Rutger denkt al aan het voorjaar Vaker parkeren met gsm in Goes 6 BEVELANDEN en THOLEN El Toro wil uitbreiden 'Braziliaanse Koorts' in De Balie hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland 'Ik probeer trendy, originele en betaalbare spulletjes bij elkaar te zoeken' Het belparkeren zit in de lift in Goes, toch zijn er ook fors meer parkeerbonnen uitgeschreven. In de regio Mijn dorp, mijn stad Sfeervolle semi-bungalow op prachtige lokatie Van de Plasschestraat 46, 's-Heer Abtskerke 298.000,- k.k. In sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl door Ellen Jobse RutgerNouse van Blik Veger in Goes waar schuwt alvast: „Als je volgende week komt, ziet het er waarschijnlijk weer heel anders uit." Het assortiment van de winkel in woonaccessoires en cadeauarti kelen wisselt razendsnel. Rutger verandert daarnaast ook nog eens regelmatig de aankleding van zijn winkelpand aan het Sint Adriaan- straatje 11. In de zomer was de houten omlijsting van de toon bank bijvoorbeeld nog pastel groen, maar dat vond Rutger niet zo passen bij de wintermaanden en dus schilderde hij kortgeleden 'even' de omlijsting grijs. Voor de grijze wand naast de ingang heeft hij alweer een nieuwe tint in ge dachten: goud. Dat wordt volgens Rutger dé kleur van 2016. Terwijl zijn winkel vol staat met kerstdecoraties, is Rutger met zijn hoofd al in januari. „Dat klinkt misschien gek, maar als je een winkel hebt, moet je altijd vooruit denken." Veel tijd om te praten heeft Rutger eigenlijk niet, want non-stop lopen er mensen de winkel in en uit. Soms vertrek ken ze met lege handen, maar meestal gaan ze naar buiten met een mooi ingepakt woonartikel. „Ik probeer trendy, originele en betaalbare spulletjes bij elkaar te zoeken", zegt Rutger tussen de be drijven door. De Zeeuwse tekst borden van 12,95 euro doen het erg goed. In eigen beheer gemaakt en verkrijgbaar in verschillende varianten: van het Zeeuwse ABC tot het weerbericht of met het ge dicht 'Een Zeeuw' erop. Maar ook de op aluminium gedrukte afbeel dingen van het Zeeuwse duo Leunt je en Merien vinden gretig aftrek. En dan is er nog een ruime sortering aan 'vensterbankvul- lers', zoals Rutger ze noemt. Ofte wel: vazen, ornamenten en ander decoratiemateriaal dat dient voor het opleuken van de vensterbank. Een greep uit het assortiment: een wit bolvaasje (6,95 euro), een rond ornament op voet (23,95 eu ro), een grote betonnen decoratie- schaal (17,95 euro) en diverse foto lijstjes met grafische print (12,95 euro). Ook aan kerst is gedacht. Met hangers en ballen voor in de boom, maar ook met decoratieve spullen zoals een keramieken ren dier, metalen kerstfiguurtjes op voet en een houten tekstbord in de vorm van een kerstboom. Ter wijl kerst voor het merendeel van de mensen nog ver weg is - eerst maar eens sinterklaas - is het in het hoofd van Rutger al voorjaar. Rutger Nouse: „Als je een winkel hebt, moet je altijd vooruit denken." foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES. Het zogeheten belpar- keren wint in Goes aan popu lariteit. Inmiddels komt acht procent van de parkeerinkom- sten via die weg binnen. Uit gedrukt in geld komt dat neer op 130.000 euro, vorig jaar was dat 78.000 euro. Dat blijkt uit de rapportage van het parkeerbedrijf over de eerste drie kwartalen van dit jaar. In Goes is het sinds 2012 mogelijk te parkeren met de smartphone, maar er werd in het begin zeer mondjes maat gebruik van gemaakt. De voordelen zijn echter le- gio, zo betaal je altijd exact voor de tijd die is geparkeerd en zijn boetes verleden tijd. Uit de rapportage blijkt te vens dat de inkomsten uit boetes fors zijn gestegen, met maar liefst 73 procent: 273.000 euro. Er zijn dus meer bonnen uitgeschreven. Ook uit straatparkeren in het centrum kwam meer geld binnen, een plus van 45.000 euro door hogere tarieven al daar. De bezettingsgraad van de parkeergarage Centrum is eveneens toegenomen, maar dat vertaalt zich niet in euro's omdat daar maatregelen zijn genomen die geld kosten (on der meer een speciaal koopa vondtarief) om automobilis ten te verleiden hun blik daar te zetten. Goes kampt momenteel met een tekort van tonnen op het parkeerbedrijf. Dat moet volgend jaar zijn terugge bracht tot een ton. door Luc Oggel GOES. Discotheek El Toro in Goes heeft uitbreidingsplan nen. De horecagelegenheid heeft bij de gemeente Goes een verzoek ingediend om het naastgelegen pand Sint Jacobstraat 50 (voormalig Bladzij 13) bij het bedrijf te mogen betrekken. De gemeente wil daar in het licht van de horecavisie aan meewerken, zegt wet houder André van der Reest. Met name het feit dat de - nu dichte - gevel zal wor den opengewerkt door mid del van een glaswand, kan het college waarderen. „Dat is een belangrijk punt en po sitief voor het aanzien." GOES The Dummies in Eric's Bar In Eric's Bar La Strada in Goes speelt van daag de band The Dummies. De muzikanten van The Dummies zetten in Eric's bar een show neer met seventies en eighties glam, wave en discorock-invloe- den. Ze geven een ei gen twist aan num mers van onder ande re The Clash, The Poli ce, The Who, David Bowie en Golden Ear ring. Het optreden be gint om 22.00 uur en is gratis toegankelijk; GOES Open dansavonden Balletstudio Free Balletstudio Free in Goes houdt op woens dag 2 en donderdag 3 december een open dansavond. Tijdens de open dans avonden maken deel nemers kennis met de Oriëntaalse dans. Er is plaats voor dames van iedere leeftijd, met of zonder danservaring. Op woensdag vindt de open dansavond plaats tussen 19.15 en 20.00 uur. Op don derdag wordt er tus sen 18.15 en 19.00 uur gedanst. Deelna me is gratis. Meer informatie en in schrijven: 06-11958057 of dansnederland® yahoo.com; HEINKENSZAND Slagwerkfestival Euterpe De slagwerkgroep van muziekvereniging Eu terpe houdt zondag 29 november voor de negende keer een slag werkfestival. Ook de jeugdslagwerk- groep 'Aan de slag' treedt op. Beide groe pen staan onder lei ding van Bart van der Vaart. Dwarsfluitiste Judith van Dieren- donck verleent haar medewerking aan een van de nummers. Slagwerkgroep De Vliegende Hollander uit Terneuzen is te gast en brengt enkele nummers ten gehore. Het muziekfestival be gint om 14.30 uur in De Stenge in Hein- kenszand. s VLISSINGEN. De film Braziliaanse Koorts is vrijdag 4 december in De Ba lie in Amsterdam te zien. Deze documentaire van voormalig PZC-ver- slaggever Arjan van Westen en cameravrouw Monique Schoutsen gaat over een vergeten en dramatische Zeeuwse emigratie naar Brazilië. Honderden landarbeiders uit West-Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen-Dui- veland en de Bevelanden werden halverwege de negentiende eeuw door ronselaars overtuigd naar Brazilië te vertrekken. Een eigen huis en grond was ze beloofd. In werkelijkheid kampten ze na een uitputten de zeereis in Brazilië opnieuw met bittere armoede en afhankelijkheid. De voorstelling in De Balie begint om 20.00 uur. De film was eerder al te zien in Zeeuwse bioscopen en theaters in Oostburg, Groede, Goes, Zierikzee, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen. DRIEWEGEN Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag Brocante en Antiek 't Bagatel letje in Kerstsfeer; GOES 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-16.30 uur - Expositie Ineke Otte; Singelstraat 15, 13.00-18.00 uur - Ex positie Reynier de Muynck 'Medicijn vrouwen'; Inloop huis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball& Streetdance voor jon geren van 12 tot 18 jaar; Podium 't Beest, 19.30 uur - Talenten show voor jong ta lent uit Goes; De Spinne, 20.30 uur - Singles Dance Party 45+; 'S-GRAVENPLDER Bibliotheek, 14.00-20.00 uur - Verkoop uitgelezen boeken; HEINKENSZAND Bloemisterij Wisse, Zwake 7, overdag - Winterfair met als thema 'gala'; KAPELLE Bibliotheek, 14.00- 20.00 uur - Verkoop uitgelezen boeken; KLOETINGE Geerteskerk, Geerte- splein 24,19.30-21.30 uur - CD opname 'Samenzang liederen Joh. de Heer'; KRABBENDIJKE Dorpshuis De Mei boom, 19.00-22.00 uur - Vogel Tentoon stelling; KRUININGEN Zwembad Den Inkel, Blauwhoefseweg 10, 19.00-21.30 uur - Sin terklaasdisco; LEWEDORP Zandkreekstraat 33, 19.00-21.00 uur - In- door Winterfair; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00-22.15 uur - Theaterconcert Leoni Jansen Izali- ne Calister; WAARDE Raadhuisstraat 15, 17.00-22.00 uur - In- door Winterfair; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Noordzandstraat 13, vanaf 10.00 uur - Beauty Event met o.a. demonstraties en gratis goodybag door Kaaitje Beauty fashion en Kapsa lon Hip. Nieuw in verkoo [J Vrijstaand woonhuis met compleet woon- programma op de begane grond. Ideaal voor actieve senioren, die van rust en ruim te houden. Meer info: 06 - 53 86 32 50 jI o i ccivuiurx www.steendijk.nl makelaar taxateur o.g.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75