w €500 cadeau* bij een Swing traplift! Nederlanders steken weinig op Joke Smit-prijs 2015 naar Vreneli Stadelmaier Enorme telescoop 10 NIEUWS Themakanalen over koken, tig tv-shows over eten, een lawine aan kookboeken. We smullen ervan. Toch betekent dit niet dat we kanjers in de keuken zijn. Oud-bondscoach filmde seksdates Oud-volleybalbondscoach van Jong Oranje Peter van den B. (56) uit Spijkenisse filmde stiekem seksdates die hij had met acht ver schillende mannen tussen de 18 en 21 jaar. Dat heeft hij gisteren toegegeven tijdens de rechtszaak. Er werd op zijn laptop ook veel kinderporno, waarin vooral jon gens voorkwamen, gevonden. Er zaten tussen de gevonden porno ook foto's van kinderen onder de 12 jaar, maar de Spijkenisser zei daar 'absoluut niet opgewonden van te raken'. Het OM heeft een werkstraf van 240 uur geëist, 178 dagen cel als hij binnen twee jaar weer de fout ingaat en verplichte behandeling. De school waar Van den B. les geeft en decaan is, heeft hem al op non-actief gezet. Vreneli Stadelmaier heeft de Joke Smit-prijs 2015 gekregen voor haar bijdrage aan de vrouwen emancipatie in Neder land. De prijs staat dit jaar in het teken van de economische zelfstandig heid van vrouwen. Sta delmaier is initiatiefne mer van SheTalent- bank.nl, 'de plek waar professionele, hoogopge leide vrouwen en werk gevers elkaar vinden' en andere websites. Ook zet ze zich in voor coa ching, training, outplace ment en re-integratie van vrouwen. De Joke Smit-prijs is een tweejaarlijkse regerings- prijs. Stadelmaier kreeg gisteren een kunstobject en 10.000 euro uit han den van minister Jet Bus- semaker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Joke Smit (1933-1981) was een vooraanstaand Nederlandse feministe. Aanhoudingen voor misstanden bij wasserijen Twee werknemers van een aantal wasserijen in Amsterdam worden er van verdacht personeel onder dwang aan het werk te hebben gezet. Het tweetal was al lan ger in beeld bij de In spectie SZW (voorheen Arbeidsinspectie). Eer der dit jaar deden al twee werknemers aangif te van 'arbeidsuitbui- ting'. De aanhoudingen waren vorige week, meldde de inspectie gis teren. De slachtoffers kregen niet of nauwe lijks salaris, moesten te veel uren werken en kre gen geen beschermende kleding. Ploumen:geen bezuinigingen op ontwikkelingshulp Door het extra geld dat minister Lilianne Plou- men (Ontwikkelings samenwerking) krijgt voor de opvang van asiel zoekers in het eerste jaar, hoeft ze niet te be zuinigen op ontwikke lingsprogramma's. Daar mee komt het kabinet te gemoet aan een wens van de Tweede Kamer, die in september een motie daartoe van de Christenunie aannam. Ploumen krijgt dit jaar 350 miljoen en volgend jaar 400 miljoen erbij. „Ik ben erg blij dat we extra geld hebben gekre gen en vind het ook te recht." ThyssenKrupp Encasa December Voordeel Mis deze unieke kans niet! December is al duur genoeg. 9,6 Excellent impele recepten, een ultrakorte bereidings tijd en mannelijke ge rechten als volvette pasta carbonara en broodje bapao. Me neer in de Keuken-initiatiefne mer Robert Kroon is er heilig van overtuigd: zijn nieuwe You- Tube-themakanaal betekent ein delijk de doorbraak van mannen achter het fornuis. Of dat zo is, valt te bezien. Re cente onderzoeken van verschil lende supermarktketens en le vensmiddelenproducenten als Hak en Maggi wijzen uit dat veel Nederlanders nog altijd klunzen in plaats van kanjers in de keu ken zijn. Zo beschikken veel hobby koks - ondanks talloze culinaire tv-programma's en kookboeken en de introductie van vers boxen - nog altijd over een schraal repertoire: vaak worden dezelfde vijf gerechten tot in het oneindige herhaald. Het uiterst traditionele VAG (vlees, aardap pelen, groenten) blijkt daarbij fa voriet. Daarnaast koestert de meer derheid van de doe-het-zelvers als heimelijk genoegen de weke lijkse p-dag: het moment waar op pizza, patat of pannenkoeken op tafel komen. Het snelle, gebak ken ei blijkt eveneens een onuit roeibaar verschijnsel. Trendanalist Anneke Ammer- laan over onze emancipatie in de keuken: „We raken echt niet geïnspireerd door televisie. Nie mand gaat door Heel Holland Bakt of MasterChef ineens van al lerlei nieuwe recepten uitprobe ren. Die programma's zijn pri mair tv-vermaak, spektakel om bij onderuit te zakken. Of ze fun geren als een soort troost: als je nergens zin in hebt, is een zen der als 24 Kitchen feelgood-tv. Hetzelfde geldt voor kookboe ken. „Die draaien om lekker weg dromen, kijken en bladeren", zegt Ammerlaan. „Alleen bij spe ciale gelegenheden wordt eruit gekookt. Kortom; die boeken en programma's hebben onze ge woontes in de dagelijkse praktijk niet wezenlijk veranderd.. En het is nu eenmaal makkelijk om op routine terug te vallen, zeker met een drukke baan en een paar jonge kinderen die moeilij ke eters zijn. Als je dan iets hebt gevonden dat ze lusten, houd je daaraan vast." Of Meneer in de Keuken kans van slagen heeft? Ammerlaan klinkt niet direct afwijzend. „Ze ker niet als de bedenkers het zo aanpakken als het mannenkook- magazine Beef dat in Duitsland een grote hit is. Maak het stoer, mannelijk, zonder poespas en toch stijlvol. Dat spreekt aan." SPIJKENISSE DEN HAAG PINCTANC. China bouwt de grootste radiotelescoop ter wereld. Hiermee wil het land zoeken naar buitenaards leven en planeten. De telescoop van 500 meter wordt volgend jaar in gebruik genomen, foto Reuters foto Marco Okhuizen AMSTERDAM DEN HAAG INFORMATIE O Uw trap blijft altijd beloopbaar O Meest ergonomische traplift Meerdere verdiepingen mogelijk met 1 traplift Snelle levering en montage Voor meer informatie bezoek onze site tkencasa.nl/krant 'Pak nu die unieke kans en vraag nu informatie aan. Ik kom graag in december bij u langs met 500 aan voordeel. Maarten Adriaanse, adviseur Zeeland Stuur de ingevulde bon in een envelop zonder postzegel aan ThyssenKrupp Encasa NV, Antwoordnummer 170, 2920 VB Krimpen a/d IJssel. Naam m/v Adres Postcode Woonplaats Telefoon Email 'Actie loopt tot 31 december 2015. Cadeaubedrag inwisselbaar voor cadeaubonnen of korting bij aanschaf van een nieuwe Swing traplift. Niet geldig i.c.m. andere aanbiedingen. Steeds dezelfde vijf gerechten door Annemart van Rhee en Hanneke van Houwelingen Vreneli Stadelmaier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10