Luis Enrique: het beste moet nog komen Leicester-spits scoort tegen Manchester United voor elfde keer op 6 SPORT Het gelijkspel van Manchester United bij Leicester City geeft het legioen met criticasters van Louis van Gaal extra munitie. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND BARCELONA. Luis Enrique zag FC Barcelona zaterdag voor de der de keer in een week tijd een gala voorstelling opvoeren. Toch ge looft de trainer van de Catala nen dat het nog altijd beter kan. „Het beste moet nog komen", zei Luis Enrique na de winst op Real Sociedad (4-0). „De ploeg verkeert inderdaad in goede vorm. Maar we hebben nog een lange weg te gaan, geen enkel team won de titel al in novem ber." Barcelona vernederde vorige week aartsrivaal Real Madrid nog voor eigen publiek in de Cla- sico (0-4) en overklaste dinsdag in de Champions League ook het Italiaanse AS Roma (6-1). Te gen Real Sociedad werden de toeschouwers in Camp Nou op nieuw verwend met prachtige combinaties, technische hoog standjes en fraaie doelpunten van Neymar (twee), Luis Suarez en Lionel Messi. De bewierookte 'tridente' draait momenteel op volle toeren. „Als ze niet alle maal scoren, is het niet com pleet, zo lijkt het", zei Luis Enri que lachend. Real Madrid herstelde zich met een 0-2 overwinning bij de ver rassende subtopper Eibar dank zij een rake kopbal van Gareth Bale en een benutte strafschop van Cristiano Ronaldo. De irritatie spatte van zijn gezicht. In zijn stem zat nauwelijks ver hulde woede. Louis van Gaal voelde zich in het King Power Sta dium in de steek gelaten. De om standigheden hielpen evenmin. Overal schreef hij geschiedenis, maar hier vormde hij de aangever van het feestje rondom Jamie Var dy, de spits van medekoploper Leicester City (samen met Man chester City). Zijn spelers, zo oor deelde hij, hadden beter naar hem moeten luisteren. De fantastische goal van Var dy? „Daar zijn we zelf schuldig aan", analyseerde Van Gaal. „De organisatie achterin klopte niet.' De schrale oogst aan kan sen? „Onze spitsen ver zuimden de ga ten in te dui ken." De reden van het uitblij ven van het doelpunt dat Manchester United naar de top van de ranglijst zou hebben gebracht? „Als Memphis de bal beter aan neemt, scoort hij." Niemand werd gespaard. Huub Stevens wacht na vier wed strijden in de Bundesliga nog altijd op zijn eerste overwinning met TSC 1899 Hoffenheim. Tegen Bor- ussia Mönchengladbach gaf zijn ploeg een 3-1 voorsprong uit han den: 3-3. Roel Brouwers bleef bij de bezoekers op de bank. Bas Dost heeft met VfL Wolfsburg niet kunnen winnen bij degradatie kandidaat FC Augsburg (0-0). De achterstand op koploper Bayern München is opgelopen tot vijftien punten. Dost werd na ruim uur ge wisseld. Bij de thuisclub speelde aanvoerder Paul Verhaegh de hele wedstrijd. Paris Saint-Cermain blijft de Fran se Ligue 1 met groots machtsver toon regeren. Met Gregory van der Wiel in de basis werd thuis met 4-1 van Troyes gewonnen. De voorsprong op nummer twee Caen is al dertien punten. Patrick van Aanholt: eerste goal in de Pemier League, foto Reuters Met zijn eerste doelpunt in de Premier League heeft Patrick van Aanholt zijn dub Sunderland aan een zege geholpen. De linksback schoot in de 82ste minuut van af stand raak tegen Stoke City (2-0). Jeremain Lens viel na rust in bij de thuisploeg. Erik Pieters speel de de hele wedstrijd voor Stoke City. Ibrahim Afellay mocht hier in de slotfase invallen. Marco van Ginkel kreeg geen speeltijd. Het Nederlands getinte Newcastle United blijft matig presteren. Trai ner Steve McClaren zag zijn ploeg ook ruim verliezen bij Crystal Pa lace: 5-1Daryl Janmaat gaf de as- sist bij de openingstreffer en speel de net als Vurnon Anita de hele wedstrijd. Siem de Jong verving Georginio Wijnaldum na zeventig minuten. Trainer Ronald Koeman heeft met Southampton voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd verloren. Manchester City won met 3-1 Maarten Stekelenburg en Virgil van Dijk begonnen in de basis. Jor- dy Clasie kwam niet in actie. Stefano Denswil eiste een negatie ve hoofdrol op bij Club Brugge. De voormalig Ajacied kreeg op be zoek bij KV Mechelen (1 -4) in de laatste minuut rood na een char ge. Ruud Vormer maakte de ne gentig minuten wel vol. Lazio blijft teleurstellend preste ren in de Serie A. Met Wesley Hoedt in de basis verloor de Ro meinse ploeg met 1-0 bij Empoli. Edson Braafheid en Ricardo Kish- na kwamen niet in actie. Galatasaray is verder achterop ge raakt in de Turkse titelstrijd. Wes ley Sneijder kon een 2-2 gelijk speelde bij Kasimpasa niet voorko men. De thuisploeg zag een doel punt van Ryan Donk onterecht af gekeurd worden. Beide Nederlan ders speelden de hele wedstrijd. Vardy houdt Van Gaal spiegel voor door Geert Langendorff Pïerie van HooijdonK ipjjx«7ovht7 Nov 28 Welcome in the club of 11 @vardy? Still 3 games to go to beat my record including ail competitions V #14inarowl 95 Q? 122 Ruud van Nfstelrooy (a[RvN1776 ttov ?.8 Well done vardy7! You're number one now^ and you deserved it. #11inarow. instagram.eom/p/-o2QwTlzcd/ <S 13K. 10K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34