Weer nederlagen voor Luctor'88 en RIA W. Werklust HW24 wordt beloond Dave den Boef leidt Tholense Boys met vier treffers langs DHV (0-5) SPORT 15 A-junioren Weijler en De Witte vallen sterk in bij WHS. VLISSINGEN. Duiveland liet in de derde klasse B van het zaterdag voetbal na om gebruik te maken van de misstap van koploper DBGC. Zelf werd de formatie van Erwin van der Woerdt in de coun ter geslacht door Kogelvangers: 2-3. Tholense Boys en WHS boek ten spectaculaire zeges. WHS ver sloeg in eigen huis Rimboe met 6-1, waarbij de ingevallen A-junio- ren Quinten Weijler en Jeremy de Witte het verschil maakten. Meest opvallende man bij Tholense Boys was spits Dave den Boef, die met vier treffers DHV zowat in z'n een tje oprolde: 0-5. Het duel tussen Noad'67 en DFS eindigde in 1-1. Stefan de Bruine wist de slechte start van de thuisclub nog te ver bloemen met een snelle gelijkma ker. Vervolgens miste de ploeg uit Oosterland drie open kansen om de partij nog voor de pauze te be slissen. Op slag van rust toonde het op uitvallen azende Kogelvan gers zich opnieuw uiterst effec tief. Kort na de hervatting liep Duiveland opnieuw in het mes: 1-3. Verder dan de aansluitingstref fer van Wouter de Jonge kwam de nummer twee op de ranglijst niet meer. Coach Erwin van der Woerdt was zwaar teleurgesteld, zeker toen bekend werd dat lijst aanvoerder DBGC in de derby met Den Bommel met dezelfde cij fers (2-3) onderuit was gegaan. „Dat maakt het extra zuur." Opvallend bij Duiveland is dat de zo sterk aan het seizoen begon nen Masoud Osmanie de laatste weken volledig aan de ketting ligt. Volgens Van der Woerdt verzui men zijn medespelers om te profi teren van de extra aandacht die hun topscorer krijgt. „Ook van daag maken we telkens verkeerde keuzes en gaat het veel te weinig over de zijkant. Ondertussen wor den we op de counter geslacht." WHS-Rimboe 6-1 (2-1): Beide teams kregen in het eerste bedrijf volop kansen, waarbij Arvin de Witte tweemaal succesvol was voor de thuisclub. Pas halverwege de tweede helft zorgde Sander van 't Hof met de 3-1 voor wat meer lucht. Vervolgens vestigden de ingevallen A-junioren Quinten Weijler (2x) en Jeremy de Witte de aandacht op zich, door in het laatste kwartier nog drie treffers 'Het is erg degelijk wat we laten zien. Ook vandaag geven we vrijwel niets weg' voor hun rekening te nemen. WHS-trainer Romeo van Aerde vond dat zijn team het zichzelf on nodig moeilijk had gemaakt. „We hadden voor rust al de genadeklap kunnen uitdelen, maar bijvoor beeld Peter Hage miste voor een leeg doel." Van Aerde was trots op zijn talenten. „We hebben drie tot vier A-junioren die op dit niveau makkelijk mee kunnen doen." DHV-Tholense Boys 0-5 (0-1): Voor de pauze stierven veel aanvallen van Tholense Boys nog in schoon heid. Daardoor bleef het volgens trainer Erwin de Nijs vooral bij mogelijkheden voor zijn team. „Met de frustratie dat we daar geen kansen van maakten." In de tweede helft zorgde Auke Bovenberg met een fraai schot in de bovenhoek al snel voor de 0-1. Binnen de kortste keren voerde Dave den Boef de score op tot 0-4, om uiteindelijk ook de 0-5 op zijn naam te brengen. De Nijs noemde het vooral een teamprestatie. „Het waren geen individuele acties, maar telkens mooie combinaties en voetballende momenten." De Nijs was ook tevreden over zijn de fensie. „Het is allemaal erg dege lijk wat we laten zien. Ook van daag geven we vrijwel niets weg." Noad'67-DFS 1-1 (1-1): De ploeg uit Burgh-Haamstede had na af loop de meeste reden om ontevre den te zijn over het eindresultaat. Na een vroege 0-1 van Delano Westerink werd een op het oog zuiver doelpunt van Mark de Fei- ter vanwege buitenspel afgekeurd. Tot overmaat van ramp kopte rou tinier Arjan Moerland op slag van rust namens Noad'67 de 1-1 bin nen. Eerder al had Lars Steijn voor de thuisclub de paal geraakt. In de tweede helft waren beide teams dicht bij winst. DFS had het beste van het spel en aan de andere kant redde doelman Kevin Verboom in de slotfase bij een doorbraak van Lars Steijn. DFS-trainer Marcel de Nijs vond het gelijkspel een te mager resul taat. „We speelden de tweede helft volle bak op de aanval en hadden de beste kansen." De Zeeuwse derby tussen Ter- neuzen en Patrijzen werd afgelast. Luctor '88-Hoeven 1-3 (0-1): Luc tor'88 speelde niet eens zo heel slecht, maar kwam qua effectivi teit tekort bij Hoeven. Met de wind in de rug had de thuisclub voor de rust het beste van het spel, maar twee opgelegde kansen bleven toen onbenut. Hoeven had aan één mogelijkheid genoeg om de score te openen. In de 33e mi nuut was het Edwin Roks die een steekpass van Niels Buijs afrond de. Niet lang na de hervatting ver dubbelden de bezoekers de marge. Weer was Edwin Roks de doel puntenmaker. Hij schoot na een verre bal uit de verdediging met een fraaie volley raak. Het geloof in een goed resultaat ebde daarna weg bij Luctor'88 en het was dan ook niet verrassend dat het ook nog 0-3 werd door een doelpunt van Jim Franssen. In de slotfase kon Jeroen van Zee nog tegensco- ren (1-3), maar verder kwam Luc tor'88 niet. RIA W.-Unitas'30 0-2 (0-2): Hoewel de wind een grote rol speelde, ging de wedstrijd bijna negentig Luctor'88 wacht al ruim twee maanden op een overwinning. Op eigen veld verliest de ploeg van Hoeven: 1-3. minuten lang gelijkop. RIA W. kreeg in eerste instantie ook de beste kans om de score te ope nen, maar het was Tarik Arici na twintig minuten spelen niet gege ven om vrij voor doel af te ron den. In het slotkwartier van de eerste helft besliste Unitas'30 de wedstrijd. Eerst zeilde een corner van Jimmy Baks over alles en ie dereen heen in de verste hoek en vervolgens was het Danny Lau- wen die de stand naar 0-2 tilde. Alle pogingen van RIA W. om de wedstrijd na rust nieuw leven in te blazen bleken ver volgens tevergeefs: 0-2. HULST. De 2-o-overwinning van HW'24 op Unitas was gisteren zwaarbevochten, maar niemand maalde er om bij de Hulstenaren. De ploeg van trainer Ralph Zegers bevestigde eens te meer dat je met vechtlust een eind kan komen. Zo was Dennis Buijs een voorbeeld van onverzettelijkheid. „Technisch gezien hebben we minder kwaliteit dan vorig sei zoen, maar tactisch zijn we ster ker geworden. De wilskracht is groot. We zijn nu echt een team", zei de zichtbaar blije spits na af loop. De moegestreden aanvaller was voornamelijk aangewezen op storingswerk bij de tegenstander. Buijs liep zich het snot voor de ogen. „Het belangrijkste is de winst. We haalden, net als tegen Jeka, een hoog rendement uit on ze kansen." Unitas speelde voor rust met de wind in de rug. HVV'24 kon aanvallend weinig uitrichten, maar profiteerde vlak voor rust van nonchalance in de Zuid-Hol landse verdediging. De bal kwam via Joost Boogaert voor de voet van Frank van Kouteren die raak schoot: 1-0. Daarna werd de thuisclub on der druk gezet en dat leverde ha chelijke momenten op voor het Hulster doel. Het regende hoek schoppen, maar onder leiding van laatste man Job Inghels en doel man Tim Siersema hield HW'24 stand. Vlak voor tijd zorgde Tim de Feijter uit een doeltrap van Sier sema voor de bevrijdende 2-0. „We hebben compact gespeeld te gen de best voetballende ploeg in de tweede klasse. De doelstelling is met vijftien punten voor de winterstop al gehaald", genoot trainer Ralph Zegers van de collec tieve prestatie van zijn team. MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Duiveland geslacht in de counter door Ben van den Aarssen Duiveland-Kogelvangers 2-3 (1-2): Erwin de Nijs trainer Tholense Boys door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. De zondag-derdeklas- sers RIA W. en Luctor'88 konden ook gisteren geen eind maken aan de slechte reeks van resultaten van de laatste maanden. RIA W. ver loor op eigen veld tegen Unitas'30 (0-2) alweer voor de zesde opeen volgende keer en Luctor'88 wacht na de 1-3-nederlaag op eigen veld tegen Hoeven alweer bijna twee maanden op zijn tweede zege van het seizoen. Jeroen Kedde, aanvaller van Luctor'88, zit ingeklemd tussen twee spelers van Hoeven. De ploeg uit Heinkens- zand verloor met 1-3. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43