Senioren pakken eenzaamheid aan M 'Burenruzies spelen heus niet alleen in achterbuurten' Nooit Meer Alleen Vanavond is de spannende finale van seizoen 6 van 'The Walking Dead'. Ross Marquand speelt sinds dit seizoen de rol van Aaron in de serie. We spreken hem in Londen. tekst suzanna timmer Ik heb veel homovrienden die heel blij waren toen ze hoorden dat ik Aaron ging spelen. Dat doe ik met volle overtuiging Niet te missen op 30 november 2015 SERIE Ted op zoek naar de ware liefde DOCUMENTAIRE Diagnose borstkanker r FILM VAN DE DAG Duistere kant van het geloof De zevendelige serie Nooit Meer Alleen belicht het probleem van een zaamheid onder senioren. Die kan zomaar het leven in sluipen, bijvoorbeeld door overlijden, ontslag of scheiding. Lydia, Tini, To, Henk en Koos willen allemaal iets aan hun eenzaamheid doen. Presentatrice Mar- tine van Os volgt hen een jaar lang. Vanavond maken we ken nis met de vijf hoofdper sonen. Het is kerst 2014 als Lydia uit Zaandam naar een diner gaat voor mensen die alleen zijn. To zit in haar seniorenflat in Hoogeveen en de muren komen op haar af. Hage nees Koos is weduwnaar, maar durft nog niet zo goed te denken aan een nieuwe vrouw. Lydia, Tini, To, Henk en Koos proberen tijdens een coachingsessie hun leven weer glans te geven. „Ironisch genoeg was dit mijn makkelijkste auditie nadat ik eerst tien jaar mijn stin kende best heb moeten doen om door te breken in Hollywood. Dat het zo makkelijk ging, verbaasde me enorm gezien het succes van de serie. Na de eerste auditie belde de regisseur me meteen op, want hij wilde even iets uitproberen. Ze wist van mijn comedyachtergrond. Dat wilde ze terugzien in het karakter." „Ik had eerder auditie gedaan voor de rol van de kwaadaardige Gareth. Maar ik heb altijd al een beetje de misdadiger gespeeld, om wat voor reden dan ook. Dus ik ben dank baar dat ik nu een echt aardige, complexe man mag spelen." „Ik heb veel homovrienden die heel blij waren toen ze hoorden dat ik Aaron ging spelen. Dat doe ik met volle overtuiging, net zoals elke an dere rol. Dat is mijn werk. Natuur lijk wil je op het sociale vlak ook verschil maken; dat is de kers op de taart. Aaron is toevallig gewoon gay. Als ik daar te veel nadruk op leg, dan zou dat ten koste gaan van mijn acteren. En dat wil ik niet." „Er is nogal wat rumoer rond mijn rol geweest. In de scène dat Aaron en Eric elkaar weer terugzien ter wijl ze vreesden dat de ander dood was, hebben we gezoend. Dat was, we hebben geteld, precies 2,7 se conden. Het is goed dat mensen daarover gingen praten. De wereld is aan het veranderen." „Er zijn zo veel zombies op de set. Soms wel driehonderd op een dag. Dus qua aantallen is samen lun chen logistiek gezien lastig. En, heel eerlijk, ook heel onsmakelijk. In mijn eerste week in de serie moest ik een scène doen met een zombie. Een superaardige jongen. Ik was aan het lunchen en hij wilde zich aan mij voorstellen. Hij deed zijn kaakprothese uit, legde deze op tafel en zei: 'Hi, I am Phil'. Het gaat dus niet om de hiërarchie, maar om het eten." „Ja en ik kon ook niet slapen. Ik droomde letterlijk van vechtende zombies. Dag in dag uit op de set met zombies spelen hakt er in, ook fysiek trouwens. Ik heb de afgelo pen maanden al een gebroken teen opgelopen en meerdere ribben ge kneusd. We doen al onze stunts zelf en de rol van Aaron betekent nou eenmaal veel actie. Hoewel hij graag het goede van de mens ziet, moet hij soms wel doden als ie mand al te veel een zombie wordt." maandag 30 november 2015 GO VANDAAG KIJKEN Klio+ tn mioonn nn OH nn\fnmhni* OflIK Patty Brard, Bonje met de Buren, SBS 6, 21.25 uur. Als Teds beste vrienden Marshall en Lily in het hu welijksbootje stappen, wil hij meer dan ooit op zoek naar zijn eigen ware liefde. How I Met Your Mother, Comedy Central, 19.15 uur. uur trekt Anthony Bourdain erop uit. The Layover, 24Kitchen, 20.10 uur. Meral Uslu brengt haar behandeling van borstkan ker in beeld. Alle facetten van de medische en per soonlijke achtbaan na de diagnose komen aan bod. Mijn Kanker, NPO 2, 20.25 uur. De sceptische theologie student Michael Kovak volgt met tegenzin een exorcisme-opleiding in het Vaticaan. Een onortho doxe priester laat hem kennismaken met de duis tere kant van zijn geloof. —7 The Rite, Veronica, 22.15 uur. Omroep MAX volgde een jaar lang eenzame bejaar den om te laten zien hoe ie dereen daarmee te maken kan krijgen. Nooit Meer Alleen, NPO I, 22.10 uur. De vijf hoofdpersonen in Nooit Meer Alleen. LUNCHEN METZOMBIES? UEVERNIET Hoe is je auditie verlopen? Aaron is een aardige man, in tegen stellingtot de vele 'slechte' karakters in de serie. Aaron is homoseksueel. Voelt zo'n rol als een verantwoordelijkheid? 'Ik droomde van vechtende zombies'. 44 De serie wordt in een conservatief deel van Amerika gefilmd. Hoe is dat? Klopt het dat de acteurs apart van de zombies lunchen op de set? Kreeg je nachtmerries van al die zom bies? The Walking Dead, FOX, 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25