Acht man Graauw houden net geen stand Trainer Ralph Zegers geniet van de manier waarop zijn ploeg speelt SPORT 15 Tweedeklasser wint op eigen veld van titelkandidaat Unitas (2-0). Frank van Kouteren en Tim de Feijter zijn trefzeker. HULST. De 2-o-overwinning van HW'24 °P Unitas was gisteren zwaarbevochten, maar niemand maalde er om bij de Hulstenaren. De ploeg van trainer Ralph Zegers bevestigde eens te meer dat je met vechtlust een eind kan komen. Zo was Dennis Buijs een voorbeeld van onverzettelijkheid. „Technisch gezien hebben we minder kwaliteit dan vorig sei zoen. We missen soms zuiverheid in ons spel, maar tactisch zijn we sterker geworden. De wilskracht is groot. We zijn nu echt een team. De spelers hebben alles voor elkaar over", zei de zichtbaar blije spits na afloop. De moegestreden aanvaller van HW was voornamelijk aangewe zen op storingswerk bij de tegen stander. Buijs liep zich het snot voor de ogen. „Ik zou weieens wil len weten hoeveel kilometer ik vandaag heb gelopen. Het belang rijkste is de winst. We haalden, net als tegen Jeka, een hoog rende ment uit onze kansen." Unitas beschikte over meer kwaliteit, met technisch goede voetballers die zich soepel over de zware grasmat in Hulst bewogen. Met name de spelers van het natio naal team van Eritrea, die in 2013 in Nederland achterbleven met Gorinchem als domicilie, speel den verzorgd voetbal. Unitas, dat mee wil doen om het kampioen schap, kreeg van de Zeeuws-Vla mingen een lesje in effectiviteit. „We hebben HVV van het kastje naar de muur gespeeld, heel goed gevoetbald, maar we hadden ook te weinig rendement. Zij kregen tweeënhalve kans en scoorden twee keer. Wij verdienden de drie punten, maar we hebben niets", reageerde trainer Ries Fok. Fok vond dat zijn ploeg was be nadeeld door de arbitrage. „We scoren een zuiver doelpunt, dat wordt afgekeurd vanwege buiten spel. We hadden ook een straf schop moeten krijgen. Die grens rechter van HVV'24 (Herman de Ruiter, red.) heeft drie punten voor zijn team gepakt." De vermeende gelijkmaker van Tesfalem Tinsue Tekie, die werd afgekeurd, vormde de aanleiding tot de rode kaart voor Fok. De oud-voetballer van FC Dordrecht werd door de achttienjarige scheidsrechter Fuc Martens uit Koudekerke vanwege commentaar op de leiding achter de omhei ning gestuurd. „Ik zei dat hij moest fluiten op de momenten dat het moet." Martens, die zijn debuut maakte in de tweede klas se, verklaarde dat het in eerste in stantie buitenspel was. „Ik keek nog even naar mijn assistent, die vlagde." Fok vond het ook weer te ver gaan om het verlies bij de scheids rechter te leggen. „We moeten 'We haalden, net als tegen Jeka, een hoog rendement uit onze kansen' niet zeuren. Zij gingen zuiniger met de kansen om. Dat was bepa lend voor de uitslag." Unitas speelde voor rust met de wind in de rug, maar deed er te weinig mee. Slechts twee keer werd er van afstand geschoten. HVV'24 kwam een keer goed weg toen een lob van Yosief Ghide Habtetsion tegen de lat belandde. De Hulstenaren konden aanval lend weinig uitrichten, maar profi teerden op een ideaal moment (vlak voor rust) van nonchalance in de Zuid-Hollandse verdediging. In eerste instantie miste Tim Me- chelinck nog, maar de bal kwam via Joost Boogaert voor de voet van Frank van Kouteren die raak schoot: 1-0. Vlak na rust had Van Kouteren pech met een vrije trap tegen de onderkant van de lat. Daarna werd de thuisclub on der druk gezet en dat leverde ha chelijke momenten op voor het Hulster doel. Het regende hoek schoppen, maar onder leiding van laatste man Job Inghels en doel man Tim Siersema hield HVV'24 stand. Vlak voor tijd zorgde Tim de Feijter uit een doeltrap van Sier sema voor de bevrijdende 2-0. „We hebben compact gespeeld tegen de best voetballende ploeg in de tweede klasse. De doelstel ling is met vijftien punten voor de winterstop al gehaald", genoot Ralph Zegers van de collectieve prestatie van zijn team. In de strijd om de eerste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal deed Groede gisteren voortreffelij ke zaken in de thuiswedstrijd te gen Lepelstraatse Boys. Een week na de veelbesproken bekerwed strijd tegen AS WH versloeg de ploeg van trainer André de Nooijer de nog ongeslagen koplo per met 3-1. Groede staat nu twee de, op twee punten van de nieu we nummer één Achtmaal, dat Hulsterloo met 5-0 versloeg. Van de zeven wedstrijden die op het programma stonden wer den Rimboe-SDO'63 en Sluis- NVS overigens afgelast. Groede-Lepelstraatse Boys 3-1 (0-1): Lepelstraatse Boys had voor de rust het voordeel van de straffe wind in de rug, Groede erna. Na 38 minuten spelen kwamen de be zoekers niet onverdiend op 0-1 door een doelpunt van Jürgen van Schilt, maar die voorsprong hield na de hervatting geen stand. Nog voordat er zestig minuten verstre ken waren zorgde Bart van den Hemel weer voor evenwicht (1-1). Binnen tien minuten zette de thuisclub de wedstrijd daarna naar zijn hand. In de 65e minuut benutte Edwin Brand een vrije trap om er 2-1 van te maken, waar na invaller Nick van Belois van af stand de beslissende 3-1 binnen- trapte. Daarna gaf Lepelstraatse Boys zich gewonnen. Achtmaal-Hulsterloo 5-0 (1-0): Met de wind in de rug was Hulsterloo voor rust de meest aanvallende ploeg, maar tot doelpunten leidde dat niet. Achtmaal had aan één kans voldoende om wel tot scoren te komen. In de 25e minuut zorg de Alex Lucca uit een tegenaanval voor 1-0. Na de hervatting werd het al snel 2-0 en 3-0 en was Hul sterloo geslagen. Ook voor die doelpunten tekende Lucca. In de laatste fase van de wedstrijd was het Jacky Mertens die met twee treffers de score nog verder op dreef. Nieuw Borgvliet had meer moeite met Terhole dan de eindstand doet vermoeden. De Zeeuws-Vla mingen deden in niets onder voor de thuisclub en kregen vooral in de beginfase de beste kansen. Kort voor de rust werd het echter 1-0 door een doelpunt van Kees van der Velde en kreeg de wedstrijd een andere wending. Niels Freijzer was in de 52e mi nuut weliswaar nog dicht bij de 1-1 (hij schoot op de paal), maar daarna drukte Nieuw Borgvliet door. In de 73e minuut betekende een vrije trap van Sebastian Tem pelaars 2-0. Drie minuten later schoot Kees van der Velde de 3-0 binnen. wedstrijd verdiende geen win naar, maar uiteindelijk trok Vogel waarde met 1-2 aan het langste eind. Toen in blessuretijd de be slissende goal viel, stond Graauw al enige tijd met acht in plaats van elf man. Door een doelpunt van Tim Roodhuizen kwam de thuisclub na twintig minuten spe len verdiend op 1-0, maar daarna verloor Graauw Tom de Caluwé door twee gele kaarten. In de rust kreeg ook Jeroen van Looy rood na enig duw- en trekwerk met een tegenstander. Nadat Kevin Zegers in de 48e minuut de gelijkmaker had bin nengeschoten, leek de wedstrijd lange tijd op 1-1 af te stevenen. In de 75e minuut kreeg echter ook Fa bian van Vlierberghe zijn tweede gele kaart en werd de druk op het doel van Graauw steeds groter. Pas in de blessuretijd lukte het Jef frey Geers om tegen acht man van Graauw de beslissende r-2 binnen te schieten. MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Inzet HW24 wordt beloond Tim de Feijter (links) duelleert met een speler van Unitas. De middenvelder van HW'24 maakte in de slotfase de tweede en bevrijdende treffer voor de Hulstenaren, foto Ronald den Dekker door Aector Dooms Dennis Buijs Aanvaller HVV'24 HW'24-Unitas 2-0 (1-0). 43. Frank van Kouteren 1-0, 87. Tim de Feijter 2-0. Scheidsrechter: P.L. Martens (Koudekerke). Rode kaart: Ries Fok (trainer Unitas). Gele kaart: Tim de Fe ijter, Sam de Theije, Frank van Kout eren (allen HW'24), Ruud Verberk, Daniel Alexander Walu en Yosief Ghi de Habtetsion (allen Unitas). Aantal toeschouwers: 300. door Eddy van der Hooft Nieuw Borgvliet-Terhole 3-0 (1-0): Graauw-Vogelwaarde 1-2 (1-0): De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73