Fantasiewereld in roze en geel Zeven messen op school 6 ZEEUWS-VLAANDEREN De weg naar stressvrij leven hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl Olleke Bolleke Candy- shop in Sluis werkt als een magneet op kinde ren: de zoete snoepjes- lucht, pilaren die aan zuurstokken doen denken en het interieur vol ledig in de kleur van spekjes: roze en geel. 'Sniff the sweetness, take home the happiness', staat er niet voor niets op de ruit. Frietjes, taart, die ren: alles is van snoep. De winkel binnenstappen voelt een beetje als de fantasiewereld van Sjakie en de Chocoladefabriek betreden. „Mijn favoriete film", zegt eigena resse Cindy de Vriend. „En niet al leen kinderen komen hier graag." Cindy staat namelijk bekend om haar zelfgemaakte snoepcrea- ties die ook gretig door volwasse nen worden besteld. Ze maakt let terlijk alles op verzoek. Een vracht wagen, een carrousel met witte paardjes, het stadion van Club Brugge en zelfs een naakte dame weet ze uit snoepgoed te toveren. Soms maakt ze gebruik van piepschuim voor de vormgeving en versteviging, maar verder is al les eetbaar. Zelfs het glazuur waar mee het snoep wordt vastgeplakt. „Alles kan. Ik heb nog nooit er gens nee tegen gezegd, daag me maar uit", zegt ze met een knip oog. Wie niet gelooft dat ze alles zelf doet, kan het zelf komen bekij ken. In de etalage van het pand aan de Beestenmarkt staat Cindy namelijk voor het raam te werken. „Soms blijven mensen echt voor de ruit staan kijken", lacht ze. Cindy zit al heel wat jaren 'in het snoep'. „De winkel zelf be staat 29 jaar. Ik kwam er werken in 1995 en in 2005 heb ik de zaak overgenomen." In de loop der ja ren heeft ze zelf ontdekt hoe ze het beste zoete creaties kan 'bou wen.' „Het vereist soms wel wat techniek: zo verkoop ik sinds kort sneeuwbollen met een spekfïguur- tje erin, zoals sneeuwmannetje Olaf. Er komen wel eens klanten die zelf ook een snoepwinkel heb ben en die vragen zich af hoe ik het heb gemaakt", lacht ze. Ze maakt ook cupcakes van snoep, in allerlei thema's. „Dat is nu echt een hype. Ik heb ze in the ma's als bijvoorbeeld de Zeeuwse knop en sinterklaas." Naast de snoepfiguren, staat de winkel vol met bakken schep- snoep: „Ik heb tweehonderd soor ten", weet Cindy. Daar zit ook sui kervrij snoep bij, maar biologi sche rozijnen hoefje niet in de winkel te verwachten. „Je merkt wel dat snoep minder aantrekke lijk is geworden, veel mensen zijn met gezondheid bezig. Maar een keertje snoepen mag best. Ik ver koop alleen snoep. Punt." TERNEUZEN. Bij een doorzoeking van kluisjes, jassen en tassen van scholieren van De Sprong en De Argo in Terneuzen heeft de poli tie woensdag zeven messen aange troffen. Vijf zakmessen, een knip mes en een ander verboden mes. De zakmessen zijn door de schoolleiding ingenomen, omdat het schoolreglement geen enkel mes op school toestaat, ook geen legale zakmessen. Het door de wa penwet verboden knipmes is door de politie ingenomen. De eigenaar is naar Bureau Halt verwezen. „Het initiatief voor de zoek tocht komt van de schoolleiding", zegt politiewoordvoerster Mireille Aalders. „De politie verleende as sistentie. Er zal in de toekomst ze ker ook op andere scholen in Zeeuws-Vlaanderen naar wapens gezocht worden. De politie heeft al verzoeken gekregen van scho len uit de regio voor een vergelijk bare actie." Welke scholen dat zijn en op welke termijn deze politiebezoek kunnen verwachten, wilde de woordvoerster niet zeggen. In de regio Vinyl en boeken in Oud Terneuzen Vinylliefhebbers en boekenwur men kunnen zondag terecht in Oud-Terneuzen. Op verschillen de locaties in de oude straatjes worden tusen 13.00 en 17.00 uur elpees en boeken verkocht. Vest zaktheater de Paerdestal, mu seumcafé De Vliegende Hollan der, Indisch restaurant Kamarma- kan, Culineuze en 't Kanten Bro- cantje doen mee. Wie zelf iets wil aanbieden, kan contact opne men via 0115-613040 of willy.vander.kant@versatel.nl. Sint op bezoek bij kadootjesmarkt Ondernemersvereniging Axclu- sief houdt morgen een kadootjes markt in de Noordstraat. Die is te gelijk met de weekmarkt op het Szydlowskiplein, tussen 9 en 16 uur. Als hij tijd heeft, komt ook sinterklaas met zijn pieten een kijkje nemen, 's Ochtends kun nen kinderen zich laten schmin ken als piet. Daarnaast worden vanavond via www.axel.nl de win naars van de kleurwedstrijd van afgelopen week bekendgemaakt. Night of the Friends voor goede doel Night of the Friends beleeft mor gen zijn achtste editie. Vijf lokale artiesten laten zich horen op de muziekavond voor het goede doel in Porgy en Bess in Terneuzen. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Het Vergeten Kind. De stichting zet zich in voor kin deren die noodgedwongen in op vangcentra leven. Het concert be gint om 20.00 uur en een kaartje kost 10 euro. Het hele programma is staat op www.porgyenbess.nl. Mijn dorp, mijn stad Vleeskaarting in buurthuis Zeemeeuw Wijkvereniging Zuidpolder houdt morgen een vleesprijskaar- ting in buurthuis De Zeemeeuw aan de Schuberthof in Terneuzen. Deelnemers kunnen kiezen tus sen bieden en jokeren, en mee doen aan een verloting. De organi satie zorgt voor warme hapjes. De kaarting begint om 14.00 uur. Internetcafé voor vijftigplussers De KB O in Clinge houdt zaterdag een internetcafé voor vijftigplus sers. Vrijwilligers helpen mensen die vragen hebben over of proble men met het werken op hun ta blet of laptop. Toegang is gratis. Het internetcafé vindt plaats in het Malpertuus en duurt van 10 tot 12 uur. AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 biljart competitie; 19.00 uur: jeugdsoos Downtown; De Halle, 13.30 uur: schilderen, bingo; Clubgebouw show band Axel, 20.00 uur: bingo; BIERVLIET. Dorps huis, 11.00 uur: Tai chi, Qigong; CLINGE. Malper tuus, 13.30 uur: prijskaarten; Café Joreka, 19.30 uur: expo vogel club De Vlaamse Gaai; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.45 uur: koersbal; HEIKANT. Brasserie Du commerce, 18.30 uur: dropping; HENGSTDIJK. Catha- rinakerk, 10.00 uur: Internationaal Kunstweekend; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: bil jarten; 13.30 uur: dansen; 19.30 uur: line dance; HULST. De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: handwerken; De Lieve, 9.00 uur: fy- sio gym.; 10.15 uur: Nia dans; 13.30 uur: jeu de boules; Gum mus Zoutestraat 28, 14.00 uur: schilde ren; De Serre, 13.00 uur: kaarten; De Binnendeur, 13.00 uur: biljarten; WZC Antonius, 10.00 uur: koers bal; 14.00 uur: bin go; PHILIPPINE. Gymlo kaal, 16.00 uur: Galm; Albert, 13.00 uur: biljarten; SINT JANSTEEN. Ca fé de Kroon, 14.00 uur: kaarten; De Warande, 9.30 uur: tekenles; SLUISKIL. Meulen- gat, 9.30 uur: Taiji; TERNEUZEN. De Ves te, 13.30 uur: soos; 19.00 uur: Culture le avond; Vliegende Vaart, 14.00 uur: aange past bewegen; De Kameleon, 19.00 uur: disco; Porgy Bess, 20.00 uur: Pianoconcert Daniel Wayenberg en Martin Oei; VOGELWAARDE. Dorpscentrum, 19.00 uur: disco. door Sophie Stockman Op 5 december komen er Zwarte Pie ten in de winkel tussen 14.00 en 15.00 uur. TERNEUZEN 5 Vijf muzikanten spelen vanavond in 't Schallemaaj in Ossenisse. Om 20.30 uur treedt de Amerikaanse muzikant Dave Walker op. Hij wordt begeleid door een aantal Zeeuws- Vlaamse muzikanten: Cait Klein Kromhof, Peter Bout, John Ceerlings en Theo de Koning. AXEL TERNEUZEN TERNEUZEN Markt voor dieren In het Terneuzense die- renziekenhuis De Ot- tenhorst wordt mor gen een rommel-, kunst- en boeken markt voor het Neder lands KankerFonds voor Dieren (NKFD) gehouden. De kunstvoorwerpen en schilderijen die tij dens de markt van 8.00 tot 15.00 uur worden verkocht, zijn speciaal gemaakt voor het NKFD door kunste naars uit onder meer Nederland, Frankrijk en Rusland. Het dierenziekenhuis is gevestigd aan de Van Diemenstraat 83. TERNEUZEN ZAAMSLAC Adventsconcert Organist Johan Hame link en gospelkoor One People geven morgen een advents concert bij Het Po dium in Zaamslag. Gos pelkoor One People is opgericht in 1991 en staat onder leiding van Huib van Geffen. Het koor put uit een breed repertoire, maar bij dit CLINCE optreden staan de lie deren in het teken van de adventstijd. Het concert is een initiatief van De Stichting Be houd Standaart Orgel Zaamslag en begint om 20.00 uur. OOSTBURC Sint- en kerstmarkt De Protestantse Vrou wengroep Samen Sterk houdt morgen een sinterklaas- en kerstmarkt. Er worden onder meer zelfgebak ken suikerwafeltjes ver kocht en handwerkjes. Ook worden er de he le dag prijzen verloot. De marktkramen staan van 10.00 tot 16.00 uur bij Kerkplein 2. BRESKENS. De beroemde holist Roy Martina hield gisteravond twee lezin gen annex workshops voor zo'n 130 toehoorders bij Qi Biotaria, de biolo gische koffie- en theeschenkerij in de voormalige PSD-terminal op het veerplein van Breskens. Martina hield lezingen over 'stressvrij leven' en over 'leven vanuit je hart; praktische spiritualiteit'. Een holist gaat er vanuit dat lichaam, geest en ziel onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden en Martina onderwijst al de cennia hoe mensen die status kunnen bereiken. Uitbaatster Petra Selis van Qi Biotaria was in de zevende hemel dat ze de in Amerika wonende Martina had weten te strikken als inleider. „Het is al lang geleden dat hij in de regio was, dus ik ben heel blij hij naar Bres kens wilde komen." foto Ronald den Dekker VRIJDAG KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT. St. Cindy de Vriend van Olleke Bolleke Candyshop heeft voor sinterklaas een stoomboot gebouwd van snoep, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80