'Alles voor het sportieve type' WINTERFAIR HEINKENSZAND 27.28 29 NIVEMBER is TOEGANG GRATIS 8 WALCHEREN Arnemuiden in winterse sferen hart voor de zaak ZWAKE 7 (BLOEMISTERIJ WISSE] bijzondere winkeltjes in Zeeland alle informatie ZIE. winkelcentrumheinkenszaiKl.nl In de regio Activiteiten voor Serious Request Pianoconcert Reinbert de Leeuw Mijn dorp, mijn stad Zeeuwse verhaaltjes In het kader van de leescampagne Neder land Leest houdt de Bibliotheek Vlissingen vandaag de voorlees activiteit 'Vlissingen Leest Voor'. In sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Dit is de laatste aflevering. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl door Elodie Kint Eigenaresse Kitty Sins moet even nadenken over een allesdekkende om schrijving van Sportshop Domburg. „Het is namelijk niet echt een standaard sportwinkel", zegt ze. „We specialiseren ons vooral in het surfen, maar hebben daarnaast ook van alles voor diver se urban sports, zoals skaten, vlie geren en bodyboarden." Voor hardloopschoenen moet je in ieder geval niet bij deze win kel aankloppen. En wat veel men sen volgens Sins ook niet verwach ten, is dat de winkel allerlei ande re sportieve lifestyle producten verkoopt. „We richten ons niet alleen op de doorgewinterde surfers. Zij we ten ons wel te vinden. Maar er zijn ook mensen die in het dage lijks leven van een sportieve stijl houden. Daarom hebben we ook veel kleding van surf gerelateerde merken, zoals Roxy en O'Neill." En alles wat daarbij hoort, zoals mutsen, petten, sneakers en rug zakken. „Ik probeer altijd spullen in te kopen die je niet in iedere sportwinkel ziet liggen", vertelt de eigenaresse. „Als de merken bij mij aankomen met producten die 'populair zijn', kies ik net iets an ders. Ik wil niet te commercieel in steken. Door goed naar mijn pu bliek te luisteren, weet ik wat zij leuk vinden." Sins merkt dat mensen vaak verrast zijn als ze zien wat voor kleine dingen er nog in de winkel liggen. „We hebben bijvoorbeeld ook etuis, portemonnees, armban den en wereldkaarten." Ze pakt twee kokers. Een 'bucketlist map', waarbij je alle landen kunt weg krassen waar je bent geweest, en een 'surftrip map' met hotspots voor surfers wereldwijd. Medewerker Joost van der Hulst weet ook nog wel iets dat het goed doet als geschenk. „We hebben in de aanloop naar sinter klaas veel draagbare geluidsboxjes verkocht", zegt hij. „Die zijn heel handig, want zo kun je overal mu ziek luisteren." Ondertussen valt een klant zijn oog op de cameralenzen die bij de kassa staan. Een fisheye en een breedhoek lens die als clip op een mobiele telefoon of tablet beves tigd kunnen worden. „Deze zijn leuk om bijzondere foto's en film pjes mee te maken", reageert Sins. „Het geeft een heel speels effect op beeld." Ze demonstreert het op haar eigen telefoon. De foto's met de fisheyelens zien eruit alsof als of je via een kerstbal naar de we reld kijkt en de andere lens ver groot de ruimte op het beeld. De winkel is in het laagseizoen van van woensdag tot en met maandag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Behal ve op zondag, dan opent de winkel om 12.00 uur. Weststraat 2a, Dom burg. www.sportshopdomburg.nl Joost van der Hulst en Kitty Sins verkopen in Sportshop Domburg naast surfattributen, ook allerlei sportieve lifestyle artikelen, foto Lex de Meester MIDDELBURG Rode Kruis Studentendesk Zee land organiseert de komende maand in Middelburg verschil lende evenementen in het kader van Serious Request. Het streven is zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel. Vandaag wordt er een Serious Bi ke Ride in Middelburg gehou den van ongeveer 5 a 6 kilome ter. Inschrijven kan via www.face- book.com/rkstudentendeskzeela nd. Donderdag 10 december vindt er een feest in De Spot plaats. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij De Drvk- kery of De Spot. Toegang vanaf 18 jaar. 5 Galerie Gerritse uit Middelburg viert haar lustrum met een tentoonstelling. Nog tot en met 19 december exposeren acht sieraaddesigners en -makers hun werk in het atelier aan de Londensekaai 19. VLISSINGEN Pianist Reinbert de Leeuw geeft morgen een pianoconcert in de St. Jacobskerk in Vlissingen. De Leeuw speelt een selectie uit het werk van componist Erik Sa- tie. Dit concert vindt plaats om 15.30 uur. Kaartjes zijn te koop vanaf 15 euro. VLISSINGEN Tijdens 'Vlissingen Lees Voor' wordt de verhalenbundel 'Stik- kort, Zeeuwse verhoal- tjes' gepresenteerd. Deze bundel bevat een verzameling ver haaltjes van maximaal 400 woorden van Zeeuwse schrijvers. De boekpresentatie begint om 14.00 uur. MIDDELBURG Kerst Scratch in Concertzaal Koorplein Zeeland houdt vandaag een Kerst Scratch in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, waarin zangers kunnen ken nismaken met kerst nummers. Van 11.00 tot 16.00 uur wordt onder lei dingvan bekende diri genten gerepeteerd, waarbij deelnemers kunnen kiezen uit klas siek, licht of gospel. De middag wordt afge sloten met een con cert van 16.30 uur tot 17.30 uur. Deelname kost 15 euro. BIJ NADER INZIEN De renteloze lening van 365.000 euro waarmee de gemeen te Vlissingen het Lampsinshuis kocht als onderdak voor het Maritiem MuZeeum in Vlissingen is ver strekt door de Stich ting Maritieme Activi teiten De Ruyter. In het verslag over de cultuurinformatieraad vrijdag stond een ver keerde naam van pand en stichting en een fout bedrag. ARNEMUIDEN. Muziek, erwtensoep en veel activiteiten gisteren op de Arnemuidse Winterfair. Accordionist Frans Kassander trad op, muzikanten van Simonelli School of Music uit Nieuw- Sint Joosland en Muziek Vereniging Arne muiden gaven een optreden in de tent op de Markt. Het evenement werd georganiseerd door de Ondernemersvereniging Arnemuiden. Voorzitter Klaas van de Ketterij: „We streven altijd naar een grote di versiteit aan kramen en verkoopwaar. Dat maakt deze fair zo leuk, het is geen standaard markt." foto Ruben Oreel Zaterdag GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3a, 10.00-17.00 uur - Kerstfair GOEDt; MIDDELBURG Markt, 08.30-16.00 uur - Groente- en fruitmarkt; Ooster- scheldestraat 18, 10.00-15.00 uur - Sinterfair; Zeeuw se concertzaal, 11.00 uur - Kerst Scratch door Koor plein Zeeland; De Markt, 11.00 uur - Start Serious Bike Ride; Winkelcen trum Dauwendae- le, 14.00-16.30 uur - Pietendisco; Ci nema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Filmavond met vertoning Que Ho- ras Ela Volta en Slow West; Gast- huiskerk, Lange Delft 94, 20.00- 21.30 uur - Con cert Vocaal Ensem ble Voice Four 'Lessons Ca rols'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur - Muziekvoor- stelling 'Back to the Country'; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 22.30 uur - Optreden 'De 7 Inch Twins met 8o's verant woord'; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Optre den Michael Mc- Dermott Heat her Horton; SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur - Tentoonstel ling bevrijding Serooskerke; VEERE Museum Veere, Kaai 25,10.00- 17.00 uur - Laatste dag tentoonstel ling 'Tweezijdig Belicht', met mari tieme kunst van Vlaamse en Neder landse kunste naars; 15.00-15.30 uur - Concert vio liste Sivan Traub; Kleine Kerk, Ka- pellestraat 27, 16.00-17.30 uur - Mozart Jubileum concert door Ca- pella Veerensis; VLISSINGEN Baskenburgplein 4, 09.00-13.00 uur - Sinterklaaswan deltocht georgani seerd door de Vro lijke Tippelaars; Cultuurwerf, Oranjestraat 4, 13.00-17.00 uur - Laatste expostie in 'Willenrj' door Jeroen Jongeleen; Ter Reede, Vrede hoflaan 370, 14.00-16.00 uur - Uitvoering Qua- tre-Mainsgroep Zeeland; De Her berg, Bellamypark 151,14.30-16.00 uur - Saxofoon kwartet Tettares; Baskenburgpad 12, 20.00-23.00 uur - Sinterklaasbingo; St. Jacobskerk, Oude Markt 2, 20.00 uur - Con cert 'II Fondamen- to'; Zondag MIDDELBURG Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat, 10.00 uur - Muzikale en meditatieve vie ring omlijst door muziek van Bach; Zeeuwse concert zaal, Ver we- rijstraat 14,14.30 uur - Gratis Con cert 'Codarts Chamber Or chestra' met ever greens uit het klas sieke repertoire; Hotel Arneville, 14.30-17.30 uur - JASZ concert Bouncing Around; Café Schuttershof, vanaf 17.00 uur - EP-presentatie Marjon van Iwaar- den Band; OOST-SOUBURG Historische Kerk, 11.30 uur - Lunch concert 'A Qua drant'; OOSTKAPELLE Kasteel Westhove, 10.30-12.00 uur - Excursie van Staatsbosbeheer; VLISSINGEN Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, 11.00-18.00 uur - Binnenmarkt; Lan ge Zelke, 13.00- 17.00 uur - Koop zondag binnen stad; CCXL Thea ter, Spuikomweg 1,13.30 uur - Voor stelling Jochem van Gelder Meidengroep Raak! vieren Sin terklaas; St. Ja cobskerk, Oude Markt 2,14.30 uur - Concert Rein bert de Leeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40