Sloggi 2 SLIPS 1 GRATIS WALCHEREN 15 Enquête over communicatie SPECIAALZAAK Ze blazen zich bijna de bla ren op hun lippen. Maar met genoegen. Als er maar voldoende geld bin nen komt voor de nieuwe repetitie ruimte van Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. „Nou, eigenlijk voel ik het vooral aan mijn tan den", zegt klarinettiste Carlien Bak ker. „De koperblazers, die voelen het wel aan hun lippen." Bakker doet mee aan de Muziek Marathon, die ze zelf mede organi seert. Een etmaal lang, van vrijdag avond zeven uur tot zaterdagavond zeven uur, maken leden van de ver eniging muziek, in ruil voor spon sorgeld. Hoe meer uren ze spelen, hoe meer geld ze waard zijn. Zater dagochtend om negen uur staat de teller op 2500 euro. Het geld is hard nodig voor vloerbekleding in het nieuwe com plex van de vereniging. Die moest weg uit de Koestraat, zit tijdelijk (maar alweer vijfjaar) in de Ridder spoorlaan, maar betrekt volgend jaar een nieuwe repetitieruimte. De bouw van deze loods, die begin 2016 begint, kost no.ooo euro, zegt voorzitter Jack de Boo van Uijen. „De vloerbekleding kost minstens ro.ooo euro." De Stichting Vrienden van de KHOG financierde de aankoop van het oude clubgebouw van korfbal vereniging Seolto. De nieuwe loods ernaast wordt door de vereni ging met veel zelfwerkzaamheid gerealiseerd, zegt De Boo van Uijen. Aan betrokken leden heeft Ons Genoegen geen gebrek. Dat blijkt ook tijdens de MuziekMarathon. ONS GENOEGEN Zelfs in de nacht spelen minstens 25 muzikanten stug door, geleid door steeds wisselende dirigenten. Zaterdag groeit dat gemakkelijk aan tot vijftig muzikanten, en meer. Grease Lightining. Fame. De nummers rijgen zich aaneen. „Het is voor iedereen een repertoire dat ze vaak spelen", vertelt Gerrie Brokking. Het onderlinge niveau is soms ook best groot. „Maar ach, het gaat vandaag niet om concert kwaliteit. Spelen we een nootje fout, dat geeft niks." Sterker nog, het is ook leuk om samen te spelen met andere leden, met wie ze dat anders niet doen, vindt Carlien Bakker. „Je ziet ook dat mensen el kaar helpen." Voorzitter De Boo van Uijen hoort het tevreden aan. „Voor de saamhorigheid in de vere niging is het ook goed." Tijdens elk uur van de Muziek Marathon hebben de muzikanten vijf tot tien minuten minuten pau ze. Wakker blijven kost Bakker en Brokking ogenschijnlijk geen moei te. „Je wilt gewoon steeds weer spe len", lachen ze. 'Wakker blijven kost geen moeite. Je wilt gewoon weer spelen' Met elke nieuwe deelnemer aan de marathon, komt er ook weer wat meer geld binnen voor de nieu we repetitieruimte. En hoe noodza kelijk dat is, blijkt wel uit het feit dat Ons Genoegen voor het evene ment het gebouw van de speeltuin vereniging De Oude Stad heeft ge leend. Als wethouder Sem Stroosnijder zaterdagavond de ma rathon afsluit, staat de teller op 4700 euro. Carlien Bakker lacht veelbetekenend. „Donaties blijven welkom hoor." MIDDELBURG. De gemeente Middelburg voert een onder zoek uit naar de informatie behoeften van haar inwo ners. Hiervoor wordt een en quête verspreid onder negen honderd mensen. Die komt ook op de gemeentelijke website te staan. Het onder zoek moet de gemeente hel pen om beter te communice ren met haar inwoners en in te spelen op concrete vragen. MAANDAG 30 NOVEMBER 2015 Leden van muziekvereniging Ons Genoegen houden een MuziekMarathon om geld in te zamelen voor hun eerste eigen oefenruimte, foto's Ruben Oreel 24 uur blazen voor vloerbekleding door Maurits Sep Ons Genoegen bestaat dit jaar 125 jaar. De Harmonie kreeg in 1950 het predikaat Koninklijk. Ons Genoegen krijgt voor het eerst in al die jaren een eigen repe titieruimte. De Vlissingse muziekvereniging heeft het oude clubgebouw van korfbalvereniging Seolto gekocht en bouwt daarnaast een nieuwe loods met twee repetitieruimtes. Het nieuwe onderkomen wordt in de loop van 2016 in gebruik geno men. Ons Genoegen bestaat uit zeven aparte muziekgroepen, met in to taal 130 leden. Eén van de bekendste is de Delta band, de drumfanfare die interna tionaal bekend is en in 2011 een gouden medaille behaalde op het Wereld Muziekconcours in Kerk- rade. Carlien Bakker, mede-organisator Actie is van 26-11-2015 t/m 13-12-2015 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Het is niet iedereen gelukt de volle 24 uur wakker te blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15