Sint verrast Goese Polder Nieuwe studie Etty Hillesum Comité wil 'kerst-ledigheid' aanpakken met sing-in Sloggi 2 SLIPS 1 GRATIS SémeH 14 BEVELANDEN en THOLEN Lezing over zelfgenezend vermogen Vogelvrienden vieren jubileum 'Het is voor ons ook een beetje uitproberen, maar als je die smoeltjes ziet, is het al geslaagd' SPECIAALZAAK In de regio Signeersessie Jan Kuipers (foto) en Heieen Dekker signe ren donderdag hun boek '111 plekken in Zeeland die je gezien moet hebben' in boek handel De Koperen Tuin in Goes. Mijn dorp, mijn stad door Luc Oggel Dankzij een anonieme weldoener hebben zo'n dertig kinderen van armlastige gezin nen in de Goese Polder zaterdag toch een sinterklaasfeest kunnen vieren. De goedheiligman en zijn pie ten waren naar wijkcentrum De Spinne getogen om spelletjes te doen met de kinderen en snoep goed en natuurlijk kadootjes uit te delen. De gezinnen zijn lid van de Stichting Het Goede Doel De Bevelanden, die sinds begin dit jaar minima helpt en steunt. Het bestuur haalt donateurs en spon soren binnen en kan op die ma nier voedsel, kleding en huisraad verstrekken. Maar zaterdag werd dus voor het eerst ook een sinter klaasfeest gehouden. „Het is voor ons ook een beet je uitproberen", zei voorzitter As- trid van der Klooster van de stich ting. „Maar als je die smoeltjes ziet, dan is het al geslaagd." En de kinderen genoten inderdaad zichtbaar, zeker toen het tijd was om de kadootjes uit te delen, maar ook van de spelletjes. Behalve aan de jongsten, voor wie het sinterklaasfeest was be doeld, denkt de stichting ook aan Sinterklaas bracht zaterdag een bezoekje aan wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder, foto Johan van der Heijden Astrid van der Klooster, voorzitter oudere kinderen. Voor de 10- tot 16-jarigen staat namelijk op 10 de cember een uitje naar de bowling baan op het programma, meldde Van der Klooster. „Ook weer dankzij een gift." Met de stichting gaat het vol gens Van der Klooster 'top'. „We hebben inmiddels een donateur van groente en fruit en krijgen nu ook elke week vlees. En ik ben nog bezig met broodbeleg." Het aantal leden van de stich ting blijft stabiel, met ruim twee honderd. „Er komen erbij en er gaan eraf." De sint kwam overigens in meer plaatsen aan afgelopen weekend, onder meer in Kamper land en Poortvliet. In Schore arri veerde hij per brandweerauto. door Maurits Sep MIDDELBURG. Het Etty Hillesum Onderzoekscentrum (EHOC) in Middelburg heeft zondag het nieuwe, zevende, deel gepresen teerd van de Etty Hillesum Stu dies: Etty Hillesum weer thuis in Middelburg. Burgemeester Harald Berg- mann kreeg het eerste exemplaar. Het EHOC zat tot oktober van dit jaar in Gent, als onderdeel van de universiteit daar. Het onderzoeks centrum kon daar niet blijven en werd een nieuwe locatie aangebo den in het Zeeuws Archief. Daar mee komt Etty Hillesum weer thuis, want zij werd geboren in Middelburg, aan het Molenwater. De Etty Hillesum Studies to nen de stand van zaken in het in ternationale onderzoek naar het werk en het leven van de schrijf ster. In dit nieuwste deel wordt onder meer aandacht besteed aan haar taalgebruik en schrijfstijl. Ook wordt een vergelijking ge maakt tussen Hillesum en de schrijver die haar het meest beïn vloedde, Rainer Maria Rilke. Etty Hillesum weer thuis in Middel burg, Uitgeverij Garant. Info: www.ehoc.nl; e-mail: info@ehoc.nl; telefoon: 0118-678835. door Luc Oggel GOES. In Goes is sprake van kerst-ledigheid en daar moet hoog nodig iets aan gebeuren. Dat vindt het Comité Interkerkelijke Vierin gen in Stadskerken van Goes. Het comité heeft daarom het plan op gevat voor een stadskerstfeest op tweede kerstdag in de vorm van een sing-in van kerstliederen in - waarschijnlijk - de Westerkerk. Aanvankelijk was er het idee om behalve de sing-in ook een open bare toneelvoorstelling van het kerstverhaal te houden, maar dat blijkt op zo'n korte termijn niet haalbaar. Volgens het comité zijn er lou ter positieve reacties op beide ideeën gekomen, maar dan vooral van niet-kerkelijke personen en instanties. „De kerken in Goes reageren niet of zijn behoorlijk te rughoudend", aldus het comité. Dat neemt de kerken hun 'lauw heid' overigens niet kwalijk, „Want ze hebben het al zo akelig druk vlak voor de twee kerstda- het openbare kerstfeest onder de aandacht te brengen. Op 7 decem ber moeten de reacties vanuit ker ken, scholen en belangstellenden binnen zijn, daarna zal een defini tieve beslissing worden genomen over het al dan niet doorgaan van de sing-in. Wel is er al een voorlopig pro gramma. Tussen 14.00 en 17.00 uur zullen er in de kerk bekende, Nederlandstalige kerstliederen worden gezongen, telkens vooraf gegaan door een korte introduc tie. De sing-in wordt opgedeeld in vier sessies van elk een klein half uur. Aanmelden kan via e-mailadres poorlazar@yahoo.com gen. De lokale kerken zijn gevraagd Actie is van 26-11-2015 t/m 13-12-2015 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl GOES In dit boek nemen de schrijver en fotograaf hun lezers mee langs honderdelf minder be kende plekken in de provincie. De schrijver en foto graaf signeren hun boek tussen 15.00 en 16.00 uur in boekhan del De Koperen Tuin KLOETINGE aan Keizersdijk 16 in Goes. KAPELLE Samen wandelen Een aantal wandellief hebbers houdt don derdag 3 december een gezamelijke wan deltocht vanuit Kapel- Ie. ledereen kan met hen meelopen. De wandelgroep vertrekt 9.30 uur vanaf de dorpshuis de Vroone aan C.D. Vereeke- straat 74 in Kapelle voor een wandeling van ongeveer vijf kilo meter. Wie in Wemel- dinge woont en ook mee wil wandelen, kan zich 9.15 uur mel den bij de Wemel aan Dorpsplein 1 in We- meldinge. Vanaf daar rijden de wandelaars gezamelijk naar Kapel le. Meer informatie bij Anna Sterk, via tele foonnummer 0113-340349. Ruud van Well geeft op woens dag 2 december een lezing bij Vereniging De Bron in Amicitia in Kloetinge. Van Well, werkzaam met vele vormen van therapie en me de-oprichter van 't Lichtpuntje in Heerle, constateert dat 'we' lang afhankelijk zijn geweest van genezing door methoden van buitenaf. Nu is er zo veel meer mogelijk met onze eigen energie, meent hij. Van Well ver telt hoe mensen dit zelfgene zend vermogen kunnen gaan ge bruiken. De avond begint om 20.00 uur. Voor donateurs is de entree 5 eu ro, voor anderen 9 euro. KRABBENDIJKE Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken vier den afgelopen vrijdag en zaterdag een feestje in dorphuis De Mei boom in Krabbendijke. Voor de vijftigste keer werd de jaarlijke vogeltentoonstelling ge houden. Een jubileumshow dus, waarvoor vierhonderd vogels wa ren ingeschreven door 42 vogel liefhebbers uit Zeeland en West-Brabant. Uiteindelijk werd Michiel Goud (foto) overall win naar met zijn rode kanarie. Er waren vijf 'beste vogels', met het maximale aantal van 93 pun ten, maar er moest toch een win naar worden gekozen. Daarom kreeg Goud een punt extra en haaide hij dus 94 punten, een uni cum. foto Johan van der Heijden GOES Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Ex positie aquarellen Kees Huijsen; Histo risch Museum de Be velanden, Singel straat 13,11.00-17.00 uur - Expositie Jo- rien Brugmans, een stromenland van beelden; Stations park 2,13.30-15.30 uur - Bijeenkomst voor slechtzienden en blinden over ver lichting; Het Gast huis, Kievitlaan 64, overdag - Expositie schilderijen Dini de Kok; 's-Heer Elsdorp- weg 18,19.00-21.30 uur - Alzheimer Ca fé HANSWEERT Dorpshuis Kai Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Bibliotheek, Stenge plein 1,14.00-20.00 uur - Verkoop uitge lezen boeken KAPELLE Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-2r.00 uur - Expositie Els Fontei- ne en Robin Ver- schiere; Bibliotheek, Van der Biltlaan 32, 14.00-17.00 uur - Ver koop uitgelezen boe ken NIEUWDORP Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Peter Rosier 'Profe tenbrood' bij Covra NV Galerij YERSEKE Trefpunt, Moerplein 12D, 13.00-17.00 uur - sjoelen en biljarten voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66