Een boa is nog geen straatcoach Moord en brand Werk Interesse voor karten groeit, 2 ZEELAND Kartbanen liften mee op het succes van Max Verstappen. Ook in Middelburg is het een stuk drukker. Rutger Blok wint weer scriptieprijs te COMMENTAAR De organisatie van bedrijven in de recreatiesector Re- cron heft de handen ten hemel. Aanleiding is de Wet Werk en Zekerheid. Die beschermt flexwerkers. On dernemers kunnen hen minder lang aan het lijntje houden. Voor de recreatiesector is dat heel vervelend. Om con tracten voor onbepaalde tijd te vermijden, moet iemand steeds minimaal zes maanden uit dienst. Maar omdat het seizoen negen maanden duurt, lopen ondernemers vast. Drie op de vier recrea- tiebedrijven zou in het nauw komen. Volgens de Recron dreigen duizenden seizoenskrachten hun baan te verliezen. Dat is gespierde taal. De VVD en het CDA zijn er gevoelig voor. Zij willen dat minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegen heid de wet aanpast. Deze paniek is overbodig. Om te beginnen wordt veel seizoenarbeid verricht door jongelui. Die doen dit werk echt niet jaar in jaar uit. Verder kan de Recron het probleem met een beetje goede wil zelf oplos sen. Door - met instemming van Asscher - een cao te maken die afwijkt van de wet en die wel toestaat dat werknemers meerdere jaren achtereen maximaal negen maanden in dienst zijn. Het is dus mogelijk zowel maatwerk te leveren als om flexwerkers be ter te beschermen. Het laatste blijft hoe dan ook hard nodig. Recron kan problemen met seizoenarbeid zelf oplossen via een goede cao De gemeenteraad is akkoord met het omvormen van de huidige straatcoaches, toezichthouders en het particuliere Renesser susteam tot één nieuwe ploeg van ambte naren met een bijzondere opspo ringsbevoegdheid (boa). De raad is er echter beducht op dat bij de inzet van deze nieuwe boa's de nadruk komt te liggen op handhaving. Straatcoaches en sus- team zijn goed ingevoerd in lokale problemen en zorgen er nu in de praktijk vooral voor dat een over lastsituatie of ruzie wordt opge lost zonder verdere consequen ties. Boa's kunnen ook naar het bonnenboekje grijpen. Volgens Rabelink zal het optre den straks in de praktijk weinig anders zijn dan onder het huidige gesternte. „Laat ik er klip en klaar over zijn: preventie heeft bij ons als college ook heel veel aandacht. En natuurlijk zal de kennis van de straatcoaches worden overgedra gen aan de boa's nieuwe stijl. Een boa die exact hetzelfde doet, al leen óók handhavend kan optre den. Maar daar gaat wel iets aan vooraf, en dat blijft die preventie." Uitgangspunt van de nieuwe orga nisatie is dat de handhaving vol gend jaar wordt geprofessionali seerd, houdt Rabelink voor ogen. De raad staat nog steeds achter die ingeslagen weg, maar heeft het college wel te verstaan gege ven dat preventie, toezicht en handhaving als één samenhan gend geheel moet worden gezien. Daarbij moet wat PvdA, SP en WD betreft de nadruk liggen op preventie. Een motie van die strek king die de drie fracties donder dagavond indienden, werd una niem aangenomen. Fractievoorzitter Anita de Vos (SP): „Wij zijn er nog niet zo van overtuigd dat alle taken van de straatcoaches één op één naar de 'boa-nieuwe-stijl' overgeheveld moeten worden. Wij zien in de preventie een hele grote rol voor jongerenwerkers en zouden graag zien dat zij in die rol optimaal ge- faciliteerd worden." Almanak De collega woont in Terneuzen, maar werkt op de redactie 'aan de over kant'. Sinds enige tijd bekleedt hij daar een zeer verantwoordelijke func tie: hij coördineert het werk van een kleine vijftien collega's en deelt de krant in. Hij is er trots op dat hij zijn werk niet mee naar huis neemt, zoals dat heet. De goede man kan afstand nemen. Hoewel. Laatst lag z'n zoon tje van een jaar wel heel erg vroeg in de ochtend om z'n moeder te roepen. De collega stond op, liep slaperig naar het bedje en voegde het kind toe: „Als je nou niet gaat slapen, hebben we een probleem op pagina 6." Keersluis dicht voor mijnenjager De keersluis in de haven van Zierikzee is van dins dag 8 december tot donder dag to december dicht. Dit vanwege het bezoek van de mijnenjager Zr. Ms. Zierik zee, die een kanon uit 1552 brengt voor het Stadhuis museum. Het bronzen ka non met het wapen van Zierikzee is een cadeau van de Britse overheid. De mijnenveger komt bij maxi mum hoogtij. Het Luitje wordt ter hoogte van de vuilcontainer afgesloten en alleen toegankelijk voor voetgangers Arrangementen CAS gewild De verkoop van overnach tingsarrangementen voor Concert at Sea gaat dit jaar 'ontzettend snel'. Dat laat de organisatie weten. Alle arrangementen waarbij te gelijk met de concerttick ets een bungalow of hotel kamer kan worden geboekt zijn uitverkocht. Ook cam pings De Vliedberg, Duin en Strand (uitgezonderd huurtenten), Klaverweide en camping International zijn al uitverkocht. Op an dere campings zijn nog wel plaatsen. Concert at Sea is op 1 en 2 juli. Wellicht bij Bolle dierenarts Bolle Dier en Tuin heeft een vergunning aange vraagd voor een dierenart senpraktijk. Het bedrijf doet dit om te onderzoe ken of het mogelijk is om zo'n praktijk te starten in de winkel. De aanvraag past in de toekomstplan nen van de dierenwinkel waarbij klanten met huis dieren een beleving wordt aangeboden. In dit kader denkt eigenaresse Ellie Bol le ook aan een uitbreiding met bijvoorbeeld een hon- denwasstraat. De Schatkamer opent aan haven De kookwinkel aan de Mol 9 in Zierikzee is verhuisd naar de Nieuwe Haven 1-3 en opent daar vandaag om 10.30 uur onder de naam Schatkamer. Sinterklaas verricht de openingshande ling. Naast de verkoop van allerhande keukengerei zul len in de Schatkamer ook creatieve workshops wor den gehouden. Je kunt er ook terecht voor kinder feestjes, schilderwork shops en vrijgezellen- of vriendinnenfeestj es. Alle handen gaan omhoog. Natuur lijk kijken ze naar de Formule 1. En kennen ze dan ook een coureur? „Ja! Max Verstappen." Romain Kerybin viert met zijn vrienden zijn tiende verjaardag bij Indoor Karting in Middelburg. „Waar om ik wil gaan karten? Omdat het zo lekker snel gaat. Het is al de derde keer dat ik hier kom." Romain is niet de enige die de weg naar de overdekte racebaan op bedrijventerrein Arnestein heeft gevonden. „De belangstel ling voor het karten is sinds het succes van Max Verstappen ze ker verdubbeld", zegt exploitant Joop Stolk. „Kinderfeestjes zijn populair, maar ook volwassenen gaan meer karten." De jarige Job en zijn maten zijn naar beneden gegaan om hun racekleding aan te trekken. Een dikke beschermende jas, een kraag om nekletsel te voorko men, een helmmuts en uiteraard een helm. Romain mag de gele helm op omdat hij jarig is. Op de kartbaan krijgen ze instructies. De motortjes worden aangetrok ken en daarna rijden de mini- Maxjes het 550 meter lange cir cuit op. De een scheurt als een ware coureur over de baan, de an der stuurt behoedzaam als een heer in het verkeer door de boch ten. Wie serieus werk wil maken van de kartsport kan één keer in de maand naar de Kidsclub waar een instructeur les geeft. En daar na kun je naar de Zeeuwse Jeugd Indoor Kart Club. „Hoewel het in vergelijking met bijvoorbeeld voetbal best een dure sport is, merken we dat meer kinderen voor het karten kiezen", zegt Stolk. Vanuit het café-restaurant kijk je op de kartbaan. De jon gens voor het volgende feestje zijn al gearriveerd. Met hun neus tegen het raam gedrukt zien ze hoe twee volwassenen nieuwe karts testen. „Durf jij zo hard?" „Ja hoor!" „Echt?" VLISSINGEN. Rutger Blok, stu dent aquatische ecotechnologie van de HZ in Vlissingen, heeft de Waternetwerk Scriptieprijs gewonnen. Deze prijs is voor af gestudeerden uit Nederland en Vlaanderen. De scriptie gaat over de effecten van gezuiverd trans portwater op hard fruit. Rutger won onlangs ook de HZ Stern, de prijs voor de beste scriptie van de HZ. door Marcel Modde zierikzee. De gemeentelijke toe zichthouders nieuwe stijl zullen niet met de botte bijl een conflict situatie induiken. Preventie houdt hoe dan ook prioriteit, aldus burge meester Gerard Rabelink. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Mini-Max door Theo Giele Romain Kerybin viert zijn tiende verjaardag op de kartbaan. „Waarom karten? Omdat het zo lekker snel gaat." O VAN DEN DONGEN slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 0113-85 08 72 Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 0113 233 365

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76