Niet meer samen in een Paul Telussa gaat aan de slag bij Luctor'88 Iedereen staat in de basis Ruben de Jager barst van het zelfvertrouwen Dankzij zijn trainer Bert Konterman 8 SPORT Jonge centrumspits (18) uit Lewedorp wil goede vorm bij FC Twente graag vasthouden. „Ik leef voor l doelpunten." ij de Ai is Bert Kon terman zijn trainer, bij Jong FC Twente heeft hij met Sander Boschker te maken, Boudewijn Pahlplatz heeft hem bij de eerste selectie on der handen genomen en René Eij- kelkamp is zijn zaakwaarnemer. Ruben de Jager wordt omringd door oud-voetballers die stuk voor stuk terug kunnen kijken op een fraaie carrière. Dat wil de spits uit Lewedorp over pak 'm beet twintig jaar zelf ook kunnen doen. „Ik wil er sowieso komen", zegt De Jager over zijn droom om prof te worden. „Hoe ik er kom maakt me niet uit." Een gebrek aan zelfvertrouwen valt bij de oud-spits van Lewe- dorpse Boys en JVOZ niet te ont dekken. Ruben de Jager is een 'mannetje', in de goede zin van het woord, met een vlotte babbel. Van de onrust bij FC Twente krijgt hij op de club weinig mee, zegt hij. „Voor de spelers van het eerste is het wel moeilijk. Ze zit ten echt in de hoek waar de klap pen vallen. Ik merk er zelf niet veel van, maar als speler van Jong Twente of de Ai krijg je wel snel ler een kans. Dat is dan weer het positieve aan de hele situatie." De Jager reageert op zeven on derwerpen. „Ik kwam drie jaar geleden in de B2 terecht en alles was nieuw voor me. Ik had nog nooit bij een profclub gespeeld, maar had het geluk dat in de eerste maand iede re bal die ik schoot een doelpunt was. Ik werd al snel doorgescho ven naar de Bi en daar heb ik me wel ontwikkeld. Je speelt tegen jongens die vaak een jaar ouder zijn, daar moet je fysiek in mee. In het tweede jaar in de Bi ben ik een beetje stil blijven staan in mijn ontwikkeling. We hadden niet zo'n goede ploeg, het liep niet zoals iedereen zou willen en onze trainer werd middenin het seizoen helaas ontslagen." „In de Ai kwam ik bij Bert Kon terman terecht en met hem had ik meteen een klik. Sindsdien heb ik iedere wedstrijd gespeeld, ik ben maar één keer niet in de basis be gonnen. Daar heb ik me dusdanig ontwikkeld dat ik bij Oranje on der 18 kwam en meteen door mocht stromen naar Jong FC Twente. Dat zorgde wel voor posi tieve energie." „Ik vind Bert Konterman een fijne trainer omdat hij eerlijk en direct is. Als hij iets vindt zegt hij het in je gezicht. Vroeger had ik tij dens wedstrijden soms wat proble men met negatieve energie. Als het niet liep of ik gaf een slechte bal, dan dacht ik: verdomme, „Na drie jaar in een gastgezin wilde ik graag mijn eigen plek hebben", vertelt De Jager. „Bij het gastgezin heb ik een goede tijd ge had, maar ik wilde heel graag op mezelf gaan wonen. Ik woon er nu een maand. Het bevalt me goed, ik heb het erg naar mijn zin. En de buren hebben nog niet ge klaagd, hoor." De Jager en Mbikulu zouden in eerste instantie samen gaan wo nen. „Op het laatste moment heb ik toch besloten langer in het gast- Leon van Zaltbommel, voorzitter van de technische jeugdcommis sie van de zondag-derdeklasser, is in zijn nopjes met de aanstelling. „Paul heeft een berg ervaring en we hopen dat hij daarmee onze jeugdafdeling naar een hoger plan kan tillen. En we hopen dat zijn aanwezigheid ook een aantrek kingskracht heeft op eventuele nieuwe trainers." Paul Telussa is één van de suc cesvolste trainers op de Zeeuwse velden. Bij de diverse clubs die hij onder zijn hoede had, vierde hij in totaal zeven kampioenschap pen. Hij stond bovendien aan het roer bij drie verschillende hoofd klassers: Kloetinge, Terneuzen en Hoek. Sinds hij in het seizoen 2010/2011 Sluiskil onder zijn hoe de heeft gehad, doet hij het rusti ger aan. Hoek heeft dit seizoen nog maar gebruikge maakt van zeventien spelers in de hoofdklas se. Van de zes Zeeuwse clubs in de eerste klasse en hoofdklasse is dat het minste aantal. Ter vergelij king: eersteklasser Goes had het aantal van zeventien spelers al na twee competitiewedstrijden be reikt. Met 22 spelers heeft Goes voorlopig ook de ruimste inboe del. Ondanks het bescheiden aantal gebruikte spelers bij Hoek is er slechts één speler die nog geen mi nuut miste. Dat is doelman Jordi de Jonghe. Hij speelde als enige al le tien wedstrijden van begin tot eind. En bij de club met de mees te ingezette spelers - Goes dus - zijn er juist twee die alom aanwe zig waren: Teun Rentmeester en Jeremy Hubregtse. Maar vertellen deze getallen het hele verhaal? Nee. Het aantal 'Hoek gebruikte weliswaar de minste spelers, maar Zeelandia Middelburg gebruikte de minste basisspelers' spelers kan behoorlijk gekleurd worden door spelers die bijvoor beeld in de slotfase wel eens een paar minuten invallen. Om die ruis van de lijn te halen kan geke ken worden hoeveel verschillende 'Van alleen complimenten word In de jeugdopleiding van FC Twente voetballen vijf Zeeuwse talenten met een verleden bij de JVOZ. De krant ging op bezoek in Enschede en Hengelo om te peilen hoe het met de Zeeuwse enclave gaat. Van daag in deel 1Ruben de Jager (18), spits of aanvallende midden veldervan de A1 en de beloften. door Barry van der Hooft ONTWIKKELING BERT KONTERMAN Ruben de Jager: „Ik had het geluk dat in mijn eerste maand bij FC Twente iedere bal die ik schoot een doelpunt was." foto's Ron Jonker/Orange Pictures door Barry van der Hooft HENGELO. Net als Ruben de Jager speelde ook de uit Terneuzen af komstige Sven Mbikulu in het verle den bij de JVOZ. Waar Mbikulu (19) nog altijd bij een gastgezin in Enschede woont, zit Ruben de Ja ger (18) tegenwoordig alleen in een appartement. Nadat hij afgelo pen zomer een contract tekende bij FC Twente besloot De Jager dat het tijd was om op eigen benen te staan. door Rudy Boogert HEINKENSZAND. Paul Telussa wordt jeugdcoördinator bij voetbalvereni ging Luctor'88. De Souburger gaat vanaf maandag de jeugdtrainers van de club begeleiden en verder opleiden. Beide partijen hebben de intentie uitgesproken deze samen werking voor tweeënhalf jaar aan te gaan. CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60