Inhaalmanoeuvres van Formule 1-debutant doen wereld versteld staan, jongeling 6 SPORT Vooraf aan Formule Vs slotrace in Abu Dhabi geeft Max Verstappen zijn top-5 van mooiste inhaalmanoeuvres. Postma vaart nu wel goede races Luiten sterk in Zuid-Afrika Arends en Piek naar halve finale Renners Lotto-Jumbo gedrild BsueoaoBttSl „Dit was in bocht zes ge loof ik, of vijf In ieder ge val bij die hairpin." Ver stappen pakt de pen en schetst op papier de plek in Shanghai waar hij de Mexicaan verschalkte. „Het mooiste van deze actie was dat ik hem daar eigenlijk totaal ver raste", zegt Verstappen. „Hij zag het niet aanko men. Ik had in die bocht eigenlijk nog niemand zien inhalen, dus ik dacht: ik probeer het. Want daarna kun je goed wegtrekken, omdat er snelle bochten komen en je dus tijd kunt win nen. Ik had er niet echt over nagedacht, maar dacht wel: hier kan het, anders wordt het las tig...", herinnert hij. „Want je ziet natuurlijk overal op de baan wel waar hij sneller of lang zamer is. Dit was ge woon de beste plek om het te proberen." Ook de enige? „Met hem wel, denk ik." Moeilijkheidsgraad: „Ook een 8." Buitenom bij Jenson But ton in Parabolica, één van 's werelds snelste bochten? Leuk. Maar niet uitdagend genoeg, vindt hij. Wat dan wel? Zijn ogen scannen de vijf foto's voor hem op tafel in de aangename woes- tijnzon aandachtig. „Grappig", zegt Verstappen, doelend op zijn racenum mer 33. „Zie je dat?" Hij wijst op het minieme tijdverschil (0.033) tussen hem en Felipe Nasr bij de Belgische GP, voordat hij zijn collega in Blanchimont te grazen neemt. Een kunstwerk, volgen de maand in Parijs bij het gala van de in ternationale autosportfederatie (FIA) waarschijnlijk goed voor de mooiste in haalactie van 2015. Een prijs die hij vorig jaar - destijds debutant in de Formule 3 - ook al ophaalde. Net als op de baan met 300 km/uur ontgaat de tiener - nu al vermaard vanwege zijn gedurfde, ge controleerde en baanbrekende rijstijl - geen detail. „Zullen we van vijf naar één gaan?", vraagt hij. Ricciardo inhaalde, buitenom mee kon rij den. Het gebeurde in stinctief, ik had er voor de uitvoering niet aan gedacht het daar te doen. Het moei lijke hierin zat dat je niet te laat moet rem men, waardoor de voor- of achterkant kan uitbreken. Maar ook dat je tussen de twee bochten net op tijd op het gas gaat, zo dat je geen snelheid verliest. Als zo'n actie dan lukt, ben je daar natuurlijk heel tevre den mee." Lachend: „Dat het 'een grote broer' van Red Buil was en je ze op snel heid in de race kunt verslaan, maakt het extra mooi." Moeilijkheidsgraad: „Een 8." „Dit was aan het begin van mijn seizoen. Dan ken je de limieten van de auto nog niet. Ik had in de race al een paar keer gezien dat je in die bocht waar ik Finn-zeiler Pieter-Jan Postma wis selt de goede en slechte dagen af op het WK in Nieuw-Zeeland. Na dat hij donderdag was geduikeld in het klassement met twee mati ge races, richtte hij zich gisteren weer op. In drie races werd hij respectievelijk dertiende, eerste en zesde. Postma sprong daardoor van de 23ste naar de twaalfde plaats in de tussenstand. Om een medaille te pakken op het WK moet de Fries echter nog aardig wat terrein goedmaken op de laat ste twee dagen. De Sloveense zei ler Vasilij Zbogar staat tweede met 79 punten, Postma heeft er 104. De Brit Giles Scott leidt soeverein met 27 punten. Golfer Joost Luiten heeft zijn goe de optreden op de eerste dag van het Alfred Dunhill Championship gisteren een passend vervolg gege ven. De Rotterdammer ging in het Zuid-Afrikaanse Leopard Creek rond in 70 slagen, twee onder par. Dat waren twee slagen meer dan donderdag, maar Luiten steeg des ondanks in het klassement van de vijfde naar de gedeelde tweede plaats. De Zuid-Afrikaan Charl Schwartzel heeft de leiding. Met een totaal van 133 slagen leidt hij riant voor een viertal golfers dat op 138 staat. Naast Luiten zijn dat de Spanjaard Pablo Martin, de Zuid-Afrikaan Richard Sterne en de Fransman Benjamin Hebert. De Nederlandse badmintonners Jacco Arends en Selena Piek heb ben de halve finales in Rio de Janeiro bereikt. Op het olympisch testevent versloegen ze de als eer ste geplaatste Duitsers Michael Fuchs en Birgit Michels met 21-1217-2121-17 in het gemengd dubbelspel. Het als tweede ge plaatste Nederlandse koppel kwam ongeslagen door de groeps- fase, maar trof daarna direct de grootste concurrent. In de halve eindstrijd speelt het tweetal tegen de Chinezen Zheng Siwei en Chen Qingchen. Selena Piek be reikte eerder ook al de halve finale in het vrouwendubbelspel, met Eefje Muskens. Max Verstappen: 'Dit is CP CHINA INHAALMANOEUVRE OP SERGIO PÉREZ (FORCE INDIA) door André Venema GP MALEISIË INHAALMANOEUVRE OP DANIEL RICCIAR DO (RED BULL) ZEILEN GOLF BADMINTON SCHAARSBERGEN. In het kader van teambuilding ondergaan de renners van wielerploeg Lotto-Jumbo deze week een militaire training. Op de Oran jekazerne in Schaarsbergen wordt de formatie flink onder handen geno men door de Luchtmobiele Brigade, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58