Gehavend Zaamslag verliest ook vierde wedstrijd in de zaal Cathy Poppe gaat haar grens verleggen De Schelde slaat in slotperiode toe, De Bruinvis houdt knap stand Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist koestert het 16 SPORT Mannenploeg boekt onverwacht grote zege, vooral dankzij eigen servicegeweld. Olympia-Zaamslag 15-10: Last-mi nute afmeldingen noopten Zaam slag om te elfder ure met junior Jesse Hamelink in de basis te star ten in Spijkenisse. Niet verwon derlijk was het aftasten in één vak. Het andere vak hield de Zeeuws-Vlaamse korfballers in de race tot aan de rust (7-5). Daarna volgde de gebruikelijke dip, waardoor Zaamslag Olympia moest laten gaan. „Alsof de wed strijd te lang duurt voor ons", grapte aanvoerster Linda Hame link cynisch. De invalbeurt van B-junior Mario Westrate was een lichtpuntje in de tweede helft. Desalniettemin blijft het wachten op de eerste punten voor de der deklasser. Luctor-Blauw Wit 16-26: Een neder laag was ingecalculeerd tegen titel favoriet Blauw Wit. Er viel inder daad weinig eer te behalen voor Luctor. Althans qua puntenverde ling dan. Het open vizier waar mee de Terneuzenaren Blauw Wit bestreden, was lovenswaar dig. In de eerste twintig minuten haakte Luctor aan (7-9), maar in de resterende speeltijd tot aan de rust (8-16) zetten de Bevelanders hun titelaspiraties kracht bij. Na rust bleef Luctor verzorgd korfbal len, maar kwam nauwelijks meer uit onder de druk van Blauw Wit. Scores Luctor: Eline Jansen 3, Marjo lein Durink, Karlijn den Hollander, Adrie de Jonge, Pieter Kousemaker en Anthony van de Velde 2, Marit de Kok, Jenny van Gelder en Jasper de Pooter 1 'Het open vizier waarmee de Terneuzenaren Blauw Wit bestreden, was lovenswaardig' Het was zaterdag een voorna melijk Belgisch feestje. Alleen de middenafstand (acht kilometer) werd bij de vrouwen gewonnen door Cathy Poppe uit Terneuzen, al diende daarbij wel te worden aangetekend dat zij de Belgische nationaliteit bezit. Voor het Run nerscriterium neemt Poppe nog deel aan de wedstrijden op de middenafstand. De voormalige voetbalster heeft echter al aange kondigd zich toch met de lange af stand bezig te gaan houden. „Vol gend jaar bijvoorbeeld de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen. Het lijkt me wel eens leuk om zo'n afstand te lopen." Zaterdag was zij opnieuw oppermachtig bij de vrouwen en won in een tijd van 36.19. De lange afstand (twaalf kilo meter meter) werd bij de mannen opnieuw gewonnen door Koen Maris na een wedstrijd die door zes man erg hard werd gemaakt. Maris bleef echter sterk overeind en sloopte in de slotfase ook zijn laatste opponent Niels Slachmuyl- ders. De tijd van de Belgische win naar was 4t.t9. Door een fraaie 4-0-zege op hekkensluiter Spivo namen de volleybalsters van Stevo in de derde di visie verder afstand van de onderste regionen. De formatie van Cor Hamelink klom naar de achtste plaats. Ook de mannen van Stevo deden goede zaken. De promo- tieklasser won met 4-0 van Next Volley/Dordrecht 3. Vrouwen. Stevo-Spivo 4-0 (25-11,25-16, 25-23,25-15): Geen topwedstrijd, maar daar maalde niemand om. „Winnen van een rechtstreekse concurrent telt dub bel", vond trainer Cor Hamelink, die be vestigde dat er veel spanning op het duel stond. „Daar heb ik het vooraf niet over gehad, om de druk niet te hoog op te voe ren. We slaan een gat van vijf punten met Spivo en hebben die ploeg flink op afstand gezet. Die komen niet meer te rug." Stevo kwam voortvarend uit de start blokken en won de eerste twee sets zon der een moment in de problemen te ko men. De bezoekers beschikten niettemin over een paar speelsters die Stevo met een lastige opslag bestookten. De thuis ploeg had het daar geregeld moeilijk mee. Zo werd het in de derde set van 6-2 zo maar 9-11. Met een sterk blok (Stephanie Her man, Evelien Bakker) en veel aanvals- kracht (Jolien Fransen, Tessa van de Vij ver) wist Stevo die set alsnog nipt te win nen. De jonge Kiara Blommaert tekende net als in de vierde set voor het beslissen de punt. „We doen het met beperkte middelen geweldig goed", vond Hame link. „Anne Ruben (al gestopt) en Inge Dhaens (speelt nog hooguit twee keer) zijn zwanger. We trainen weinig, maar zeer goed. De sfeer en inzet zijn goed. 'We doen het met beperkte middelen geweldig goed' Cor Hamelink, trainer Stevo Dat zag je vooral in de rally's. Als we ons handhaven, zijn we dik tevreden." 25-19): De thuisploeg kende een koude start, waarin de pass niet goed kwam en Stevo aanvallend onder de maat bleef. Toen de Zeeuws-Vlamingen meer vat op de service van de bezoekers kregen, kwam de ommekeer. De teams gingen in de resterende sets steeds enige tijd gelijk op. In de slotfase was het telkens Stevo dat het initiatief nam. Dat leidde tot drie setzeges op rij en een plaats in het linker rijtje van de eerste klasse. Mannen. Stevo-Next Volley Dordrecht 3 4-0 (25-18,25-18,25-23,25-8): Een onver wacht ruime zege voor Stevo, dat vooraf zes punten minder had getotaliseerd dan de bezoekers. De Dordtse formatie kreeg geen vat op de Stevo-opslag en was slechts in de derde set de gelijke van de thuisploeg. „We hebben ze weggeser- veerd", vond trainer Guido de Beule, die zijn team had gevraagd om richting de thuisaanhang de 4-0-nederlaag van de laatste thuiswedstrijd recht te zetten. „Ze moesten doorzichtig en voorspelbaar aanvallen. Daar weten wij wel raad mee." Spelverdeler Wouter Ruben mocht zich uitleven en bediende zijn aanvallers op maat. Op 13-7 in de derde set raakte Stevo plots door een paar fouten op rij van slag. Na een zwaarbevochten setzege stond er in de vierde set geen maat op het spel van de Zeeuws-Vlamingen. Wouter Ru ben zette met een leep balletje zijn ploeg op voorsprong. Het bleek de opmaat voor een sterke fase, waarin Stevo alle regis ters open trok. 26-28): Met weer een andere dan de aan het begin van het seizoen beoogde forma tie deed de tweede ploeg van Stevo niet veel onder voor de bezoekers. Stevo legde in de slotfase van de eerste en vierde set met minimaal verschil het loodje. In een goede wedstrijd was de thuisploeg voor al aanvallend op dreef. Dat resulteerde in de tweede set in een vroeg verkregen en ruime voorsprong en de gelijkmakende setzege. Meer zat er voor de hard werkende Zeeuwen, ondanks drie setballen in de vierde set, niet in. VLISSINGEN. De waterpoloërs van De Schelde en De Bruinvis beleef den een succesvol weekeinde. De Schelde won thuis met 13-6 van Argo en De Bruinvis won met 3-4 van Dokkelaers. De Schelde-Argo 13-6: De Schelde had een erg goede start en stond na één periode al op een 4-0-voor- sprong. Niets leek een monsters core in de weg te staan. De Schel de ging in de tweede periode ech ter te veel fouten maken en Argo kwam terug tot 5-3. De Schelde kon de aansluitingstreffer voorko men en kwam halverwege op 6-3. In de derde periode ging het ge lijk op (8-5), maar in het laatste kwart besliste De Schelde de wed strijd snel. Argo was het spoor bijster en De Schelde liep snel door naar een ruime zege. Scores De Schelde: Sven Schie man 4, Christian de Die en Niek Kampman beiden 2, Ruben de Vos, Jason van Boom, Cees van Houwelingen, Gijs Manhve en Ivar Jansen van Roosendaal allen 1. De Dokkelaers-De Bruinvis 3-4: De Bruinvis startte moeizaam, maakte fouten, maar De Dokkelae rs kon die niet afstraffen. De Bruinvis opende de score en na de eerste periode leidde de ploeg met 2-1. De tweede periode was spannend, maar gescoord werd er niet. In de derde periode speelde De Bruinvis sterk polo. De ploeg gaf niets weg, strafte de fouten van De Dokkaelaers af en kwam op een verrassende 4-1-voor- sprong. De Dokkelaers gaf niet op en kwam terug tot 4-2. In de laat ste periode hield De Bruinvis stand, maar toen het met nog twee minuten op de klok 4-3 werd, werd het superspannend. De Dokkelaers kreeg beste kan sen op de 4-4, maar die viel niet. Scores De Bruinvis: Danny Soe- tens 2, Jan Willem Ramondt en Gert Jan Ramondt beiden 1. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. De twee Zeeuws- Vlaamse korfbalclubs verloren za terdag beiden. Derdeklasser Zaam slag voor de vierde keer op rij. Vier deklasser Luctor was kansloos te gen titelfavoriet Blauw Wit. Scores Zaamslag: Marjan Verhage, Marco van Reeuwijk, Gerben Seghers en Jesse Hamelink 2, Linda Hamelink en Daphne de Vos 1. door Wim de Vos BEVEREN. De Winterloop in het Bel gische Beveren lijkt op het lijf ge schreven van Koen Maris. Voor de tweede achtereenvolgende maal schreef de 38-jarige Belgische at leet deze voor het Zeeuws-Vlaam se Runnerscriterium meetellende wedstrijd op zijn naam. Dubbele winst door Peter van Kouteren Stevo 2-Minerva 3-1 (12-25,25-21,25-21, Stevo 2-Sic Pugno 1-3 (23-25, 25-19,16-25, door Ko Mechielsen Een speelster van Scheldesport passt naar een ploeggenote in het ge wonnen duel met Agathos. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44