Nadruk op discretie bij zoektocht Vlissingen Middelburgers mogen zelf feestje bouwen Oostkapelle heeft primeur project Ieder dorp zijn boomgaard WALCHEREN 9 Veelpleger twee jaar in instelling Protestantse Gemeente Oostkapelle en Stichting Landschapsbeheer Zeeland planten bomen in Hof van Heden. Nee, niet van Eden, Hof van Heden. Kees Schipper van de diaconie van de Protestantse Ge meente Oostkapelle lacht er veel betekenend bij. „We hopen na tuurlijk wel dat het hier een para dijsje wordt." Appels zullen er groeien, in de boomgaard die gisteren is geplant op een stuk grond aan de Grijps- kerkseweg in Oostkapelle. En pe ren, pruimen, walnoten. Zeven tien bomen, zeventien rassen. Oostkapelle heeft met de Hof van Heden de primeur van het project Ieder dorp zijn boom gaard, van Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ). „We wil len een stukje Zeeuwse cultuur terugbrengen: zo zag het er vroe ger uit", zegt Sylvia Tuinder van SLZ. Het project kwam als geroe pen voor de Protestantse Gemeen te Oostkapelle. Die bezit sinds de ruilverkaveling van 1954 een stuk grond net buiten het dorp. Op een deel zijn volkstuinen, met een ander deel gebeurde niks, ver telt Kees Schipper. „Iets voor het hele dorp, waar iedereen de vruchten van kan plukken. De boomgaard is openlijk toeganke lijk. Iedereen mag er ook een ap pel of een peer plukken." 'De Hof van Heden is voor het hele dorp, iedereen kan hiervan zijn vruchten plukken' De gemeente wil de viering van 800 jaar stadsrechten voor al in handen leggen van de Mid delburgers zelf. Al geruime tijd geleden konden mensen hun ideeën indienen. Nu wordt ook een groep mensen bij elkaar ge zocht die een programma sa menstelt. En de bedenkers van de festiviteiten worden zelf ook weer betrokken bij het opzet- Wel even geduld nog. De boompjes die nu zijn geplant, ge ven over op zijn vroegst drie tot vijfjaar vruchten, verwacht Syl via Tuinder. De grond - vette klei - is rijk genoeg, maar dan moet de boomgaard ook nog goed wor den onderhouden. Daar heeft zij alle vertrouwen in. „Deze samen werking is er zo één van 1+1=3. Ons project, de grond waar de Protestantse Gemeente iets mee wilde en dan de enorme betrok kenheid van de mensen uit Oost kapelle." De boomgaard is aangesloten op het landschapspad en het land goed Buiten Pekelinge aan de rand van het dorp. Er staan ook een informatiepaneel en een bankje. Tuinder: „Het wordt een dorpshuis in de open lucht." ten ervan, zegt Yfke Semeijn van de gemeente. Zij kunnen dan ook zelf sponsors binnen halen. Dat werkt volgens Seme ijn beter dan wanneer de ge meente aanklopt bij geldschie ters. De gemeente betaalt zelf na tuurlijk ook mee aan het feest. Het college van B en W stelt aan de gemeenteraad voor om voor het jubileumjaar 250.000 euro uit te trekken. Daarvan is al 20.000 euro toegezegd aan het Zeeuws Archief. Dat laat gastschrijvers een boek maken over de geschiedenis van Mid delburg. Zij behandelen daarin verschillende thema's. Volgens Semeijn wordt in ja nuari meer bekend over het feestprogramma. „Na vanavond blijft het stil tot de vertrouwenscommissie met een aanbeveling komt", instrueerde Polman. „Direct nadat de vertrou wenscommissie mij de aanbeve ling heeft gegeven, wordt die openbaar gemaakt. Het zal de ver trouwenscommissie welkom zijn als niet steeds gevraagd wordt 'hoe het was'. Er moet niet ge praat worden over gesprekken, lo caties en tijdstippen." 'Na vanavond blijft het stil tot de vertrouwenscommissie met een aanbeveling komt' Op 1 december staat de vacatu re in de Staatscourant. De sollicita tieperiode duurt tot 3 januari 2016. „Onder de kerstboom, een mooi moment voor overwegin gen", vond Polman. Dan meldt hij wel hoeveel mannen, vrouwen van welke politieke kleur zich heb ben aangediend. Elf raadsleden, één per raadsfractie, bevolken de vertrouwencommissie. Zij dienen hun inlichtingsverzoeken via Pol man te laten lopen. „Anders wordt het vervelend." De profielschets werd op twee punten met amendementen aan gepast: LPV, SP en CU wilden voorkomen dat mensen met be- drijfs- en maatschappelijke be- stuurservaring worden weerhou den door enkel de eis van openba re bestuurservaring. PSR wilde dat Oost-Souburg en Ritthem ex plicieter werden genoemd. Pim Kraan (POV), Marin de Zwarte en Ank Muller (CDA) en Albert van der Giessen (WD) stemden op grond van overbodigheid tegen. MIDDELBURG, De rechter in Mid delburg heeft gisteren de 34-jari- ge dakloze veelpleger Chaib A.A. uit Vlissingen veroordeeld tot een verblijf van twee jaar in een in richting voor stelselmatige da ders. Daarnaast moet hij nog twee voorwaardelijke celstraffen van in totaal zes weken en een dag van twee eerdere vonnissen uitzitten. Het vonnis was con form de eis. Volgens camerabeel den was A. A. op 3 augustus in Goes met een lege plastic tas een supermarkt ingewandeld en had daar zijn boodschappenmandje volgeladen. In een gangpad had hij de waren overgeladen in de plastic tas. Hij pakte nog twee boodschapjes en wilde afrekenen. Overigens alléén die twee bood schapjes, de inhoud van de tas zou hij al hebben afgerekend, be weerde hij. Daar bleek niets van. ZATERDAG 28 NOVEMBER 2015 De boompjes die nu zijn geplant, geven over op zijn vroegst drie tot vijfjaar vruchten, foto Lex de Meester Appel uit Hof van Heden door Maurits Sep Kees Schipper, Prot. Gemeente door Maurits Sep MIDDELBURG. Nog iets meer dan een jaar, en dan bestaat Middel burg 800 jaar. Een startgroep gaat de komende twee maan den aan de slag om uit alle idee ën die Middelburgers hebben in gediend voor het feest, een se lectie te maken. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Commissaris van de koning Han Polman benadrukte gis termiddag in de gemeenteraad Vlis singen meermaals de vertrouwelijk heid van de zoektocht naar een nieuwe burgemeester als opvolger van interimmer Letty Demmers na april 2016. Han Polman, commissaris van koning 10 JAAR Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd Gezinswoningen, Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid-Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41