Van der Poel kan mindere dag wel verklaren in Formule 1 geen passend slotakkoord geven in Abu Dhabi SPORT 9 Verstappen: 'Misschien willen ze mij indammen?' 21 jm nat gee m ma ©aa ®®e mnjEsa sa m W m. x® seizoen vlieg is, ziet iedere kenner. En hoewel beide coureurs afgelopen seizoen bakken vol technische malheur incasseerden, zal het voor Verstappen een uitdaging worden zijn Spaanse teamge noot in het volgende jaar ander maal in de schaduw te zetten. Net als dit jaar zal het ook in 2016 zijn voornaamste opdracht worden. „Ik wil alles in zijn alge meenheid net wat beter doen dan dit jaar." Met twee vierde plaatsen (Hongarije en Amerika) en tien puntenfmishes oogstte de nieuwkomer wereldwijd bewon dering. Volgens vader Jos wan delde zijn zoon het rennerskwar tier in Melbourne binnen als jo chie, inmiddels is hij een man geworden. Het lijf is een stuk sterker, de auto heeft amper meer geheimen voor hem. De manier waarop Verstappen zich presenteerde, collega's op het as falt verschalkte, de media be diende en ook bij zijn critici alle twijfels wegnam, was indruk wekkend. Na één jaar keert hij de Formule 1 al bijna als een ve teraan de rug toe. Kapsones Zoals gebruikelijk zonder strapat- sen of kapsones, maar altijd ad rem. De kwinkslag is nooit ver weg. Zo werd hij in Abu Dhabi herinnerd aan de vele parkeer- beurten dit jaar, vanwege pech op de baan. „Daar heb ik meer moeite mee dan op de openbare weg. Maar ik weet nu hoe het moet. Formule 1 was voor het ha len van mijn rijbewijs een goede leerschool voor inparkeren." En al die complimenten? Hij raakt er niet door uit balans, zegt hij. „Mooi meegenomen, toch? Het belangrijkste is neutraal te blij ven en je te blijven focussen op wat je moet doen: gas geven. Als het moet, houdt mijn vader me wel met beide benen op de grond. Maar ik ben niet het type dat gaat zweven." Verstappen heeft in zijn debuut jaar reuzenstappen gemaakt. Hal verwege het seizoen, bij de Oos tenrijkse GP, begon hij na een in dringend gesprek met zijn vader aan een opmars. Zo eindigde hij zes keer op een rij in de top tien, een record voor zijn Italiaanse werkgever, waarmee hij viervou dig wereldkampioen Sebastian Vettel uit de boeken gumde. „Maar ik kan me op alle punten nog verbeteren." De lat voor 2016 ligt alweer hoog. .s> 1 -tl iSMI KNNUff Met twee tijdstraffen, één voor het rijden bui ten de baan en één voor het negeren van een blauwe vlag, viel er voor Max Verstappen bij de GP van Abu Dha bi (gewonnen door Ni co Rosberg) weinig eer te behalen. De debu tant vond de sancties overdreven.Vooral de eerste, na een inhaalma noeuvre op Jenson Button, had hem verbaasd. „Ik ging expres buiten de lij nen om geen aanrij ding met Jenson te veroorzaken. Mis schien willen ze (de wedstrijdjury, red.) mij indam men? Maar dat gaat niet gebeuren." Verstappen heeft in korte tijd een reputatie verworven met zijn inhaalacties. Op het YAS Marina Cir cuit voltooide hij er weer een paar. Verder viel er weinig te genie ten. Het nam de tevre denheid over zijn de buutjaar niet weg. „Dat kan één race niet ver pesten. We hebben er dit seizoen met deze au to en motor, het beste uitgehaald. Ik heb veel ingehaald, veel punten gepakt, veel geleerd en ook veel goede races ge had. Alleen de eerste zes, zeven races hadden wel beter gekund." Geduld. Breng het maar eens op als je jong bent en grootse talen ten hebt. Dan luister je liever naar het hart dan naar het hoofd. En al helemaal niet naar je vader. Ma thieu van der Poel moest en zou terugkeren in Koksijde, amper vier weken na de operatie aan zijn knie. Vader Adrie vond het eigen lijk nog twee weken te vroeg. Maar de hongerige wereldkampi oen had daar geen boodschap aan. Zeven weken had hij niets kun nen doen door die verdomde knie blessure. Het was welletjes ge weest. En hij had ook gelijk, toch? Meteen stond hij weer op het po dium. Die twijfels van pa? Voor dat geluid was tussen al het geju bel in Koksijde nauwelijks nog plaats. Maar na een minder impo nerend optreden in Hamme echo den diens woorden een week later dan toch nog even na. Vlak voor de start van de Flandriencross had VDP senior al gelachen toen hem werd gevraagd of zijn zoon in zijn tweede optre den meteen weer om de zege mee kon gaan doen. „Mwah, nee", klonk het hoofdschuddend. „Daar heeft Mathieu toch écht wel een cross of vijf voor nodig, hoor..." Niet voor niks stapte de nog al tijd maar 20-jarige wereldkam pioen daags na zijn rentree direct weer het vliegtuig in naar Spanje, waar hij er net twee trainingswe- ken op had zitten. Voor succes op de lange termijn moest er immers echt nog wat aan het duurvermo- gen worden gewerkt. Tegenvaller Vrijdagavond laat keerde hij pas weer huiswaarts, voor de Flan driencross in Hamme. Een cross die in alle opzichten uitdraaide op een tegenvaller. Vooral omdat hij tot vijf keer toe opzichtig in de fout ging. Winnaar Wout van Aert en Sven Nys (tweede) bleken nog al tijd van een andere klasse. Het was de realiteit waar hij het mee moest doen, maar van harte ging dat niet voor de youngster, die 'ge duldig zijn' nooit tot zijn pluspun ten heeft gerekend. „Je wilt zo snel mogelijk weer meedoen om te winnen, maar daar blijkt het dan gewoon nog wat te vroeg voor. Hoe mooi die eerste keer in Koksijde ook was, bevestigen blijkt dan toch moeilijker." Gelukkig ontbrak het niet aan aanwijsbare redenen. „Die stage in Spanje, die had er toch behoor lijk ingehakt", wist VDP. „Volgen de week moet het toch echt wel beter gaan. Als ik dan niet met een wat beter gevoel rondrijd, is er iets écht niet goed." MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Resultaten Max Verstappen dit seizoen Q uitgevallen :2l ±2pt ftE/VACLT 1115 UGJ^RiFQRMULEl.INlL ligt alweer hoog .0- - door Arjan Schouten HAMME. Na zijn spetterende ren tree met een podiumplaats in Kok- sijde volgde voor Mathieu van der Poel een teleurstellende vijfde plaats in Hamme. Aangezien hij net was teruggekomen van een zwaar trainingskamp in Spanje, kon hij zijn mindere dag nu nog verklaren. Mathieu van der Poel foto Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37