{A The Westies zingen over lief en vooral leed Sybe Smit kweekt samen met zijn vader oesters op het land Zorgcentra vol zonnepanelen B Carlo Thomaes legt op het dak van De Weistede in Axel de laatste hand aan de zonnepanelen. Wooncorporatie Woongoed begon deze week met het plaatsen van zonnepanelen op een groot aantal woningen. Als eerste kwamen de zorgcentra aan de beurt. Volgens Jules van Lierde, projectbegeleider van Woongoed is het een Vluchtelingen naar de Braakman Als Veiligheidsregio maandag groen licht geeft, worden diezelfde dag nog de eerste 200 vluchtelingen verwacht. 'Fietspad aan Vlamingpolderweg' TERNEUZEN. Als de (veilig- heids)voorzieningen van de nood opvang van asielzoekers in recrea tiepark Marina Beach in de Braak man maandag in orde blijken, wordt de eerste groep vluchtelin gen direct diezelfde dag of dins dag verwacht. Het gaat om de eer ste 200 van 600 mensen. Experts van de Veiligheidsregio Zeeland inspecteren maandagoch tend de 200 chaletjes en de direc te omgeving op (brand)veiligheid. Ook de aansluiting op water, gas en licht moet geregeld zijn. Zijn de zaken niet op orde, dan wordt de komst van de asielzoekers uit gesteld. Burgemeester Jan Lonink: „Zo simpel is het. Is niet alles in orde, dan wordt de komst van de vluchtelingen uitgesteld." Alle cha letjes worden onder meer voor zien van rook- en koolmonoxide- melders. Lonink had, terugblikkend op de raadsvergadering van donder dagavond, al zien aankomen dat de raad het maximumaantal van 800 asielzoekers zou verlagen naar 600. „Er is vooraf heel intensief overleg gepleegd tussen de frac ties. Je merkte in de vergadering dat iedereen doordrongen was van de verantwoordelijkheid die we op ons nemen. Maar dit be sluit past bij een grote, krachtige gemeente. Ik ben na afloop van de vergadering ook door collega's ge feliciteerd. Die weten welk proces hieraan vooraf gaat." Lonink is blij dat er in de ge meenteraad uiteindelijk een breed draagvlak aanwezig bleek te zijn voor de opvang van 600 mensen. Het collegevoorstel om 800 asiel zoekers op te vangen, had het vol gens zijn berekeningen met een piepkleine meerderheid wel ge haald, maar dat zou wel de verhou dingen binnen het college en de coalitiepartijen hebben vertroe beld. Het initiatief om het aantal vluchtelingen terug te draaien kwam van Jos Verdurmen (TOP/GB) en Ellen de Neef (Pro vinciaal Belang Zeeland). Verdur men: „De humanitaire nood is hoog. Anderzijds leven er onder de Terneuzense bevolking en de bezoekers en bewoners van de Braakman grote zorgen. Dat is de afgelopen dagen duidelijk geble ken. Dit is een onderwerp dat mensen scheidt. Een besluit over een onderwerp met zo'n grote 'Het is heel simpel. Is niet alles in orde, dan wordt de komst van de vluchtelingen uitgesteld' Jan Lonink, burgemeester maatschappelijke impact heeft een groot draagvlak in de raad no dig." Hij noemde het aantal van 600 'overzichtelijker en beter be hapbaar'. Lonink: „Dat draagvlak is er gekomen en daarover ben ik heel tevreden. Op verzoek van de raad komt er ook een tussentijdse evaluatie en er wordt een regie groep gevormd met vertegenwoor digers van de gemeente, politie, het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers, omwonenden, bunga low-eigenaren en jaargasten van het park." Naar verwachting teke nen de gemeente en het CO A dinsdag het definitieve contract. CADZAND-BAD. Er moet een fietspad komen langs de Vla mingpolderweg, net buiten Cadzand-Bad. Dat schrijven ei genaren van caravans en bunga lows op camping Welgelegen en het naastgelegen Faro Green park in een brief aan de Sluise gemeenteraad. Ze wijzen erop dat de weg het enige stukje West-Zeeuws- Vlaamse kust is zonder vrijlig- gend fietspad. De Vlamingpol derweg is gevaarlijk, vinden de briefschrijvers, met een mengel moes aan verkeerssoorten. Daar door zijn met name voetgan gers en fietsers kwetsbaar. AFHAALBON flinke operatie waarbij dit jaar nog op 250 daken van Woongoed-woningen zon nepanelen worden geplaatst. „Tot 2020 krijgen in totaal 1750 woningen zonnepan elen. leder jaar komen er dus ongeveer 300 woningen bij. Het kost de mensen niks extra", stelt Van Lierde. „Wij financieren dit met het geld uit het budget dat we hebben voor duurzaamheid." foto Ronald den Dekker PAGINA 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 28 november 2015 Zeelan Draagvlak opvang heel breed door Wout Bareman pagina 9: Komen en gaan op de Braakman Af De y Veerman van Den Briel Jan Coppelstock Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. jp Geldig t/m oS-ia-aoiy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 90