Oemoemenoe verliest dik, maar haalt doel Tovaal bakt er niet veel van tegen Gouda Atlas verrassend langs KVK in topper Volleybalsters van Forza tonen veerkracht Eersteklassers Fortis en Swift winnen SPORT 17 Als deze positie kan worden ge consolideerd, beginnen de Middel burgers alvast met vier punten aan de tweede fase van de compe titie. Trainer Ray Blackburn miste weer een waslijst aan spelers en wist dat er in Den Haag tegen HRC voor zijn team weinig te ha len was, maar vooraf hadden de Middelburgers wel hun zinnen ge zet op een bonuspunt. Ondanks de zware nederlaag slaagde Oe moemenoe in die missie. In de be ginfase nam de thuisclub direct iet heft in handen. Oemoemenoe (.ging in die fase regelmatig in de fout en uit de vele toegekende penalty's creëerde HRC veel kan sen. Ook het tackelwerk van de Middelburgers liet in die fase te wensen over en HRC wist een aan tal keren zonder veel moeite te scoren. De Hagenaars liepen in de eerste twintig minuten simpel uit naar een 22-o-voorsprong. Maar op het moment dat HRC de teu gels iets liet vieren, sloeg Oemoe menoe meteen terug. Dicky Wul- lems en Elijah Makoni brachten de achterstand terug tot 22-7. HRC scoorde opnieuw, maar na een snelle break van Ruben de Wolf hadden de Middelburgers de tweede try al binnen. Opnieuw be nutte Makoni de conversion: 27-14. 'Door het behaalde bonuspunt tegen HRC klimt Oemoemenoe op de ranglijst naar de achtste plaats' Na rust bleef de thuisclub ster ker, maar Oemoemenoe bleef azen op mogelijkheden. En als die zich voordeden, werden ze handig omgezet in punten. Bij een 44-14 achterstand scoorde aanvoerder Quinten van Dijk en daarna res teerden er nog tien minuten voor de vierde try. Die scoorde Deniël van der Waal, waarna Elijah Mako ni de eindstand vastlegde op 60-28. Een stand waar beide teams vrede mee hadden. VLISSINGEN. In de derde klasse speelden KVK en Atlas zaterdag een top per. De ploeg uit Rit- them won verrassend. Togo boekte een zeer ruime overwinning op Melmac, terwijl ook Seolto twee punten pak te. KVK-Atlas 14-17: Niet fa voriet KVK maar under dog Atlas won de top per in de derde klasse K. Voor rust (8-7) stond KVK steeds aan de goe de kant van de score, maar meteen erna kreeg Atlas de over hand. KVK stribbelde te gen tot 11-11, maar kon de directe concurrent in het laatste kwartier niet van de beslissende scores houden. Scores KVK: Tonia Ver donk 5, Sander Slabbe- koorn en Lennard Vol kers 3, Martijn Verdonk 2, Yvonne Joziasse 1. Scores Atlas: Tim Dyba- la 9, Ben van Hese 6, Thomas Mesu 3. Togo-Melmac 20-6: Het was een makkie voor Togo. Het strijdplan van de Goesenaren werkte, maar was eigenlijk niet eens nodig tegen zwak ke broeder Melmac. De uitdaging na rust (10-2) was om niet te verslap pen. Scores Togo: Marcel Viergever 6, Wietse de Munck 4, Mijke Tahapa- ry en Marcel Joziasse 3, Sharona van Belzen, Anouk Hazelaar, Desi- ree Voshart en Marten Postema 1. 't Capproen-Seolto 11-13: Seolto was vanaf de eer ste minuut de thuis ploeg de baas, maar liet het na om de score op te schroeven. Na rust (3-7) lieten de Vlissin- gers zich in slaap sus sen, waardoor 't Cap- proen tot op twee pun ten kon naderen. Scores Seolto: Mayella Kuizenga 5, Tom Hart- hoorn 4, Remi van den Broeke 3, Ralf Dourlein 1. De gasten verschenen zonder re serves aan de start en de Goesena ren leken een gemakkelijke mid dag tegemoet te gaan. Koen Spaas verving de geblesseerde Sam Ri chel op de scrum-half en de thuisclub startte met de felle wind in de rug. Tovaal zette Gouda vast op ei gen helft en was bijna voortdu rend in balbezit, maar de Goesena ren speelden veel te tam en ver prutsten kans op kans. Gouda kwam in 23e minuut via een break op een 7-0-voorsprong. Pas in de slotfase van de eerste helft was Tovaal succesvol. Maar ten Buijs bediende Jan Otte in een line-out en vervolgens denderden de Goese voorwaartsen over de trylijn: 5-7. Na rust had Gouda de felle wind in de rug en de Zuid-Hollan ders sprongen daar beter mee om dan Tovaal. Binnen vijf minuten was het 5-12 en zelfs toen Gouda ruim tien minuten met een man minder speelde, lukte het de thuisclub niet om zich terug te knokken in de wedstrijd. Een der de try van Gouda kostte Tovaal zelfs het bonuspunt: 5-17. Mannen. Forza-Next Volley Dord recht 2 3-1 (25-21, 25-18,25-19, 21-25): De bezoekers namen aan vankelijk het initiatief, maar hal verwege de eerste set vond een steeds degelijker spelend Forza het juiste ritme en kon naar winst worden afgewikkeld. Zonder tot grote hoogte te groeien lukte dat ook in de tweede en derde set. In de laatste set kreeg de thuisploeg de rekening gepresenteerd voor een te grote foutenlast. Set Up-AVC'87 1-3 (21-25, 23-25, 17-25,25-17): AVC'87 nestelde zich steviger op de vierde plaats van de eerste klasse. Dat gebeurde in een duel, waarin AVC'87 vooral blokkerend en aanvallend meer in huis had. De Thoolse pass lag goed, waardoor gevarieerd kon worden aangevallen. In de eerste drie sets had AVC'87 het initiatief en werd naar winst afgewikkeld. In de laatste set was het beste eraf en kon de thuisploeg tegenscoren. Symmachia Roosendaal 3-VVS'92 4-0 (25-23,25-15, 25-21, 25-18): WS'92 leek in de tweede set op rozen te zitten, toen Dirk van der Linden naar een 8-o-voorsprong serveerde. Na die bliksemstart ha perde de motor en scoorden de Vlissingers niet meer dan zeven punten. De teams deden weinig voor elkaar onder. Ondanks vooral goed werk van uitblinker Jasper Ludolphy, die op de middenposi tie aanvallend en blokkerend sterk speelde, keerde WS'92 zon der punten huiswaarts. Vrouwen. Volley Zuid 2-WS'92 0-4 (29-31,16-25,21-25,19-25): Tegen staartploeg Volley Zuid was WS'92 het aan zijn stand ver- 'Dirk van der Linden serveerde WS'68 naar 8-0, maar dat sprintje kreeg geen vervolg. WS'68 verloor met 4-0' plicht om te winnen. Dat lukte met de maximale score, maar daar moesten in de eerste en derde set alle zeilen voor worden bijgezet. Veel fouten zorgden er vooral in het eerste bedrijf voor dat WS'92 in de achtervolging moest. BOK-Voko 4-0 (25-20,25-10, 25-10, 27-25): Een ruime zege voor BOK, zonder tot grote hoogte te stijgen. Nadat BOK met winst in de eerste set was warmgedraaid, volgden twee sterke sets van de thuis ploeg. De pass zat goed, set-ups waren gevarieerd en aanvallend mocht BOK zich uitleven. Gemak zucht aan Kapelse kant zorgde voor een spannende vierde set, die ook werd gewonnen. Forza-RVC/Libanon 3-2 (20-25, 15-25,25-20,25-23,15-12): Een spannend duel, waarin Forza tam en slap begon en op een 2-0-ach- terstand werd gezet. Met veel ser- vicedruk, gevarieerd spel en voor al een goed blok dwong Forza fou ten af bij de bezoekers. De in de slotfase van de vierde en vijfde set ingebrachte wissels (Liselotte Groeneveld en Willemijn Olree) sleepten de winst uit het vuur. Ardito-Zuvo 0-4 (24-26,13-25, 19-25,19-25): Ardito begon sterk, koesterde lang een voorsprong en was in de eerste set dicht bij winst. In de slotfase trok Zuvo ech ter aan het langste eind. Na ruim verlies in de tweede set volgden twee sets, waarin Ardito lang goed meeging. De bezoekers ver dedigden stug en legden zo de ba sis voor nog eens twee setzeges. MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Tjoba's topscorer Dennis Broerse zoekt een afspeelmo- gelijkheid tegen Pernix. foto Johan van der Heijden door Hans Markusse MIDDELBURG. De rugbyers van Oe moemenoe reisden af naar Den Haag met het doel in elk geval een bonuspunt in de wacht te slepen te gen HRC. In die opzet slaagden de Middelburgers. Ze verloren welis waar met 60-28, maar door de vier gescoorde try's werd het een bo nuspunt gepakt en steeg Oemoe menoe ten koste van Eemland naar de achtste plaats op de ranglijst. door Hans Markusse GOES. De rugbyers van Tovaal bak ten er gisteren niet veel van in de derde klasse. Op eigen veld werd met 17-5 verloren van Gouda. De Goese rugbyclub zou bij een over winning op Gouda, dat twee weken geleden zelfs was verslagen door hekkensluiter REL, blijven mee doen in de bovenste regionen. door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleyballers van Forza boekten in de tweede divisie de tweede zege op rij: 3-1. In de promotieklasse B deden de vrou wen van WS'92 en BOK door maxi male winst goede zaken. Forza her stelde een 2-0-achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61