geen greatest hits-show ZEELAND 17 Column Tolgeld Twitter hun mobiele telefoon een welda dige zee van lichtjes. Het is de op maat naar een sterke finale, waar in Racoon nog even teruggrijpt naar de beginperiode, met Feel li ke flying. In het reggae-achtige in termezzo klinkt behalve een vleugje Bohemian rhapsody even Ben ik te min, als ode aan de be treurde Armand. Voordat slot nummer Fun we had wordt inge zet, zegt Van der Weide 'apetrots' te zijn. „Die kunnen we afvinken. Wij hebben de Ziggo gedaan! Ik zeg: morgen weer." Hij markeert daarmee een nieuwe mijlpaal. En terecht. Echt spectaculair of heel verrassend zal de band nooit wor den, maar muzikaal blijkt Racoon elke keer van zeldzame klasse. kunnen veroorzaken en zijn bo vendien dikwijls verpakt in plas tic. Maar worden de adviezen van de eetgoeroes niet te dwingend opge legd? Een goed glas wijn, een puntzak friet van 't frietkot, een echte hamburger van de slager, een am bachtelijk brood van de bakker, een moot kabeljauw van de vis boer en een zak vol fruit en groente van de groenteman. Plus nog een dosis optimisme. Wat is daar mis mee? Hoewel ik me soms behoorlijk stoor aan de toon en de inhoud van de geschreven stukjes van mevrouw Maan Leo in deze krant, kan ik het nu (krant van 20 november) met haar eens zijn. Zoals de laatste week het nieuws en de meningen en niet te verge ten de meningen en uitlatingen op social media tot ons komt mij het gevoel geeft: het is nooit goed. Ze zegt uiteindelijk: ik trek me even terug....Dat was precies wat ik voel: ik trek me even te rug. Prachtige Westerscheldetunnel. Je moet er voor betalen als je er door heen wilt. Dat je ook wegen belasting betaalt doet niet ter za ke. Maar voor Zeeuws-Vlamingen: een bezoek elders in Nederland, tweemaal betalen, heen en terug. Woon je niet in Zeeuws-Vlaande- ren, dan kan dat zonder tolgeld. Voor ons in Zeeuws-Vlaanderen is er enige korting mogelijk. Even wel, dat bevestigt dat je moet beta len. En als dat betalen te rechtvaardi gen zou zijn, dan is korting on zin. Bij zijn aantreden heeft onze com missaris van de koning even zijn verwondering over dat tolgeld uit gesproken, maar zover is de Pro vincie nog niet. Geachte Provincie, voor Zeeuws- Vlamingen alstublieft geen kor ting-cadeautjes, maar nu met in gang op korte termijn voor ons de Westerschelde tolvrij. Diana Hulzebos @hulzebos_diana Zouden Sinterklaas en zwarte piet al van het dak gewaaid zijn? Of zou in hun cao staan dat ze bij code oranje via de weg mogen? Beste leraar Online Top 5 Hart voor de zaak MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 popkathedraal zichzelf De Zeeuwse band trok een uitverkocht Ziggo Dome, hier tijdens het num mer Took a hit. Racoon, met van links naar rechts gitarist Dennis Huige, toetsenist Ma- nu van Os, drummer Paul Bukkens en zanger Bart van der Weide. Zanger Bart van der Weide zei aan het slot van het concert 'apetrots' te zijn. „Dit is niet te beschrijven. Ik zeg: morgen weer." fotografie Ferdy Damman W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Alie de Boer-Claus Sperwerhof 4, Heinkenszand Jaap Schijve Markt 18, Retranchement Zowel zaterdag- als zondag avond woedde een storm langs de kust. Zondag liep de wind vooral langs de noordelijke kust van Nederland op, tot 10 Beaufort op Vlieland. Intussen moeten er natuurlijk wél schoentjes worden gevuld. Ook dit jaar zoeken we weer uit wie de beste leraar van Zeeland is. Uit de aanmeldingen hebben we er vijf geselecteerd, en daar mag jij de beste uit kiezen. De genomineerden: Ingeborg Calon (SSG De Rede), Evert van Dijk (Pontes Goese Lyceum), Henk van Dongen (Calvijn Colle ge), Arthur Capel (Zwin Colle ge) en Annelieke van den Berg (CSW Bestevaêr). Wil je jouw fa voriet steunen? Stem via www.pzc.nl/leraar Met je stem maak je ook nog eens kans op een iPad mini! 1. Man neemt wraak na steek partij in Hulst 2. 'Betaald parkeren bij zieken huis in Goes' 3. 'Terrorismecontrole' aan grens bij Sas van Gent 4. Vanavond code geel in Zee land 5. Gemeente Schouwen-Duive- land wil proef met meng vorm van horeca en detail handel toestaan In de sinterklaastijd hebben wij de afgelopen weken in de ru briek 'Hart voor de zaak' extra aandacht besteed aan leuke en bijzondere winkels in Zeeland. Wil je een overzicht van die tientallen winkels? Dat kan: wij zetten ze niet alleen op de web site, maar plaatsen ze ook over zichtelijk op een kaart, zodat je weet waar je naartoe moet. Kijk op www.pzc.nl/hartvoordezaak Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17