1 Meisje van elf helpt moeder bij bevalling mini-Maxjes Kwart mijdt drukke plekken Bijna de helft van de Nederlanders voelt zich onveiliger na de aanslagen in Frankrijk, blijkt uit een enquête van deze krant. Het leger moet weer leren vechten 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in de Top 2000 T 0118 -6401" amadore.nl/kers DEN HAAG. In Parijs werden giste ren de 130 doden van de aanslagen van twee weken geleden herdacht. Maar ook buiten de Lichtstad gal men de terreuracties na. Veel Ne derlanders voelen zich minder vei lig- Een kwart zegt nu na Parijs bewust bepaalde drukke plekken te mijden. Dat blijkt uit een online enquê te die deze krant afgelopen week hield onder een representatieve groep van duizend Nederlanders. „Ik mijd nu de winkelcentra van de heel grote steden", meldt één van de respondenten. Zo ver gaan de meeste Nederlanders niet. Een kwart meldt na de aanslagen in Pa rijs en de terreurdreiging in Brus sel nu bepaalde plekken (voetbal stadions, concerten, drukke plek ken in het algemeen) te mijden. Verder zegt 61 procent extra waak zaam te zijn. Die verhoogde waak zaamheid lijkt de temperatuur in de samenleving goed weer te ge ven. De Nederlander is geschrok ken van wat in Parijs is gebeurd. 13/11, de datum van de aanslagen in Parijs, is het 9/11 van Europa, vindt 45 procent van de onder vraagden. Eenzelfde percentage zegt zich na de aanslagen minder veilig te voelen. Naar Parijs gaan we voorlopig niet: een ruime meerderheid van de Nederlanders stelt dat als ze een citytrip naar die stad hadden gepland, ze die nu zouden afzeggen of omboeken. Ook in eigen land vrezen we ter reur: bijna 70 procent van de on dervraagden acht het waarschijn lijk dat in de nabije toekomst een aanslag in Nederland wordt ge pleegd. Daarom wil 68 procent herinvoering van grenscontroles. Vier het bij Amadore MarktCafé! amAore Dé locatie voor uw borrel, diner of feest. MAR KT©A F E De mogelijkheden zijn eindeloos! Markt 17 Middelburg marktcafe@amadore.nl Vier de feestdagen bij TAMWORTH. Een Engels meisje van elf heeft haar moeder helpen bevallen en is daarna gewoon naar school gegaan. De bevalling van Tara Knightley begon dinsdagoch tend onverwacht en ging razend snel. De koelbloedige Caitlin Bur ke belde de ambulance en volgde de telefonische instructies tot haar zusje Elsa-Monet ter wereld was gekomen. Caitlin haalde de navelstreng die om het meisje heen gewikkeld zat los en gaf de pasgeborene aan haar moeder. „Ik was eerst een beetje bang en bib berig omdat ik nog nooit zoiets had gezien", zei ze gisteren tegen de Birmingham Mail. „Maar toen ze was geboren, was ik heel blij." Ondanks alle opwinding vertrok Caitlin gewoon naar school. „Mijn vrienden en de leraren waren heel blij en trots op me. Als ik groter ben, wil ik vroedvrouw worden." De Eeuftste winfteüs bij u in de buurt? Kijft snet verder! Kinderen rijden fanatiek hun rondjes op de kartbaan. In de sport waarin hun held Max Verstappen ooit ook kampioen werd. Karten is sinds het succes van de Formule-1 -coureur veel populairder geworden. De droom voor de jonge karters is natuurlijk zelf ook ooit in zo'n stoere F1-auto te mogen rijden. mjmm 'IHW ÖJftmilljxfeijii) a iPJï' Hip, hot happening? Pas op dat je jezelf niet voorbij rent! www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 28 november 2015 257e jaargang nr. 281 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 y° Vandaag meeste zon Wij zijn banger na Parijs door Cyril Rosman en Sander van Mersbergen Lees verder pagina 6 en 7 MEER INFO OF RESER M MIDDELBURG V Kerstavond Dinerbuffetten V Luxe Kerst Diners v Eerste en Tweede Kerst Drunches V Eerste Kerst Dinerbuffet Dansant VA la carte aangevuld met sprankelende huisgemaakte Kerstgerechten f Meer direct reserveren 7 116! 5 5 5 5 4 7 ZEELAND 2 3 PAGINA 3 PAGINA 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1