M 4 1 .j-iyVvx r Voor de mannen: een mooie werktas of toch... de sokken. Iets lekkers! 2 3 4 5 7 8 9 11 12 15 16 18 19 20 De advents- kalender: elke dag een cadeautje Iets grappigs! Voor de vrouwen: parfum of lingerie - 1 1 co Over Saskia de Laat en Christmaholic.nl 11 Toch niet weer sokken? "Ja, waarom niet?", zegt Saskia de Laat. "Mannen houden nu eenmaal van praktische cadeaus. Vrouwen meestal niet. Als vrouw kun je een nieuw strijkijzer nodig hebben, maar je wilt het beslist niet cadeau krijgen. Maar als een man echt graag sokken wil. Prima toch?" Wil je echt uitpakken in december met wat moois en nuttigs, dan is haar advies: een mooie werktas voor de man. Praktisch, mooi en vaak iets waar mannen zelf geen geld aan uit (willen) geven. "Ik probeer in december altijd een mix van cadeautjes samen te stellen: naast iets moois ook iets lekkers en iets grappigs." Dat lekkers kan bijvoorbeeld in de vorm van een zelf samengesteld pakket van lekkere producten. "Streekproducten zijn en blijven nog steeds heel geliefd. In veel winkels helpen ze je graag met samenstellen van je eigen pakket." Ook lekker om te krijgen: een jaar lang wijn of chocola. Daar zijn speciale wijn- of chocolade abonnementen voor af te sluiten. j Een adventskalender vol cadeautjes! Saskia de Laat: "Het leuke hiervan: je kunt het met Sinterklaas cadeau doen. Je mag dan meteen vijf deurtjes openen en krijgt vervolgens tot kerst iedere dag een cadeautje." De Laat heeft ze al met verschillende producten gespot: van nagellak tot miniflesjes whisky. "Het is ook heel leuk zijn om zelfzo'n kalender voor iemand te maken, met cadeautjes of lieve briefjes en activiteiten er bij in." Voorgaandejaren al een hype en nu nog steeds volgens blogger Saskia de Laat: the ugly Christmas sweater. Een lelijke wollen trui dus met kerstafbeelding en liefst uitstekende neuzen in de vorm van synthetische winterpeen. "Maar met alle cadeaus die je geeft geldt: het moet bij iemand passen. Cadeaubonnen zijn wat mij betreft echt uit den boze. Tenzij je iemand een bon geeft die echt bij hem of haar past. Een bon voor een lievelingsrestaurant in de stad bijvoorbeeld." Afgezaagd? Kan zijn, maar klassiekers zijn niet voor niets klassiekers. "Parfum is vrij prijzig en het is altijd leuk om te krijgen." Zorg alleen datje met het juiste parfum en de juiste lingerie thuiskomt. De tip van Saskia de Laat: "Ga naar een goede parfurmerie en zorg datje weet welk parfum je vrouw of vriendin nu gebruikt. Een goede verkoopster kan daarveel uit afleiden. Ga je lingerie kopen, neem dan een bh van je vrouw mee naar de winkel." II urn <i Voor Saskia de Laat (29) uit Eindhoven is december'de mooiste maand van het jaar'. Ze houdt van de gezelligheid, de sfeer, de cadeautjes. "Ik hou van een feestje, ik hou van lekker koken, ik vind het leuk om me mooi aan te kleden. Ik ben dol op de sfeer van kerst, de warmte, de gezelligheid. Tja, alles eigenlijk." Vijf jaar geleden begon Saskia daarom met haar blog Christmaholic.nl. Op haar blog vind je allerlei tips en trends: van recepten tot uitstapjes, van cadeau tot decoratietips. www.christmaholic.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74