Zegereeks van TOP gebroken in Dordt Donze en Cappendijk overtuigen in Hulst Sdieldesport haalt spanning al snel uit topper geslagen gat met concurrent SPORT 17 DeetosSnel-TOP 30-24: De Dordte- naren waren in de eigen, indruk wekkende entourage veel feller in de duels en doeltreffender. TOP kon DeetosSnel tot 2-2 bijhouden, maar daarna liep de thuisploeg weg. Bij rust was het verschil al vijf punten: 18-13. In de tweede helft bleven de mannen van DeetosSnel heersen: eentje maakte er in totaal tien, een ander negen. Alleen Anita de Ridder liet met zeven stuks de tel ler flink oplopen. Goedkoop wis selde al vroeg en veel, maar zag dat een nederlaag niet te voorko men was. Tjoba-Pernix 27-34: Tjoba, gestart zonder de geblesseerde Demi Mondeel, verloor de wedstrijd al voor rust (11-19). Tot 7-8 deed de geplaagde overgangsklasser mee, maar met het geblesseerd uitval len van aanvoerster Esmee Walra ven verdween de organisatie uit het spel van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Verdedigen de opdrachten werden slecht uit gevoerd en aanvallend deden we ineens gekke dingen", zei coach Dirk Sercu. makkelijk als Gijs Gillissen en zijn directe tegenstander scoor den (beiden negen keer), zo hard moest de rest werken voor de doelpunten. De voorsprong bij rust (9-6) bleef behouden, maar Vriendenschaar hijgde voortdu rend in de nek van Swift. VEO-Fortis 20-22: Fortis had voor rust (10-9) grote moeite door de verdedigende stellingen van VEO te prikken. „We kwamen niet echt los", aldus coach Marco van Lomwei. Na rust ging de Soubur gers dat stukken beter af. In de slotfase werd een kleine voor sprong genomen. Na een weekje rust treft Fortis drie zware tegen standers. Om te beginnen de der by tegen Swift. Alleen tegen Randy Boddaert en wedstrijdleider Desiré de Schep per moesten ze alle zeilen bijgezet- ten. Na diverse lange rally's werd het uiteindelijk 7-6. Plaatselijke fa voriet Bram Donze prolongeerde zodoende zijn vorig jaar behaalde titel in de hoogste categorie, des tijds met Bernd van Broekhoven. In de poule bij de vrouwen-4 was het jeugdige duo Inez de Bruyn/Claire van Damme opper machtig ten koste van de combina ties Renske Fraanje/ Nienke de Haas (12-5) en Leontine Dingenouts/Wendy de Kesel (12-4). Ook in de 5 was de jeugd succesvol. Het technisch vaardige tweetal Romy Bonte/Fleur van Tienen revancheerde zich in de fi nale met 10-6 tegen Rebecca Mat- thijs en Renee van Sabben. Bonte en Van Tienen boekten in de hal ve finale een zwaarbevochten 8-7-winst op de routiniers Miriam Bun en Kathleen Querter. In de mixed-5 maakten Nicole Burggrave en Fred van Cauteren hun favorietenrol waar. Thea de Jonge en Honny van Dorsselaer be kroonden een sterk toernooi met een 10-9-zege in de 6-fmale op Mi riam Bun/Rob Lammerts, die in de halve finale Danielle de Zeeuw en Hessel Hamelink versloegen. De ploeg van coach Martin van Ham was in sportcentrum Vlie gende Vaart in Terneuzen titelcon- current Agathos op alle fronten de baas. Daardoor werd het nooit een echte topper. De ploegen hadden in de competitie van de tweede klasse zuid tot zaterdag al hun wedstrijden gewonnen. De ver wachtingen waren dus hoogge spannen, maar de Terneuzense vrouwen zetten nog voor de pau ze het duel naar hun hand. In de eerste periode hield de ploeg uit Geertruidenberg nog enigszins ge lijke tred. „Het tempo was in de beginfase te laag. Het liep toen nog niet echt goed. Het was ook meer aftasten van beide kanten", zei Van Ham na afloop. Toch sloeg Scheldesport al een kloof van zes punten aan het ein de van de eerste periode, die met een 16-io-voorsprong werd afge sloten. In de tweede periode ging het tempo omhoog. Gözde Dere schoot en passant een driepunter binnen. De spelverdeelster van Scheldesport nam veelvuldig het initiatief en liet de bal goed rond gaan. Halverwege het duel was de marge al opgelopen tot 36-19. Scheldesport was verdedigend bij de les en speelde de aanvallen gedisciplineerd uit, waarvan voor al Julia Fuertes Cabello profiteer de. De Spaanse dook telkens inside 'Het gaat tussen ons en Scheldesport om de titel. Thuis gaan wij winnen' op en was met haar lengte ook sterk in de rebounds. Zo kon ze veel punten scoren. Ook Marjo lein Kruijsse, Marjolein Bruurs en Maaike Casteleijn benutten hun lengte tegen Agathos. De tegen stander, gecoacht door John van Schendel, herpakte zich in de der de periode, maar kon nooit dich terbij Scheldesport geraken. De derde periode werd met 52-33 afge sloten. In de laatste periode controleer de de thuisclub de wedstrijd, die niet meer uit handen werd gege ven. Integendeel. De score werd nog opgevoerd tot 68-39. ..We wa ren collectief sterker en onze speelsters hadden een betere con ditie", vond Van Ham. De coach van Agathos zocht naar een verklaring voor de eerste nederlaag van zijn team. „We mis ten vandaag drie speelsters op de positie van forward. Daar werd het verschil gemaakt", meende Van Schendel. Van Ham kon daartegenover stellen dat Scheldesport ook niet compleet was. Zo ontbraken de zusjes Paulien, Daniëlle en Karen van den Heuvel. Dat gemis werd ruimschoots gecompenseerd door de teamgenoten. Van Schendel: „Het gaat tussen ons en Schelde sport om de titel. Thuis gaan wij winnen", verzekerde de Brabantse coach. Bij Scheldesport was Fuertes Cabello topscorer met 23 punten, gevolgd door Kruijsse (16) en Dere (15). MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 door jaapjan Ritsema VLISSINGEN. Aan de lange reeks overwinningen voor TOP Arnemui- den is een einde gekomen. De ploeg van trainer Arco Goedkoop verloor in Dordrecht van een bij zonder scherp DeetosSnel: 30-24. De Walcherse equipe raakte daar door de koppositie in de hoofdklas se A kwijt. Swift-Vriendenschaar 18-16: Zo door Henk van de Voorde HULST. Bram Donze en Dennie Cap pendijk pakten overtuigend de eindzege in de 3-categorie van het Dullaert Dubbel tennistoernooi te Hulst. Ze tennissen beiden met een hoog rendement. De combina ties Sebastiaan Millenaar/Ronald van Remortel (11-7), Maxime van Eenennaam/Marnix Ivens (13-3) en Ralph Baumgarte/Nicky Samijn (14-5) werden met royale cijfers bedwongen. De volleybalsters van Stevo proberen een aanval van Spivo te keren. Door een 4-0-overwinning zette de Zeeuws-Vlaamse ploeg een belangrijke stap richting lijfsbehoud, foto Ronald den Dekker vrouwen Stevo door Aector Dooms TERNEUZEN. De laatste aanval van de basketbalsters van Scheldesport vormde zaterdag in de topper te gen Agathos de bekroning van een uitstekende wedstrijd. Via veel schijven was Marjolein Kruijsse het eindstation. De centerspeelster schoot haar team in de laatste se conde naar een afgetekende 68-39-zege. John van Schendel, trainer van Agathos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45