Nederlanders actiefin internationaal kinderpornonetwerk NIEUWS 9 V. en Van 't N. lokten kinderen met cadeaus hun bed in voor 's werelds grootste kinderpornonetwerk. DELTA Monument MH17 komt bij Schiphol Het nationale monument voor de slachtoffers van ramp- vlucht MH17 komt in Vijfhui zen bij Schiphol. Nabestaan den van de slachtoffers heb ben daar hun voorkeur voor uitgesproken. Door of na mens de nabestaanden zal daar dan voor ieder van de 298 slachtoffers een boom worden geplant. De bomen vormen een groen herden kingslint. Ook moet er een monument op de gekozen plek komen te staan. In het voormalige hoofdgebouw van de Floriade kunnen de MHi7-herdenkingen worden gehouden. Oppositie: meer geld voor justitie De oppositie is bereid het ka binet meer tijd te geven om extra geld uit te trekken voor veiligheid en justitie. Minister Ard van der Steur moet gaan onderzoeken of er extra mid delen nodig zijn en dat in het voorjaar regelen. SP-Tweede Kamerlid Nine Kooiman zei dat gisteren tijdens het debat over de justitiebegroting. De oppositie ziet nog steeds ga ten in de begroting, ondanks de 250 miljoen euro extra die het kabinet recent nog heeft opgedoken. Dat extra geld kwam er op verzoek van de oppositie. PINGJUM. In het dagelijks leven was de 37-jarige Auke V. help deskmedewerker van UPC. Vrij wel niemand uit zijn omgeving kende zijn dubbelleven. Hij had een bepaalde status in pedoseksuele kringen. Vanuit zijn saaie jaren '6o-woning in het Friese dorp Pingjum runde hij één van de versleutelde kinder pornosites van Australiër Shan non McCoole. Met het oprollen van die sites menen de FBI, Australische en Nederlandse politie het grootste kinderpornonetwerk ter wereld te hebben platgelegd. Het net werk bevatte meer dan 360.000 schokkende beelden en telde liefst 45.000 leden. Via dit anonieme netwerk leer de Auke V. de 61-jarige Ton van 't N. kennen. De twee konden het zo goed vinden dat Van 't N. een jaar of drie geleden van de Achter hoek naar Pingjum verhuisde. Van 't N. was vroeger werkzaam op een school, maar werkloos ge worden. Nadat hij zijn woning kwijtraakte, bood Auke V. hem een kamer aan. Van 't N. probeer de in Friesland op een basis school aan de bak te komen als conciërge, maar werd afgewezen, meldt de Leeuwarder Courant. In 2014 huurde Van 't N. het huis naast zijn pedovriend. De twee lieten het niet bij het bekijken van kinderpornobeel- den. Ze wilden het ook maken. Dus struinden ze het internet af, op zoek naar minderjarige jon gens en meisjes. Zo maakte Auke V. gebruik van Bullchat, een chat- site voor homoseksuelen. Hij leer de een tiener jongen kennen, die hem oraal bevredigde. V. legde al les vast op video. Auke V. kwam ook in contact met de minderjarige jongen C. die op jonge leeftijd al zijn broer tje en twee zusjes had misbruikt. Ze vatten het plan op een vakan tiewoning te huren, waar ze zijn 10-jarige zusje zouden kunnen misbruiken. Van 't N. werd in het complot betrokken. Die zag wel mogelijkheden, blijkt uit een chatgesprek: „We geven haar een speelgoedolifant en ze is klaarge stoomd voor meer." Van 't N., zelf vader, benadrukte: „Voor cadeau tjes doen kinderen veel hoor." Het meisje werd eind septem ber 2012 naar een vakantiepark ge bracht. Ze was net 10 geworden en kende alleen haar broer. De twee mannen in het huisje had ze nog nooit gezien. Ze probeer den haar op haar gemak te stellen door taart te eten. Ook beloofden De twee wilden kinderporno maken. Dus struinden ze het internet af, op zoek naar minderjarigen ze haar cadeautjes, en betaalden haar elk 10 euro. Daarna vond, ter wijl de camera's draaiden, het misbruik plaats. Zowel Auke V. als Ton van 't N. zijn in september veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Auke V. kreeg bovendien gedwongen tbs opgelegd. Hij was blij met zijn aanhouding in 2014, zegt zijn moeder. Haar zoon zou het als een kans hebben gezien om van zijn verslaving af te komen. „Want dat is het. Vergelijk het met alcohol. Zelfs al wil je het net meer gebruiken, je kunt niet meer stoppen." Buurtbewoners kennen Auke V. als een introverte en terugge trokken man. Via de mavo deed hij een opleiding tot systeembe heerder. Zijn buurman stond be kend als jovialer. De shagrokende Ton van 't N. groette zijn buren regelmatig. Die waren dan ook ho gelijk verbaasd toen in april vorig jaar zwarte auto's de straat in scheurden. De politie trapte de deuren in en doorzocht de wonin gen. Er werden meerdere harde schijven en videocamera's in be slag genomen. Sinds de inval za ten de twee mannen vast. 20 Jaar geleden werd het internet in Zeeland geboren. De volgende stap staat voor de deur. De verbeteringen aan het netwerk zijn in volle gang. En zullen wat ons betreft nooit stoppen. DELTA.nl/vooruitkijken VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 SCHIPHOL DEN HAAG 'Kinderen doen veel voor cadeautjes hoor* door Koen Voskuil verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9