Met drie goals binnen vijf minuten wordt basis gelegd voor zege Hoofdklasser is te sterk voor Haaglandia: 4-1. Doesburg en Belgische spits zijn trefzeker. SPORT 11 Kloetinge slikt vijfde nederlaag Bruse Boys buigt voor Zuidland Daar kun je het moeilijk mee oneens zijn. Clinckemaillie is ech ter ook een speler met een ge bruiksaanwijzing. Twee keer ach ter elkaar kwam hij in de zomer te zwaar terug, twee keer achter elkaar was hij daardoor een tijdje uit beeld. En toeval of niet: twee seizoenen achter elkaar pakte Hoek in die periode weinig pun ten. Dat was vorig seizoen zo in de topklasse, het was dit seizoen ook zo in de hoofdklasse. Tant ging aan de slag met de aanvaller, stelde een programma met hem samen en liet hem wer ken. Hard werken. „Ik heb vorige maand een goed gesprek gehad met de trainer", keek Clinckemail lie terug. „Hij had een plan waar ik me volledig naar heb moeten schikken. Vorige week mocht ik in de bekerwedstrijd tegen Jeka weer spelen en scoorde ik twee keer. Vandaag lukte dat weer." De grote vraag blijft: waarom komt Clinckemaillie te zwaar te rug van vakantie? „Dat was stom van me", stak hij de hand in ei gen boezem. „Het vorig seizoen 'De trainer had een plan waar ik me volledig naar heb moeten schikken' duurde tot half juni, daarna wil de ik echt rust pakken en heb ik niet veel getraind. Met alle gevol gen van dien." Tijdens de voorbereiding op dit seizoen werd al snel duidelijk dat Clinckemaillie op weinig hoefde te rekenen. „Eigenlijk heb ik daar met Ruud Pennings nooit echt over gesproken", zei de Belg zaterdag. „Ik kwam er naast te staan of mocht als linkshalf mee doen. Dat is mijn plek niet. Ik ben een aanvaller." Tant posteer de hem zaterdagmiddag tegen Haaglandia als nummer tien. Clinckemaillie was daarmee de vervanger van Ibrahim Eryürük, die een paar wedstrijden de kans kreeg maar niet kon overtuigen. Clinckemaillie is ook een ander type dan Eryürük. De Belg komt vaker voor het doel van de tegenstander, ook om dat hij dieper speelt. Dat was voor rust echter ook meteen het probleem van Hoek. De ploeg miste een aanspeelpunt en kwam niet echt tot aanvaardbaar voet bal. Eén minuut voor de pauze krulde Kamal Amheye ook nog eens bijzonder fraai de o-i over doelman Jordi de Jonghe binnen. „Ik vond dat we niet eens zo slecht voetbalden", zei Tant. „Al leen deden we het wel slecht in de laatste dertig meter. Er liepen te veel spelers voor de bal. Daar om heb ik Guillaume in de twee de helft meer vanuit het midden veld laten voetballen. Daarna liep het een stuk beter." Hoek was na rust vooral bij zonder effectief. Kyle Doesburg schoot na zeven minuten hard de gelijkmaker binnen (1-1), twee mi nuten later scoorde Clinckemail lie na een steekbal van Rahim Ab- KARAKTERISTIEK dul (2-1). „Tijdens de rust zei ik tegen de jongens: we gaan er over heen", aldus Tant. „We scoorden snel, kregen vertrouwen, gingen echt voetballen en gaven ook druk vooruit. En je zag dat we ook een beetje geluk hadden." Vijf minuten na de gelijkma ker stond het al 3-1, omdat Does burg attent reageerde na een mis ser van Ricardo de Vlugt. Clincke maillie maakte daarna ook zijn tweede van de middag, één van zijn lelijkste goals ooit. „Die ver dediger gleed uit, ik wilde met links uithalen maar schoot de bal tegen mijn andere been. Omdat de keeper op het verkeerde been stond rolde die bal binnen..." Kort daarna werd de aanvaller ge wisseld. „Het schoot in mijn ham string. Ik denk dat het een verre king is." Jannes Tant: „Ik heb vandaag vooral na rust een gedreven ploeg gezien. Er komt steeds iets meer voetbal in. Het is nog geen hon derd procent, maar ik denk dat we op de goede weg zijn." KLOETINGE. Voor de vijfde keer dit seizoen moest Kloetinge in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal een nederlaag slikken. Op ei gen veld ging de ploeg van trainer Arie van der Zouwen met 0-1 on deruit tegen Oude Maas. De bezoe kers uit Zuid-Holland sloegen kort na rust toe (0-1) en verdedig den hun voorsprong daarna met succes. „Gezien het spelbeeld was een gelijkspel meer op zijn plaats geweest", vond Van der Zouwen na afloop van het duel. „Maar je kunt ook niet zeggen dat de over winning voor Oude Maas onte recht was. Wij hadden wel het be tere veldspel, maar creëerden geen kansen." Het enige doelpunt van de mid dag kwam op naam van Remon van Prooyen. Uit een vrije trap kopte hij de bezoekers vlak na 'Gezien het spelbeeld was een gelijkspel meer op zijn plaats geweest' rust (52e minuut) op voorsprong. Door Yves Nyemb en Mark Schuit in te brengen, hoopte Van der Zou wen nog iets te kunnen forceren. Dat lukte niet. Over zijn verdedi ging was hij, ondanks de tegentref fer, wel tevreden. „We hebben niet veel weggegeven. De organisa tie stond goed. Aart Veldhof heb ik later ook nog ingebracht, ik had een sterke bank", zei de coach van Kloetinge. We hadden zelf wel moeten scoren." De achterstand van Kloetinge op koploper Smits- hoek bedraagt negen punten. Kloetinge-Oude Maas 0-1 (0-0). 52. Remon van Prooyen 0-1. Scheidsrech ter: K. Stadius (Gent, België). Aantal toeschouwers: 250. ZUIDLAND. Bruse Boys leed in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal opnieuw een nederlaag en blijft zodoende in de degrada tiezone. Zuidland was in eigen huis te sterk voor de ploeg uit Bruinisse: 3-1. Trainer Wim Nieuwland en zijn manschappen konden met een goed gevoel afreizen naar Zuid- Holland. De laatste competitie wedstrijd voor het vrije weekend werd twee weken geleden met 3-0 gewonnen van Prinsenland en een oefenduel met tweedeklas ser MZC'u uit Zierikzee werd af gelopen week met liefst 7-2 ge wonnen. Toch lukte het Bruse Boys niet om het vertrouwen om te zetten in een nieuwe competi tiezege. „We gaven de doelpunten weer te makkelijk weg", zei Nieuwland na afloop. Al na acht minuten tekende Murat Gök voor de 1-0. „Daarvoor hadden wij een grote kans om op voorsprong te komen. Maar waar we vorig sei zoen net het geluk hadden, zit het nu even tegen." In de tweede helft kwam Zuid- land via Nichy Mendes Fortes op 2-0, waarna Johan Vroegindeweij voor de 2-1 zorgde. Runell Martes bepaalde de eindstand op 3-1. Zuidland-Bruse Boys 3-1 (1-0). 8. Mu rat Gök 1-0, 56. Nichy Mendes Fortes 2-0,73. Johan Vroegindeweij 2-1,83. Runell Martes 3-1. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: OlafWillemse, Rudi van der Bijl (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 200. MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Fitte Clinckemaillie meerwaarde Hoek door Barry van der Hooft HOEK Met een pijnlijke hamstring en twee doelpunten in zijn achter zak, stapte Guillaume Clinckemail lie zaterdagmiddag na het duel met Haaglandia (4-1) in de kleed kamer op de weegschaal. De getal len die verschenen stemden hem redelijk tevreden. „Ik was zes kilo lichter dan een maand geleden", vertelde de spits. „Ik voel ook dat ik meer inhoud heb, sneller en wendbaarder ben." Zijn trainer had dat ook gezien. „Een fitte Guillaume is een meerwaarde voor Hoek", zei Jannes Tant. Guillaume Clinckemaillie Birgen Martens (links) wint een luchtduel van Redouan el Margi, invaller bij Haaglandia. foto Ronald den Dekker Hoek-Haaglandia 4-1 (0-1). 44. Ka- mal Amheye 0-1,52. Kyle Does burg 1-1, 54. Guillaume Clincke maillie 2-1, 57. Kyle Doesburg 3-1, 66. Guillaume Clinckemaillie 4-1. Scheidsrechter: R. Luinge (Bus- sum). Gele kaart: Kyle Doesburg, Birgen Martens, Lionel Fitsch (allen Hoek), Karam Boukhari en Jordi Versteeg (beiden Haaglan dia). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roe- meratoe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Mickenson de Pesse- mier; Reguillo Vandepitte, Guillau me Clinckemaillie (72. Ibrahim Eryürük), Birgen Martens; Nick de Groote, Rahim Abdul (85. Sam de Munter) en Kyle Doesburg. Arie van der Zouwen, trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39