Handballers Orion grijpen koppositie Topprestatie Van de Ven Emily Wiskerke scoort hattrick in dressuur 18 SPORT TTCM sluit afin mineur Marco Minnaard spielerisch naar winst in ATB Wintercup Meppelder is weer de beste Mesu komt een ronde tekort Mannen. Hoofdklasse. HW'70-Delta Sport 39-27: Delta Sport trof de nummer twee van de ranglijst. Trainer Johan van der Voorn kon zijn team weinig verwijten en deelde een compliment uit aan de thuisploeg. „Zonder te overdrij ven, zo'n goede tegenstander heb ben we nog niet gezien deze com petitie." Halverwege stond er 21-13 op het scorebord. Punten vielen er in Voorschoten niet te halen voor de bezoekers. „Maar de tweede helft speelden we wel beter. En een pluim voor het goede keepers werk van Elias Speelman," aldus Van der Voorn. Na een 12-10-ruststand kreeg Orion in de tweede helft vleugels. De ploeg uit Heinkenszand staat dankzij de overtuigende winst bo venaan in de eerste klasse. Ook vanuit de ziekenboeg van Orion kwam er goed nieuws. Nik van Da len en Joey Aertssen maakte hun rentree en beiden waren direct trefzeker. Van Dalen scoorde uit een penalty. Aertssen vond drie keer het net en vormde met Roel Clement de basis van een steady verdediging. Ook Ron van Dalen, Michiel Schuijs, Arno Riemens, Guy Peeters, Mischa Dorst, Frank van de Vijver en Lennart Vinke waren trefzeker. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/ Olympus-Swift 18-29: „Een collec tieve offday," zo bestempelde trai ner Ron de Waal de nederlaag van EMM/Olympus. Waar zijn team de afgelopen weken bezig was met een flinke opmars, lieten ze het gisteren als team compleet af weten. Halverwege stond het 8-15 en dat verschil liep in de tweede helft alleen maar verder op. „Het lukte verdedigend niet om de ei gen man in bedwang te houden, waardoor Swift steeds een overtal- situatie kon creëren." De Waal kon weinig pluspun ten benoemen. „Maar ook dit hoort bij het proces waar we ons als team momenteel in bevinden. We komen hier wel bovenop." Scores EMM/Olympus: Marieke Rie mens 4, Lisanne Heijens 4, Tessa de Waal 3, Lotte van Helsland 2, Nicole Joosse 2, Demi van Strydonck 2, Mar- tje Huijben 1. De tafeltennissers van TTC Mid delburg hebben ook de laatste wedstrijd van het seizoen verlo ren. In eigen huis was Scylla 2 met 8-2 te sterk voor de Zeeuw se formatie. Sören de Witte en Riny Kasse waren verantwoorde lijk voor de Middelburgse pun ten. Beiden wonnen één partij. Captain Jan-Henk Bomhof ver loor alle drie zijn wedstrijden. Met de 8-2-nederlaag sluit het hoogste mannenteam van TTCM het seizoen in de eerste divisie af zonder zege. Eén keer werd er ge lijk gespeeld, met 5-5 tijdens het uitduel bij Avanti. De overige wedstrijden werden met ruime cijfers verloren. Bozkurt zevende in Mr. Universe Bodybuilder Aziz Bozkurt uit Vlissingen is zaterdag zevende geworden bij de Ms. Mr. Uni verse bodybuilding in Hamburg. Zo'n driehonderd atleten uit twintig verschillende landen de den hieraan mee. Bozkurt was één van de zes Nederlanders die meedeed. In zijn categorie (mas ters 50 plus) werd hij tot zijn te vredenheid zevende van de 21. Podiumplaats voor Gert van der Vinden Atleet Gert van der Vinden uit Biggekerke is zaterdag derde ge worden bij de Lommeltrail over 35 kilometer. Hij finishte na 2 uur, 57 minuten en 47 seconden. Peter Meeuwsen uit Krabbendij- ke werd zesde in 3.03.01. De AV'56-leden Bart van Noorden en Renate de Wilde (zesde da me) volbrachten de 55 kilometer in 5.37 en 6.19 uur. Benauwde zege Zuidweg en KZ In het openingsweekend van de Korfbal League won de Middel burgse Naomi Zuidweg ternau wernood met Koog Zaandijk. Uit bij LDODK in het Friese Gorred- ijk werd het 22-25. Pas in de slotfase werd het ver schil gemaakt. Zuidweg speelde het hele duel en scoorde drie keer. Het was niet meer dan een ont spannend ritje in de aanloop naar de voorbereidingen op het komende wielerjaar. Vorige week was beroepsrenner Marco Minnaard in het huwelijk getre den met Birgit Lavrijssen. Voor de coureur uit Wemeldinge was de vierde wedstrijd om de ATB Wintercup in de Boswachterij van Westerschouwen een fijne afwisseling van de dagelijkse be slommeringen. Met bijna twee vingers in de neus reed Min naard naar een overtuigende overwinning. Minnaard reed dit seizoen voor namelijk etappekoersen en enke le klassiekers. Zo viel hij onder meer op tijdens Luik-Bastena- ken-Luik en eindigde hij tijdens de Ronde van de Fjorden in Noorwegen op een keurige veer tiende plaats. Terugkijkend op dit jaar is Minnaard tevreden en wil hij komend seizoen probe ren een stapje hoger te zetten. „Binnenkort beginnen de voor bereidingen op komend jaar. Ik hoop nog steeds beter te worden zodat ik dan opnieuw enkele goe de resultaten neer kan zetten," Hij had zaterdag iets meer dan een minuut voorsprong op Ed- zard van Ewijk, die de grootse moeite had om Thijmen van de Vrede van zich af te houden. Bij de vrouwen kreeg Simone Cornelisse eindelijk waar ze reeds lang op wachtte: felle te genstand. Marquerite de Neve boog pas in de eindsprint. Nina Meppelder uit Kattendijke is zaterdag in Dublin wereldkam pioen kickboksen geworden. Het is de tweede wereldtitel dit jaar voor de Zeeuwse vechtsportster, want in mei werd ze ook al we reldkampioen taekwondo. Om meer tegenstand te krijgen zocht Meppelder na het taekwondosei- zoen haar heil bij het kickbok sen. Dit uitstapje kreeg in Ier land een gouden randje. Onder de vlag van het WAKO (World Association of Kickboxing Orga nizations) werd ze zaterdag na een week dagelijks vechten de beste in de categorie 'light con tact'. In de categorie 'point figh ting' werd ze derde. De zesde KPN-marathon in Hoorn duurde een ronde te lang voor schaatser Niels Mesu uit Middelburg. Acht ronden voor het einde sprong hij weg uit het peloton en leek de overwinning realistisch. Een ultieme jump van Bart Swings drie ronden voor het einde gooide roet in het eten. Niels Mesu eindigde uitein delijk als 27eachter broer Er- win die 26e werd. Bij de beloften profiteerden Rico van Damme (Yerseke) en Joerec Cijsouw (Oostburg) van een chaotische pelotonssprint. Zij verzamelden de nodige punten met hun twaalfde (Van Damme) en veertiende (Cijsouw) plaats. Deze halve finale met zevenhon derd deelnemers die in één keer van start gingen kwamen de beste 350 deelnemers in aanmerking voor de finale. Zaterdag wisten zich zes Zeeuwse deelnemers te kwalificeren voor deze halve fina le. Naast Van de Ven waren dat Stefan Hage (Goes) Mark Boot (Burgh-Haamstede), Carsten Goe- degebure (Yerseke), Auke van Steenbergen (Kwadendamme) en Peter Maranus uit Aagtekerke. Boot kon door problemen met de motor daar niet aan deelne men. Stefan Hage viel al in de be ginfase van de halve finale uit en Van Steenbergen viel met plaats 353 net buiten de boot. De andere drie plaatsten zich voor de finale, die werd gewonnen door de Belg Axel Van De Sande. Van de Ven was niet alleen de beste vrouw maar ook de beste Zeeuw. Totaal uitgeput kwam zij over de finish, maar wist nog wel haar verhaal voor de RTL televisie te vertellen. Beide dagen reed zij met haar 250 cc 4-takt Yamaha de sterren van de hemel. Steeds moest zij door haar mindere pk's op het lan ge rechte stuk waar snelheden van meer dan 160 km/u werden gehaald, heel veel plaatsen inleve ren. In het mulle zand maakte zij echter weer plaatsen goed. Uitein delijk bereikte de Vlissingse als 57e de finish. Vader Giel: „Zij ligt nu totaal uitgeput op de bank van de camper. Je merkte het al bij de pitstops waar ze amper op haar be nen kon staan van vermoeidheid. Maar opgeven daar heeft onze Nancy nog nooit van gehoord." Goedegebure deed het ook bij zonder goed. Ondanks enkele val partijen bereikte de Husqvarna-rij- der als 68e de finish. Maranus be reikte de 207e plaats. HEIKENSZAND. Met drie overtui gende overwinningen was Emily Wiskerke zaterdag, in de tweede wedstrijd van de dressuurcompe- titie om de Adri Zoon Schelp dier Trofee van RV Paardebloem in Heinkenszand, het goudhaan tje. De amazone uit Kamperland begon haar zegetocht in de klas se Mt met de vosruin Giant Cristall (70,00 procent). Vervol gens was ze met de vosruin Figh ter in M2 de beste (69,33 pro cent). Daarmee bleek de over winningsdrift van de Noord-Be- velandse nog niet gestild. In Zi liep ze met de ruin Endimion KS naar haar derde afgetekende over winning (69,11 procent). „Hier ben ik erg blij mee. Giant Cristall en Fighter verkeren al weken in topvorm. Maar Endi mion heeft mij verrast. Hij is van de familie Kleijwegt. En dit was pas onze tweede wedstrijd. En het liep super." Miranda Weijer- mans uit Zoutelande liep met de merrie Enieta Olt naar de twee de plaats (65,88 procent). Wilma Salm was in L2 opper machtig. De amazone uit Goes stuurde de merrie Cucci met 70,00 procent naar de overwin ning en eiste met de Lord Leathe- rale-dochter Elise de tweede plaats op (65,66 procent). Arno Riemens van Orion waagt een doelpoging in het gewonnen duel met VHC. foto Johan van der Heijden door Menno Kole VLISSINGEN. Voor hoofdklasser Del ta Sport viel er gisteren weinig eer te behalen in Voorschoten. De ploeg uit Zierikzee moest met 39-27 haar meerdere erkennen in het veel sterkere HVV'70. Een klas se lager greep SV Orion uit Hein- kenszand de koppositie na een 28-19-overwinning op VHC. De vrouwen van EMM/Olympus verlo ren thuis met 18-29 van Swift. Scores Delta Sport: Dani Crasbeek 6, Tim Vleeshouwer 5, Thijs van Splun- der 4, Brendan Meulmeester 4, Koen de Bruijn 3, Kevin Meulmeester 2, Se- bastiaan Hoftijzer 2, Aron Groenen dijk 1. Eerste klasse. SV Orion-VHC 28-19: MIDDELBURG HAMBURG LOMMEL GORREDIJK WESTENSCHOUWEN De kopgroep bij de mannen 40+ jagen naar de finish. De Belg Sven Standaerd kwam als eerste aan. foto Marieke Mandemaker DUBLIN HOORN door Herman Heuvink DEN HAAG. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen zette met de 57e plaats in de finale van 4e Red Bull Knock Out beachrace op het strand van Scheveningen een absolute wereldprestatie neer. De race begon op zaterdag met 1500 deelnemers verdeeld over vier heats. Van elke serie gingen er 175 deelnemers door naar de hal ve finale op zondag. door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62