11 Vlissinger wil op de marathon een tijd van onder Tom Boere is beslissend voor FC Eindhoven in Jupiler League Ralph Wiessner (38) is met een nieuwe sportcarrière bezig. Ik ben hier beter in dan voetbal/ 10 SPORT Winnaars krijgen Kustmarathonboek Tom Boere was gisteravond be langrijk voor zijn ploeg in de Ju piler League. De aanvaller maak te in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles het winnende doel punt voor Eindhoven. Hij maak te in de 47e minuut de 1-2 via een kopbal. FC Dordrecht, de ploeg waar Gé- rard de Nooijer assistent-trainer is, haalde op bezoek bij long PSV uit en won met 4-1. Telstar, met Thomas van den Houten de gehele wedstrijd in Henk Schouten gaat weg bij Den Bommel Trainer Henk Schouten is aan zijn laatste seizoen bezig bij voet balvereniging Den Bommel. De oefenmeester uit Heerjansdam en Scharendijke gaat na vier jaar weg bij de zaterdag-derdeklas ser. Vóór Den Bommel stond hij ook vier seizoenen aan het roer bij Duiveland. Schouten trainde ook Capelle, Nieuw-Lekkerland, De Zwerver, SHO en WGZ. Titelstrijd van veel spanning ontdaan De strijd om de koppositie in de eerste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie in Hulst lijkt van alle spanning ontdaan. Nota ris Stolker won tegen De Sterre al voor de vijfde keer in zeven wedstrijden met 3-0 en leidt nu met een voorsprong van zeven punten op Van Waterschoot. Pro gression, dat met 1-2 verrassend onderuitging tegen Mulan, volgt zelfs al op negen punten. de basis, was in eigen huis FC Den Bosch de baas. Het werd in Velsen 1-0. Istvan Bakx kwam met FC Oss opnieuw tot winst. De Brabant se formatie pakte via een doel punt van Felitciano Zschusschen in de negende minuut de zege te gen Almere City FC: 0-1. Bij Sparta (2-1-overwinning op Helmond Sport) zat Axelaar Rick van Drongelen andermaal op de bank. Hij mocht echter ook nu niet invallen. Apotheose nadert in volleybalstrijd Twee speeldagen voor het einde is de strijd om de najaarstitel in poule A van de bedrijfsvolleybal- competitie in Terneuzen nog niet gestreden. Nieuw Arbeid.nl. was vrij en dat stelde ZVW in staat de achterstand op de koplo per te verkleinen tot twee pun ten. ZVW won met 3-0 van De Hoop. Op de laatste speeldag tref fen de titelkandidaten elkaar nog in een rechtstreeks duel. Schweertman grijpt naast halve finale Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke is er niet ge slaagd de halve finale van de Lon den Open te bereiken. De als vierde geplaatste Zeeuwse speler moest het gistermiddag in de kwartfinale afleggen tegen George Parker. Het werd 3-1 voor de Engelsman. Een dag eerder was Schweert man nog te sterk voor de Paki staan Ismail Rauf. sport kort Zo'n beetje alle voetballers heb ben een hekel aan conditietrai ning. Het liefste zijn ze constant met de bal bezig. Ralph Wiess ner (38) daarentegen genoot in het verle den juist van het loopwerk. Toen hij het shirt van GPC Vlissingen droeg, liep hij altijd vooraan tijdens de loopsessies. Die lijn heeft hij doorgetrokken in zijn nieu we sportcarrière. De Vlissinger Wiessner stopte in 2013 met voetbal en trok de hardloopschoe nen aan. „In het verleden had ik al eens twee marathons gelopen", vertelt hij van uit zijn horecazaak Brasserie BLVD in Vlissingen, die hij samen met zijn vrien din Maartje runt. „Het is erfelijk denk ik. Mijn vader deed vroeger ook aan voetbal len en hardlopen." Wiessner loopt makkelijk en heeft de laatste twee jaar eigenlijk constant pro gressie geboekt. „Ik ben hier beter in dan voetbal", stelt hij. „Bij voetbal moest ik het van mijn in zet en conditioneel vermogen hebben. Ik liep altijd fluitend vooraan. Achteraf ge zien had ik met deze tak van sport mis schien grotere stappen kunnen maken. Maar als jongetje kies je nu eenmaal voor voetbal omdat je vriendjes dat ook doen. Ik heb het altijd naar mijn zin gehad bij GPC en heb daarom ook geen spijt van mijn keuze." Water De horeca-ondernemer traint vier keer per week. Voornamelijk loopt hij langs het water om zijn 'hoofd leeg te maken'. „Het is een cliché van de bovenste plank", lacht hij. „Maar het is wel waar. Ik heb het ook nodig. Ik kan er niet tegen om hele dagen alleen maar te werken. Als ik anderhalve week niet kan lopen door een klein pijntje, word ik chagrij nig." Tijdens de trainingsafstanden passe ren bij Wiessner verschillenden gedach ten de revue. „Je kunt niet sturen waar je over gaat nadenken. Als je de deur uit gaat met het idee om te filosoferen over welke kleur je de binnenkant je huis gaat verven, lukt dat meestal niet. Meestal als je juist het voornemen hebt om je er niet mee bezig te houden, trek je na het rond je de conclusie: het wordt grijs." Trainingswedstrij d Morgen, zondag, staat de Vlissinger aan de start bij de Zakloop in Nisse. Hij ziet het als een leuke trainingswedstrijd. Tij dens de afgelopen Kustmarathon verbrak hij zijn persoonlijk record op de mara thon. Hij heeft nu een tijd van 2.49.47 mi nuten op zijn naam staan. Sindsdien is de druk eraf voor dit jaar. „Maar zodra ik een startnummer draag, wil ik altijd zo hard mogelijk lo pen." Het volgende de doel van Wiessner is gericht op de Marathon van Rotterdam. Hij wil de tocht beter verteren dan de af gelopen keer. „Vorige editie wilde ik on der de drie uur lopen. Dat lukte ruim. Maar na de finish stopten m'n benen er mee. Het voelde alsof ze beide in het gips zaten. Het stoeprandje werd al een lastig obstakel. Het zorgde voor een vreemd gevoel in m'n lichaam, maar dat beetje pijn heb ik er wel voor over om mijn doelen te bereiken." Drive De horeca-ondernemer heeft voor zich zelf een ambitieus plan uitgestippeld tot 2017. Eind dat jaar hoopt hij onder de twee uur en dertig minuten te lopen. „Ik heb de drive om het beste uit mezelf te halen. Daarom ben ik ook niet in het der de van GPC Vlissingen gaan voetballen, terwijl dat een hartstikke gezellig team is. Ik ben nogal een streber." Toch blijft hij reëel en plaatst hij bij al zijn 'dromen' een nuance. „Het is geen keiharde eis. Wellicht is het een tikkeltje te hoog gegrepen en moet ik een keer m'n neus stoten. Dan zal ik mijn doelen bijstellen." 'Ik ben nogal een streber' ZOUTELANDE. Het Kustmarathon boek kwam enkele weken gele den uit, maar gisteravond werd het officieel gepresenteerd. Tij dens een bijeenkomst in café de Fiets in Zoutelande ontvingen de winnaars Miriam van Reijen en Hamid El Mouaziz een exemplaar uit handen van samensteller Mau rice Steketee. Tevens werd de tegel, met daarop de namen van de winnaars van de editie in 2015, onthuld. Organi sator Lein Lievense toonde zich in zijn nopjes met het boek, waar in vele foto's van vrijwilligers en verhalen zijn opgenomen. Win naar Hamid El Mouaziz zei dat hij ook volgend jaar meedoet aan de Kustmarathon. foto Ruben Oreel Tom Boere (tweede van rechts op archieffoto) was belangrijk voor FC Eindhoven, foto Izaak Verkeste VLISSINGEN DEN BOMMEL HULST TERNEUZEN LONDEN SCHEVENINGEN Ook Stefan Hage naar Beachrace Onder de Zeeuwse deelnemers aan de Knock Out Beachrace in Scheveningen be vindt zich ook Stefan Hage (foto) uit Goes. De 23-jarige sportin- structeur ontving al in een vroeg stadium een wildcard van KTM. Na zijn goede prestatie bij de strand- cross in Vlissingen heeft zich ook Red Buil daarbij gevoegd. Dat betekent dat Ha ge als een van de eer sten een plek achter het immens grote starthek mag inne men. HELMOND De Fretes op stage met Oranje -17 Nazario de Fretes maakt deel uit van de de voorlopige selectie van Oranje onder ze ventien jaar. De uit Middelburge afkomsti ge voetballer werkt van 7 tot en met 9 de cember een trainings stage in Helmond af. Bondscoach Kees van Wonderen heeft in to taal 41 spelers opge roepen voor het mi ni-trainingskamp. De Fretes komt uit voor Sparta Rotter dam en maakte in het verleden veelvuldig deel uit van de verteg- woordigende selec ties. Wiessner legt door Len Wolters Ralph Wiessner eindigde in de Kustmarathon van 2015 op een fraaie elfde plaats. De Vlissinger kwam in Zoutelande na 2.49.47 uur over de finish en liep een persoonlijk record. Ralph Wiessner is langs het water in zijn element. foto Ruben Oreel Ralph Wiessner, atleet Miriam van Reijen en Hamid El Mouaziz onthullen de tegel en het boek van de Kustmarathon. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84