang op wachtte: felle te genstand. Marquerite de Neve boog pas in de eindsprint. Deze halve finale met zevenhon derd deelnemers die in één keer van start gingen kwamen de beste 350 deelnemers in aanmerking voor de finale. Zaterdag wisten zich zes Zeeuwse deelnemers te kwalificeren voor deze halve fina le. Naast Van de Ven waren dat Stefan Hage (Goes) Mark Boot (Burgh-Haamstede), Carsten Goe- degebure (Yerseke), Auke van Steenbergen (Kwadendamme) en Peter Maranus uit Aagtekerke. Boot kon door problemen met de motor daar niet aan deelne men. Stefan Hage viel al in de be ginfase van de halve finale uit en Van Steenbergen viel met plaats 353 net buiten de boot. De andere drie plaatsten zich voor de finale, die werd gewonnen door de Belg Axel Van De Sande. Van de Ven was niet alleen de beste vrouw maar ook de beste Zeeuw. Totaal uitgeput kwam zij over de finish, maar wist nog wel haar verhaal voor de RTL televisie te vertellen. Beide dagen reed zij met haar 250 cc 4-takt Yamaha de sterren van de hemel. Steeds moest zij door haar mindere pk's op het lan ge rechte stuk waar snelheden van meer dan 160 km/u werden gehaald, heel veel plaatsen inleve ren. In het mulle zand maakte zij echter weer plaatsen goed. Uitein delijk bereikte de Vlissingse als 57e de finish. Vader Giel: „Zij ligt nu totaal uitgeput op de bank van de camper. Je merkte het al bij de pitstops waar ze amper op haar be nen kon staan van vermoeidheid. Maar opgeven daar heeft onze Nancy nog nooit van gehoord." Goedegebure deed het ook bij zonder goed. Ondanks enkele val partijen bereikte de Husqvarna-rij- der als 68e de finish. Maranus be reikte de 207e plaats. HEIKENSZAND. Met drie overtui gende overwinningen was Emily Wiskerke zaterdag, in de tweede wedstrijd van de dressuurcompe- titie om de Adri Zoon Schelp dier Trofee van RV Paardebloem in Heinkenszand, het goudhaan tje. De amazone uit Kamperland begon haar zegetocht in de klas se Mi met de vosruin Giant Cristall (70,00 procent). Vervol gens was ze met de vosruin Figh ter in M2 de beste (69,33 pro cent). Daarmee bleek de over winningsdrift van de Noord-Be- velandse nog niet gestild. In Zi liep ze met de ruin Endimion KS naar haar derde afgetekende over winning (69,11 procent). „Hier ben ik erg blij mee. Giant Cristall en Fighter verkeren al weken in topvorm. Maar Endi mion heeft mij verrast. Hij is van de familie Kleijwegt. En dit was pas onze tweede wedstrijd. En het liep super." Miranda Weijer- mans uit Zoutelande liep met de merrie Enieta Olt naar de twee de plaats (65,88 procent). Wilma Salm was in L2 opper machtig. De amazone uit Goes stuurde de merrie Cucci met 70,00 procent naar de overwin ning en eiste met de Lord Leathe- rale-dochter Elise de tweede plaats op (65,66 procent). De hockeyers van Olympia (links) gingen met een goed gevoel de winter stop in door de 4-0-zege op Krimpen, foto Ronald den Dekker door Peter Snelders HULST. De hockeyers van Olympia hebben de eerste competitiezege te pakken. In de laatste wedstrijd voor de winterstop werd Krimpen met 3-2 verslagen. De mannen van Rapide gingen op eigen veld met 1-7 onderuit tegen DVS. TERNEUZEN HULST LOMMEL GORREDIJK DUBLIN HOORN WESTENSCHOUWEN De kopgroep bij de mannen 40+ jagen naar de finish. De Belg Sven Standaerd kwam als eerste aan. foto Marieke Mandemaker door Herman Heuvink DEN HAAG. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen zette met de 57e plaats in de finale van 4e Red Bull Knock Out beachrace op het strand van Scheveningen een absolute wereldprestatie neer. De race begon op zaterdag met 1500 deelnemers verdeeld over vier heats. Van elke serie gingen er 175 deelnemers door naar de hal ve finale op zondag. door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74