Wet funest voor seizoenskrachten tot 50% PZC COLOFON DE NOBELAER 10 ZEELAND vanaf zaterdag 28 november Elke les van Henk van Dongen is één groot feest Annelieke van den Berg staat altijd klaar voor haar leerlingen Ingeborg Calon blijft uitleggen tot iedereen het snapt Tussen twee tijdelijke contracten moet minimaal zes maanden zit ten. Dit past niet in het ritme van de recreatiebedrijven. Vaste sei zoenskrachten werken in de prak tijk zeven tot acht maanden bij een bedrijf. In de periode tussen de herfstvakantie en Pasen gaan veel recreatiebedrijven dicht of draaien op een laag pitje. Arthur van Disseldorp, regio manager van branchevereniging Recron Zeeland zegt over de effec ten van de wet:: „In vergelijking met andere provincies wordt Zee land extra hard geraakt; hier zien we een nog groter seizoenspa troon; dit voorstel heeft een erg negatief effect voor de Zeeuwse re creatiesector." Hoeveel mensen exact met een terugkerend tijdelijk contract als 'vaste' seizoenkracht werken kan Van Disseldorp niet zeggen. Hij schat het aantal op duizend men sen. Een aantal recreatiebedrijven lost het probleem op door men sen in vaste dienst een deeltijdcon tract te geven. Iemand krijgt bij voorbeeld een contract van 60 pro cent, maar werkt gedurende het seizoen 100 procent. De te veel ge werkte uren worden dan in de winter gecompenseerd met betaal de vrije dagen. De zomerpiek wordt opgevangen met vakantie krachten die nooit meer dan zes maanden ergens werken. Toch vraagt de Recron het kabi- bet voor de recreatiesector een uit zondering te maken. Voorzitter Adri van der Weyde:: „Onbedoeld zorgt dit onderdeel van de wet dat werkgevers en werknemers in de recreatiesector een keuze moeten maken tussen meer werk óf meer zekerheid: als je elk jaar terug wilt keren zal je minder dan zes maan den kunnen werken. Of: als je toch langer wilt werken is het niet meer mogelijk het volgende sei zoen terug te keren. Dat was nooit de bedoeling van deze wet." 088-0139910. Uitgever Advertenties Naam: Henk van Dongen School: Calvijn College in Goes „Hij is een heel aardige en grappi ge docent, die een goede sfeer in de klas schept", schrijft Steven van der Jagt over zijn leraar En gels Henk van Dongen (48) uit Ar- nemuiden. „Hij betrekt iedereen actief bij de les, maar houdt tege lijkertijd goed de orde." Geen grammaticaregel is voor hem te moeilijk, schrijft Mariët Knuist. „Hij legt alles met veel plezier, kennis en kunde uit." „Daarnaast weet hij ontzettend veel te vertellen over het land en de literatuur", zegt Gerjon. Een an dere leerling schrijft dat ze over weegt Engels te gaan studeren, omdat Van Dongen zo boeiend over de taal en de Engelse geschie denis kan vertellen. Pim Zuidijk: „Elke les van hem is één groot feest." foto Marcelle Davidse Naam: Annelieke van den Berg School: CSW Bestevaêr Vlissingen Snap je het huiswerk niet? Dan kun je Annelieke van den Berg (42) uit Vlissingen altijd whatsap- pen of mailen, zelfs in het week end. Ze geeft Nederlands, en staat bekend als 'enorm betrokken'. „Ze is ontzettend aardig. De leukste mentor van Bestevaêr", vindt Ke vin Sturm. Ze staat altijd voor haar leerlingen klaar, maar ver geet daarbij soms zichzelf. „Ze is de leukste en meest betrokken le rares. Ze is een kei!", schrijft Chris- sy de Kam. foto Ruben Oreel Naam: Ingeborg Calon School: SSG De Rede in Terneuzen Heb je een repetitie, dan zorgt Ingeborg Calon (38) uit Hoek, die wiskunde geeft, dat je dezelfde dag je cijfer al weet. „Ze strijdt echt voor haar leer lingen en zorgt dat ze goede resultaten halen", schrijft Zoë de Ruijsscher. Andere leerlingen ver tellen dat ze door Calon wiskunde wél begrijpen: ze blijft uitleggen tot iedereen het snapt. „Ze kan heel goed lesgeven en is altijd erg behulpzaam en grappig", vindt Libby Celie. foto Ronald den Dekker J VLISSINGEN. De recreatiesector zegt dat volgend jaar duizenden sei zoenskrachten hun baan dreigen te verliezen als gevolg van de Wet werk en zekerheid. Die wet bepaalt dat seizoensmatig werk maximaal zes maanden mag duren. Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlij ke tegoedbon voor het ophalen van de zaterdagkrant. Abonneren, wijziging vakantieservice? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Erik van Gruijthuijsen Commercieel directeur Tessa van Waarde Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy state ment op www.pzc.nl ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl U O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42