Sporten met pieten Proef met horeca in winkels r Plafond aan steun Stadhuismuseum Sloggi 2 SLIPS 1 GRATIS 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Certificaten voor burgeradviseurs Magnificat opent Zierikzingt Lichten uit, spots aan, bel- lenblaasautomaat vol open en gaan met die ba naan. In het Laco Sportcentrum in Zierikzee konden kinderen van 2 tot 6 jaar gisteren naar hartelust sporten en dansen met Zwarte Piet. In de turnhoek van Delta Sport werden de kinderen de fij ne kneepjes van het klimmen, klauteren en sierlijke salto's bijge bracht. Op het parcoursje van MZC11 kon met voetbalpieten de slalom worden geoefend, dansle rares Elly Geelhoed bracht de kin deren in luttele tijd een nieuwe Zwartenpietendans bij en in het zwembad was een pakjespar- cours uitgezet. „Die zullen van nacht lekker slapen", aldus een te vreden organisator Martij n Fon- teine. Maar één van de hoogte punten van het derde Sinterklaas- beweegfeest van SMWO Welzijn was natuurlijk het bezoek van sinterklaas zelf. De goedheilig man had zijn muziekpieten voor uit gestuurd, die bekende liedjes in een discojasje hadden gegoten. Als voorbeeld van wat straks mogelijk moet worden, noemt het college een koffiehoek in een tijdschriftenwinkel en een proeverij in een boekhandel. Voor de horeca biedt het kan sen om de beleving van de zaak te verbreden, aldus B en W. De mogelijkheden worden nu veel al belemmerd door de Drank en Horecawet. Het dagelijks ge meentebestuur van Schou- wen-Duiveland wil zich aan sluiten bij een pilot van de Vere niging Nederlandse Gemeente (VNG). Die wil kijken in hoe verre die wetgeving zou kun nen worden aangepast. De pilot past volgens het college goed bij programma's als het Master- plan Renesse en het soortgelij ke beleid voor Zierikzee en Bruinisse. De pilot moet in beeld breng en onder welke voorwaarden Gemeente sluit aan bij pilot van VNG, die versoepeling van Drank- en Horecawet wil om detailhandel en horeca te combineren. mengvormen kunnen worden toegestaan. Eén van de vereis ten is bijvoorbeeld dat ook de tailhandels geen alcoholische drank schenken aan klanten on der de r8 jaar. Ook de hygiëne moet streng worden bewaakt. Per gemeente mogen maximaal 25 ondernemers deelnemen. Bekend is al wel dat de gemeente jaarlijks 590.000 euro blijft bijdra gen aan de exploitatie van het mu seum. „Maar wat we nog steeds niet weten, is hoe hoog de budget- subdidies voor compensatie van 'Als dat bedrag is vastgesteld, dan is dat het ook voor ons' huur en gebruikersonderhoud uit pakken", zegt raadslid Laurence Haack. „Dat bedrag komt daar nog eens bovenop. Op enig mo ment moeten we dat totale plaat je toch wel in beeld kunnen heb ben." De WD vindt dat verantwoor delijk wethouder Jacqueline van Burg voor de verzelfstandiging een feit is, alle cijfers op tafel moet leggen. Maar of dat nog gaat lukken voor 1 januari, kan de wet houder niet beloven. Verder dan de toezegging dat het overzicht er uiterlijk in het eerste kwartaal van 2016 komt, kan Van Burg nu niet gaan. De WD is niet van plan er een halszaak van te maken, zegt Haack. „In het raadsbesluit om tot verzelfstandiging over te gaan, hebben we ingestemd met alle budgettaire consequenties. De col lectie en het gebouw blijven ge meentelijk eigendom, dus we hou den daar wel een belangrijke ver antwoordelijkheid in. Maar wij willen zo langzamerhand wél eens op een rijtje gezet zien wat die totale kosten zijn straks. Want als dat bedrag is vastgesteld, dan is dat het ook voor ons. Dan moet het museum niet een jaar later aankomen voor meer." In de regio SPECIAALZAAK Wethouder Cees van den Bos reikt vandaag de eerste negen certificaten uit aan de nieuwe vrijwillige burgeradviseurs van de welzijnsorganisatie SMWO op Schouwen-Duiveland. De burgeradviseurs hebben een opleiding van 5 dagen gehad en worden ingezet om huisbezoe ken af te leggen bij 75-plussers op Schouwen-Duiveland. Ze be oordelen aan de hand van een vaste vragenlijst wat er allemaal speelt bij deze doelgroep. De in zet van de vrijwilligers moet er toe leiden dat ouderen blijven participeren in hun directe leefomgeving, door hun zelfred zaamheid op peil te houden of te versterken. Ze krijgen gerichte informatie en adviezen. De feestelijke uitreiking van de cursuscertificaten is om drie uur in het kantoor van de SMWO aan de Kaersemakerstraat in Zie rikzee. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Trefpunt de Dors vloer, 15.15 uur: Slag werkles Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; 14.00 uur: Kaarten maken; 20.00 uur: Country Line Dance; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; Dorpshuis de Ooster hof, 20.00 uur: Zin gen VZOS; Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Fizi, 20.00 uur:Cine- ma Maritime: Scho ne handen; Gemeen tehuis, 8.30-17.00 uur: Expositie Schil derachtige Licht- schrijverij; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht; D'Ouwe Smisse, 17.30 uur: Mee-eten bij de aanschuiftafel. door Marcel Modde ZIERIKZEE. De gemeente Schou- wen-Duiveland wil ruimte bie den aan mengvormen van hore ca en detailhandel. Volgens bur gemeester en wethouders lig gen er voor beide beroepsgroe pen kansen en uitdagingen om elkaar te versterken. En dat is vervolgens weer goed voor de lo kale economie, aldus B en W. 1 Kinderen van twee tot zes jaar sporten en dansen in Laco Sportcentrum met Zwarte Piet. foto Marieke Mandemaker door Marcel Modde ZIERIKZEE. Coalitiepartij VVD wil nog voor de jaarwisseling duide lijkheid over de totale financiële gevolgen van de verzelfstandiging van het Stadhuismuseum in Zierik zee. Vanaf 1 januari komt het cul tuurhuis op eigen benen te staan. Laurence Haack, VVD Actie is van 26-11-2015 t/m 13-12-2015 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl MIDDELBURG Frits Spits bij popquiz Radiomaker Frits Spits (foto) is zondag 13 de cember om 16.00 uur in de Kloveniersdoe len voor een popquiz rondom zijn boek 'De Standaards van Spits'. Toegang is gratis, aan melden is wel ver plicht. Voor De Stan daards van Spits selec teerde Spits 90 Neder landstalige liedjes, van cabaret naar klein kunst, van rock tot ZIERIKZEE pop. Frits 'Spits' Rit meester (1948) is neerlandicus. GOES Signeersessie Jan Kuipers en Heieen Dekker signeren don derdag hun boek '111 plekken in Zeeland die je gezien moet hebben' in boekhan del De Koperen Tuin in Goes. In dit boek nemen de schrijver en fotograaf hun lezers mee langs honderdelf minder bekende plek ken in de provincie. De schrijver en foto graaf signeren hun boek tussen 15.00 en 16.00 uur in boekhan del De Koperen Tuin aan Keizersdijk 16 in Goes. ZIERIKZEE. In de Nieuwe Kerk in Zierikzee is gistermiddag het nieuwe seizoen van Zierikzingt geopend. Al meerdere jaren is dit programma van zang en muziek één van de vaste manifestaties in de kerk. De sei zoensopening stond in het teken van de Lofzang van Maria. Vele bewer kingen van dit 'Magnificat' zijn gemaakt in de vorm van liederen en gro te koorwerken voor koor en orkest. Van beide kreeg de bezoeker van Zierikzingt een indruk. Het Magnificat werd uitgevoerd door het Tho maskoor, met medewerking van solisten Lies Noordhof (sopraan), Suus Lichtendahl (sopraan) en Marcel van der Zande (bas). De begeleiding was is in handen van dirigent Mar van der Veer (kistorgel), Rosalie de Zeeuw (viool), Annette Jumelet (viool), Sjoerd Ennenga (altviool) en Marya Heij (cello), foto Marieke Mandemaker BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51