Gelijkspel in Halsteren: 2-2 Zeelandia Middelburg krijgt door overwinning 12 SPORT Zondag-hoofdklasser weet voor de vierde keer op rij niet te winnen. De koppositie raakt steeds verder uit zicht. Formatie van trainer Daan Eikenhout wint op eigen veld van Schijndel (2-1). „De manier waarop was vandaag niet belangrijk/' HALSTEREN. „De punten leken in de tas", somberde Vlissingen-trai- ner Jurriaan van Poelje na het duel met Halsteren. Maar voordat de hoofdcoach van de zon dag-hoofdklasser de buidel weer eens kon spekken met drie pun ten, griste Chafik Boushaba twee punten uit de spreekwoordelijke tas met een rake vrije trap: 2-2. De cijfers zijn momenteel veel zeggend: Vlissingen hield slechts twee punten over aan de laatste vier competitieduels in de hoofd klasse B. „Als we de bal gewoon diep spelen, komen zij nog een keer met een lange bal, koppen wij die weg, fluit de scheidsrech ter af en winnen we deze wed strijd met 2-1", stelde Van Poelje hypothetisch. Maar zoals de hoofd coach het graag voor ogen had, ge beurde het niet. Vlissingen kreeg in de 92ste mi nuut zelf een vrije trap te nemen, maar verspeelde het speeltuig doordat Saïd Bouzambou weg gleed op het moment dat hij de bal in zijn voeten gespeeld kreeg. Etienne Mallie riep de tegenaan val van Halsteren een halt toe met een overtreding, waarna invaller Chafik Boushaba de Brabanders met een rake trap die onderdoor de muur en via de linkerpaal over de doellijn rolde nog een punt be zorgde. „Het gaat fout bij onze eigen vrije trap", meende verdediger Joost de Rubber. „Die had gewoon direct naar de hoeken gemoeten. Al schiet je hem bij die mensen daar in de tuin", zei hij met een knipoog, wijzend naar een huisje verscholen in de bossen achter het doel dat de thuisploeg na rust verdedigde. Het was het net van het doel dat de Vlissingers twee keer wisten te raken. Voor rust had Halsteren lang KARAKTERISTIEK Al schiet je die bal bij die mensen daar in de achtertuin...' het beste van het spel en de betere kansen aan die zijde, maar achter eenvolgens de paal, verdediger Per ry Bierkens, doelman David Bas sing en de vlaggende grensrechter behoedden de bezoekers voor een achterstand. Twee minuten na de pauze was het De Kubber die er wel in slaagde om te scoren. De Middelburger knikte een doorge- kopte vrije trap van Saïd Bouzam bou binnen: 0-1. De 23-jarige defensieve kracht - die dit seizoen slechts elf minu ten in actie kwam - werd al na ze ventien minuten in het veld ge bracht voor de geblesseerde Quin cy Gooding en was direct een be langrijke schakel. „Ik kreeg van de trainer de opdracht om met lange ballen in de hoeken de ruimte te zoeken en dat lukte aardig", bleef De Kubber nog wat bescheiden. Maar hij teisterde met zijn afgeme ten crosspasses niet alleen de de fensie van Halsteren, hij zorgde er ook voor dat Vlissingen eindelijk wat onder de druk uit kon blijven. En na de 2-1 van Hoessein Bou zambou, die in de 72ste minuut aan het einde stond van een snelle uitbraak via Abdoe Abdenbi en Jo simar Pattinama, was het De Kub ber die juist wel besloot om de bal onder druk een ondoordachte hengst naar voren gaf. Het is de zakelijkheid waar Van Poelje al vanaf het begin van het seizoen naar verlangt. Maar door de 2-1 van spits Marvin Bedaf (schot in de linkerbenedenhoek) en Boushaba viel Vlissingen zich opnieuw een buil en zakt de club die graag om promotie naar de topklasse zou spelen verder af op de ranglijst. „We hadden een goe de wedstrijd en een overwinning nodig", blikte Van Poelje terug. „Die goede wedstrijd speelden we wel. We hadden de drie punten verdiend. Maar we moeten nu even een pas op de plaats maken. Dat is de realiteit", wees de trai ner naar de acht punten voor sprong die leider Dongen heeft. Bij Zeelandia Middelburg staan aanvallend en ver zorgd voetbal normaliter centraal. Gisteren was dat van minder belang voor de nummer twaalf van de eer ste klasse van het zondagvoetbal. Van hekkensluiter Schijndel moest gewon nen worden en dat gebeurde ook. Door de 2-i-zege heeft de ploeg van Daan Ei kenhout weer aansluiting gevonden met de clubs in de middenmoot. Volgens middenvelder Niels Luteijn geeft de stand van de ranglijst een verte kend beeld. „We hebben onszelf regelma tig tekort gedaan dit seizoen door kansen te laten liggen en te makkelijk doelpun ten weg te geven", sprak hij na het duel. „Op de wedstrijd tegen Goes na, waren we in bijna alle duels de betere ploeg." Ook tegen Schijndel maakte de ploeg het zichzelf in de laatste tien minuten on nodig lastig. Invaller Freek van Eem- bergen bracht de bezoekers kort voor tijd terug in de wedstrijd, nadat hij vanaf de rand van het strafschopgebied vrij mocht uithalen. Op dat moment leek het duel ei genlijk al gespeeld. Na een kwartier spe len was de wind Zeelandia Middelburg goed gezind. In plaats van alleen maar de lichtmasten langs het veld heen en weer te laten bewegen, ging de wind ook met KARAKTERISTIEK de bal aan de haal. Een voorzet van Yan nick van de Woestijne waaide met een vreemde curve bij de eerste paal binnen (t-o). Van Schijndel had de thuisploeg wei nig te duchten. Zeelandia Middelburg was zelf wel een paar keer gevaarlijk. Zo als na 51 minuten, toen Samet Dogan de bal oppikte op het middenveld en direct spits Daniel Wissel de ruimte instuurde. De aanvaller omspeelde de doelman en schoot de 2-0 binnen. Zoals vaker dit seizoen leek er aan het eind van het duel weer een kink in de ka bel te komen voor de Middelburgers. „Ik kan het tegendoelpunt niet verklaren", schudde trainer Daan Eikenhout met zijn hoofd. „Het kan met de jeugdigheid van onze ploeg te maken hebben of de druk die op dit duel lag." Eikenhout had er op dat moment eigenlijk geen bood schap aan. „Gelukkig hebben we de drie punten over de streep getrokken. De ma nier waarop was vandaag niet belangrijk. Door de omstandigheden was de bal vrij onderhandelbaar. We hebben strijd moe ten leveren en dat hebben we gedaan." Ook Luteijn zag dat. „In de eerste helft hebben we bij vlagen goed voetbal laten zien. In de tweede helft was het minder. Maar we hebben toen wel keihard ge werkt. Vooraf wisten we al dat er door de harde wind meer fout zou gaan dan nor maal. Daarom moesten we bereid zijn om eikaars fouten goed te maken. We zijn voor elkaar door het vuur gegaan." Zondag treft Zeelandia Middelburg koploper Nuenen, om het vervolgens op te nemen tegen naaste concurrent Neme- laer. Hoewel Eikenhoud vindt dat zijn ploeg op dit moment negen punten meer had moeten hebben, ziet hij de ko mende duels met vertrouwen tegemoet. Dat Zeelandia Middelburg meer pun ten had moeten hebben en tegen degra datie vecht heeft geen effect op het elftal, zegt Luteijn. „Het is wel frustrerend. Je voelt het een beetje binnen de ploeg, maar het werkt niet door op trainingen of in de wedstrijd. Er zijn niet meer irrita ties dan normaal en er wordt niet ge zeurd op elkaar. Als we zo hard voor el kaar blijven werken als vandaag, komen de punten vanzelf." 'We zijn vandaag voor elkaar door het vuur gegaan' Vlissingen maakt pas op de plaats door Mitchell Minnaard Halsteren-VC Vlissingen 1-2 (0-0). 47. Joost de Kubber 0-1, 59. Mar vin Bedaf 1-1, 72. Hoessein Bou zambou 1-2,90+2. Chafik Bousha ba 2-2. Scheidsrechter: M.A. van Berkel (Eindhoven). Gele kaart: Jeroen Beerendonk, Bart Dietvorst (beiden Halsteren), Hoessein Bou zambou, Said Bouzambou en Etien ne Mallie (allen Vlissingen). Aantal toeschouwers: 350. VC Vlissingen: David Bassing; Da niël Jansen, Perry Bierkens, Milton Roemeratoe, Quincy Gooding (17. Joost de Kubber); Etienne Mallie, Said Bouzambou, Salim Ben Sel- lam; Abdoe Abdenbi, Josimar Patti- nama, Hoessein Bouzambou (87. Salim Sandee). Joost de Kubber Eindelijk weer door Len Wolters Zeelandia Middelburg-Schijndel 2-1 (1-0). 15. Yannick van de Woestijne 1-0, 51. Daniel Wissel 2-0, 85. Freek van Eem- bergen 2-1. Scheidsrechter: E. van Nieu- wenhuyse (Terneuzen). Gele kaart: Yan nick van de Woestijne, Gennaro Eiken hout (beiden Zeelandia Middelburg), Job Gevers, Jorg Schapendonk (beiden Schijn del). Aantal toeschouwers: 200. Zeelandia Middelburg: Freek van der Maas; Gennaro Eikenhout, Jarreau Manu- huwa, Sander Ouwerkerk, Dennis Tukker; Samet Dogan (79. Jorn Soethout), Yan nick van de Woestijne, Niels Luteijn, Rem- co Felius; Dennis Kovacevic (83. Jerfy Booij) en Daniel Wissel. Zeelandia Mid delburg-speler Niels Luteijn kan nog net bij de bal in het duel met Schijndel. foto Ruben Oreel Niels Luteijn Speler Zeelandia Middelburg Tiago Alves de Barros (links) probeert met de bal aan de voet Martijn Rijckaert van IJzendijke te passeren. De aanvaller van Philippine scoorde zaterdagavond één keer. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40