Secretaresses leren van elkaar Moord en brand Werk Interesse voor karten groeit, t' 2 ZEELAND Kartbanen liften mee op het succes van Max Verstappen. Ook in Middelburg is het een stuk drukker. Rutger Blok wint weer scriptieprijs COMMENTAAR De organisatie van bedrijven in de recreatiesector Re- cron heft de handen ten hemel. Aanleiding is de Wet Werk en Zekerheid. Die beschermt flexwerkers. On dernemers kunnen hen minder lang aan het lijntje houden. Voor de recreatiesector is dat heel vervelend. Om con tracten voor onbepaalde tijd te vermijden, moet iemand steeds minimaal zes maanden uit dienst. Maar omdat het seizoen negen maanden duurt, lopen ondernemers vast. Drie op de vier recrea- tiebedrijven zou in het nauw komen. Volgens de Recron dreigen duizenden seizoenskrachten hun baan te verliezen. Dat is gespierde taal. De VVD en het CDA zijn er gevoelig voor. Zij willen dat minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegen heid de wet aanpast. Deze paniek is overbodig. Om te beginnen wordt veel seizoenarbeid verricht door jongelui. Die doen dit werk echt niet jaar in jaar uit. Verder kan de Recron het probleem met een beetje goede wil zelf oplos sen. Door - met instemming van Asscher - een cao te maken die afwijkt van de wet en die wel toestaat dat werknemers meerdere jaren achtereen maximaal negen maanden in dienst zijn. Het is dus mogelijk zowel maatwerk te leveren als om flexwerkers be ter te beschermen. Het laatste blijft hoe dan ook hard nodig. Recron kan problemen met seizoenarbeid zelf oplossen via een goede cao De antwoorden op die vragen zijn door een surfreis op internet en/of een uitgebreide belronde wel te beantwoorden. Maar waar om zou de steun en toeverlaat van een bedrijfsdirectie telkens zelf het wiel uitvinden als collega's een kant-en-klare oplossing heb ben? Voor Judith Everaard en No- ra van Bambost van Minerva is dat geen vraag. Het is logisch dat collega's elkaar benaderen om ad vies te vragen en te 'sparren' over de uitvoering van diverse taken. Van Bambost, management assistente bij Thuiszorg van ZorgSaam, en Everaard, directiese cretaresse van Zeeland Seaports, zijn de coördinatoren van Miner va, de 'netwerkclub van secretares ses en assistentes op hbo-niveau' in Zeeuw-Vlaanderen. Minerva be staat al elf jaar, maar is toch nog niet bij alle assistenten van be drijfsdirecties bekend, vrezen de Minerva-coördinatoren. En het is zo nuttig om elkaar af en toe te ontmoeten. Om advies te vragen, ideeën te horen of te brainstormen over nieuwe ont wikkelingen, stellen Everaard en Van Bambost. Het duo zet vier keer per jaar een activiteit op po ten, vooral bedrijfsbezoeken en workshops. Ook heeft Minerva een besloten facebookgroep. „Op Facebook vragen en geven we tips en suggesties. Ook zetten leden (we hebben er 77) voor collega's interessante artikelen op de pagi na", legt Everaard uit. Minerva hoeft niet per se een grote club te worden. Slapende le den, die nooit een bijeenkomst be zoeken of ideeën lanceren, wor den geweerd. Van Bambost: „Maar directieassistenten, die ons niet kennen, zouden we graag berei ken. Ook al om hun bedrijven te leren kennen." Leden van Miner va komen 30 november samen in Braakmanzicht, een conferentie oord dat de eigenaresse graag eens onder hun aandacht brengt. Almanak De collega woont in Terneuzen, maar werkt op de redactie 'aan de over kant'. Sinds enige tijd bekleedt hij daar een zeer verantwoordelijke func tie: hij coördineert het werk van een kleine vijftien collega's en deelt de krant in. Hij is er trots op dat hij zijn werk niet mee naar huis neemt, zoals dat heet. De goede man kan afstand nemen. Hoewel. Laatst lag z'n zoon tje van een jaar wel heel erg vroeg in de ochtend om z'n moeder te roepen. De collega stond op, liep slaperig naar het bedje en voegde het kind toe: „Als je nou niet gaat slapen, hebben we een probleem op pagina 6." Leegstand geen onwil eigenaren De gemeente Sluis schaft de leegstandsverordening weer af. Die moest leiden tot minder leegstand in het centrum van Oostburg. De verordening kwam er twee jaar geleden op initia tief van de gemeenteraad. B en W concludeerden on langs al dat de verorde ning, ondanks de goede be doelingen, niet hielp. Uit gesprekken met eigenaren bleek dat onwil geen enke le rol speelt, en dat het ge bruik van zachte of harde re dwang dus geen nut heeft. B en W stellen de raad daarom voor de veror dening in te trekken. Argentijnse passie in kerk Het Vivezza Trio speelt zondag in de Grote Kerk van Groede een program ma vol Franse vrolijkheid en Argentijnse passie. Het trio bestaat uit Inger van Vliet (viool), Nicole van Jaarsveld (klarinet) en An- gelique Heemsbergen (pia no). Er worden werken ge speeld van Sjostakovitsj, Dvorak, Tsjaikovski en an dere componisten. De aan vang is 15.00 uur en een kaartje kost 15 euro. Showband moet Leutfabriek uit B en W van Terneuzen houden vast aan het be sluit dat Showband Sas van Gent de Leutfabriek moet verlaten. De band trok op 1 novem ber in het voormalige stads kantoor, onderdeel van de Vlaanderenhal, en verliet gemeenschapscentrum De Statie. De band heeft daar meer repetitie- en ber gingsruimte. Volgens de ge meente overtreedt de Leut fabriek de afspraken. Als de band niet snel vertrekt, komt de gemeente in actie. Oude werkplaats in de verkoop De gemeente Sluis zet de voormalige werkplaats van gemeentewerken aan de Boulevard in IJzendijke in de verkoop. Het gaat om 287 vierkante meter grond en een gebouw met een op slagruimte, douche, toilet, kantoor en keukenblokje, meldt Sluis op haar websi te. De vraagprijs is 69.000 eu ro. Op het perceel rust een bedrijfsbestemming. De locatie is overbodig ge worden doordat Sluis het aantal werkplaatsen in kromp. Alle handen gaan omhoog. Natuur lijk kijken ze naar de Formule 1. En kennen ze dan ook een coureur? „Ja! Max Verstappen." Romain Kerybin viert met zijn vrienden zijn tiende verjaardag bij Indoor Karting in Middelburg. „Waar om ik wil gaan karten? Omdat het zo lekker snel gaat. Het is al de derde keer dat ik hier kom." Romain is niet de enige die de weg naar de overdekte racebaan op bedrijventerrein Arnestein heeft gevonden. „De belangstel ling voor het karten is sinds het succes van Max Verstappen ze ker verdubbeld", zegt exploitant Joop Stolk. „Kinderfeestjes zijn populair, maar ook volwassenen gaan meer karten." De jarige Job en zijn maten zijn naar beneden gegaan om hun racekleding aan te trekken. Een dikke beschermende jas, een kraag om nekletsel te voorko men, een helmmuts en uiteraard een helm. Romain mag de gele helm op omdat hij jarig is. Op de kartbaan krijgen ze instructies. De motortjes worden aangetrok ken en daarna rijden de mini- Maxjes het 550 meter lange cir cuit op. De een scheurt als een ware coureur over de baan, de an der stuurt behoedzaam als een heer in het verkeer door de boch ten. Wie serieus werk wil maken van de kartsport kan één keer in de maand naar de Kidsclub waar een instructeur les geeft. En daar na kun je naar de Zeeuwse Jeugd Indoor Kart Club. „Hoewel het in vergelijking met bijvoorbeeld voetbal best een dure sport is, merken we dat meer kinderen voor het karten kiezen", zegt Stolk. Vanuit het café-restaurant kijk je op de kartbaan. De jon gens voor het volgende feestje zijn al gearriveerd. Met hun neus tegen het raam gedrukt zien ze hoe twee volwassenen nieuwe karts testen. „Durf jij zo hard?" „Ja hoor!" „Echt?" VLISSINGEN. Rutger Blok, stu dent aquatische ecotechnologie van de HZ in Vlissingen, heeft de Waternetwerk Scriptieprijs gewonnen. Deze prijs is voor af gestudeerden uit Nederland en Vlaanderen. De scriptie gaat over de effecten van gezuiverd trans portwater op hard fruit. Rutger won onlangs ook de HZ Stern, de prijs voor de beste scriptie van de HZ. )6 door René Hoonhorst TERNEUZEN. Hoe zet je een perso- neelsfeestje op poten; waar huur je op korte termijn een vip-bus; waar kun je een serieuze vergadering mooi combineren met ontspannen de activiteiten? Vragen die op het bord van een secretaresse of mana gementassistente kunnen worden gedeponeerd. Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURC CROEDE SAS VAN CENT IJZENDIJKE Mini-Max door Theo Ciele Romain Kerybin viert zijn tiende verjaardag op de kartbaan. „Waarom karten? Omdat het zo lekker snel gaat." O VAN DEN DONGEN slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 0113-85 08 72 Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 0113 233 365

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91