Peter Knoope: Aanpak jihadisme deugt niet 3 75» All Inclusive Sauerland Clinckemaillie laat zich weerzien bij Hoek Terreurcontrole aan de grens 'Betaald parkeren bij ziekenhuis in Goes' EU en Turkije sluiten akkoord De populaire route via Turkije naar Griekenland over land en zee afgesneden voor vluchtelingen. J De f$ BRUSSEL. Europa heeft gisteren een belangrijke stap gezet om een eind te maken aan de asielcrisis. In ruil voor harde euro's en nau were banden met Europa gaat An kara de belangrijkste toevoerweg van vluchtelingen afsnijden: die via Turkije en Griekenland. Alleen dit jaar kwamen via die route al 1,5 miljoen illegale migran ten naar Europa, aldus Europees president Donald Tusk gisteren op een ingelaste top in Brussel met de Turkse premier Ahmet Davu- toglu. Die stroom moet zo snel mogelijk terug naar nul door de grenzen over land hermetisch te sluiten, de Egeïsche Zee beter te bewaken en vluchtelingen de drang tot doorreizen te ontnemen door ze in Turkije toegang tot on derwijs en de arbeidsmarkt te ge ven. Ook moeten de leefomstandig heden in de opvangkampen dras tisch beter worden. „Nu is de si tuatie daar zo slecht dat veel men sen, gestimuleerd door men- Kras.nl/73611 of bel 0900-96977ocpg SAS VAN CENT. 'Vliegende controleurs' van de Belgische douane hielden gisteren bij het voormalige douanekantoor tussen Zelzate en Sas van Gent tientallen auto's aan voor controle. „We doen dit soort grenscontroles sinds onze regering terreurniveau 3 afkondigde", aldus persvoorlich ter Dirk Broek. „Zolang dat het geval is, gaan we hiermee door." Gisteren werd niets verdachts aangetroffen. sensmokkelaars, toch die gevaarlij ke oversteek wagen", aldus pre mier Rutte, die als aankomend Eu ropees voorzitter het akkoord mag gaan uitvoeren. De prijs die Europa met frisse tegenzin betaalt is hoog: voorlopig 3 miljard euro steun (alleen voor de komende twee jaar; daarna mo gelijk nog meer), vrijer reizen voor de ruim 75 miljoen Turken naar Europa (wellicht al vanaf ok tober volgend jaar) en een belang rijke tempoversnelling in de in het slop geraakte Turkse toetre dingsonderhandelingen. Het uit eindelijke doel: een Turks EU-lid- maatschap. Met een brede glimlach nam Davutoglu gisteren zijn cadeaus in ontvangst. Hij sprak van 'een historisch moment' in de Euro pees-Turkse verhoudingen en be loofde dat Turkije er alles aan gaat doen om de gerevitaliseerde toe- tredingsgesprekken tot een succes te maken. AFHAALBON Veerman van Den Briel Jan Coppelstock Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 8 december 2015. De ondernemingsraad heeft een ad viesaanvraag ontvangen voor het voorgenomen besluit om op het parkeerterrein betaalautomaten te laten plaatsen. Dit blijkt uit een ver slag van een vergadering dat deze krant in bezit heeft. Het feit dat er op drukke momenten te weinig par keerplekken zijn voor patiënten en bezoekers is al langer een pro bleem. Door het invoeren van be taald parkeren hoopt het zieken huis dat 'vreemd' parkeren (bijvoor beeld door carpoolers) wordt voor komen. Het aantal parkeerplaatsen achter het gebouw wordt daarnaast uitgebreid, het parkeren voor mede werkers blijft gratis. De aanpassin gen worden door een externe ex ploitant gefinancierd. Deze kosten worden terugbetaald uit de op brengsten. De overblijvende winst wordt besteed aan aanpassingen van het terrein, de buitenkant van her gebouw en de entree. De onder nemingsraad betwijfelt of de maat regel wel zo patiëntvriendelijk is. PAGINA 8 Doorbraak asielcrisis door Frans Boogaard jt m- Autovakantie Duitsland Duitsland Boek nu met extra korting li 3-8 dagen al v.a. H Onbezorgd en compleet genieten... Welkom in het Sauerland! Verblijf in het sfeervolle Haus Keuthen in Elleringhausen Inclusief ontbijt, lunchpakket, diner, drankjes en parkeren Op ca. 30 autominuten van wintersportplaats Winterberg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 30 november 2015 257e jaargang nr. 282 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 4J° Zacht, maar 444 wel veel regen Lees verder pagina 4 en 5: Rutte wil nu meters maken foto Camile Schelstraete ^ollandse heldSNs; cornLtioc* door Luc Oggel GOES. Parkeren bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes gaat wellicht geld kosten voor patiënten en bezoekers. 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1