Lesley Kerkhove in 2015 Schouwse acht de kans groot dat ze weer naar Australian Open afreist 16 ZEELAND Zierikzeese speelster zette begin november uitstekende resultaten neer. Daarmee redde ze haar seizoen. Lesley Kerkhove had één stevige dip in het afgelopen seizoen. Maar in de laatste drie weken maakte ze veel goed. Ontwikkeling van de plaats van Kerkhove op de wereldranglijst in 2015 Het kan verkeren. In oktober was tennis ster Lesley Kerkhove het zelfvertrouwen even helemaal kwijt. Het dieptepunt was een nederlaag tegen een speelster die zo'n vijfhonderd plekken lager stond op de wereldranglijst. Maar in novem ber had de Zierikzeese opeens weer het juiste gevoel te pakken. „Het is mooi dat ik nog een paar goede toer nooien had", zegt ze, nu ze even thuis is. „Daardoor is mijn seizoen nog best oké." Kerkhove (24) heeft nu zeven jaar in het vrouwencircuit achter de rug. In de voorgaande zes seizoenen liet ze steevast een zekere stijging zien. In 2015 slaagde de Schouwse er ech ter niet in om een sprong te maken. Begin januari stond ze 220e, deze week bezet ze de 219e plaats. „Mijn re sultaat in Shrewsbury, waar ik de hal ve finales haalde, moet nog wel ver werkt worden. Ik verwacht maandag rond de 206e plek uit te komen. Dat is niet verkeerd, maar ik had natuur lijk wel een stukje hoger willen eindi gen dit jaar." Dat dat niet is gelukt, heeft meer dere oorzaken. Ten eerste raakte Kerk hove in juli, net na de Challenger Zeeland in Middelburg, geblesseerd aan haar enkel. Ze was een maand uit de roulatie. „Ik stond toen net voor het eerst in mijn carrière in de top tweehonderd. Ik speelde tot dan een goed seizoen en wilde doorpakken. Maar ja, door die blessure kon dat niet." Na een opleving, met als gevolg halvefinaleplaatsen in Westende en Alphen aan den Rijn, ging het ineens vijf toernooien achter elkaar mis. De eerste was in Frankrijk, de vier daar na tijdens een tournee door de Vere nigde Staten. Kerkhove: „Bij de eerste twee, drie had ik pech met m'n lo ting. Ik kwam tegen meisjes te staan met een hogere ranking. Ik verloor niet altijd heel dik, maar kwam niet lekker in een ritme. Ik ging er in de eerste ronde uit, trainde een week, leed weer in de eerste ronde een ne derlaag en moest weer een week trai nen voordat ik mocht spelen... Ik heb gewoon meerdere partijen nodig om lekker op gang te komen." Na haar vierde Amerikaanse toer nooi zag ze het even niet meer zitten. „Om eerlijk te zijn: ik wilde naar huis, want het lukte toch niet", be kent ze. „Maar ik had nog één toer nooi te gaan en dacht ook: als ik hele maal niet speel, verdien ik sowieso geen punten. Dus ben ik maar geble ven." En juist bij dat toernooi in Macon kwam de ommekeer. Kerkhove haal de de halve finales. Vervolgens trok ze die lijn door in het Franse Equeur- dreville (derde toernooizege in haar carrière) en het Engelse Shrewsbury (halve finale). „In Frankrijk merkte ik meteen bij de eerste partij al dat het weer helemaal goed met me ging. Toen het de partijen erna ook lekker liep, wist ik dat ik het toernooi kon gaan winnen." Aanslagen in Parijs De sfeer waarin dat gebeurde, was wel apart. Op de avond voor haar hal ve finale waren de aanslagen in Pa rijs; iedereen bij het toernooi was ge raakt. „Natuurlijk hadden alle men sen het erover", vertelt Kerkhove. „We zaten weliswaar 300 kilometer 'We hebben voor mijn halve finale en de finale een minuut stilte gehouden' REIS OM DE WERELD van Parijs af, maar iedereen voelde de spanning. We hebben voor mijn hal ve finale en de finale van een dag la ter ook een minuut stilte gehouden." Kerkhove zou na die zege via Pa rijs naar Engeland vliegen. „Gelukkig hoefde dat uiteindelijk niet. Mijn va der was naar de finale komen kijken. Hij heeft me meegenomen naar huis, zodat ik vanaf Amsterdam kon vlie gen. Dat was toch iets veiliger, vond ik." De Zierikzeese kan de komende weken even bijkomen. Maar ze is al wel weer bezig met 2016 en dan voor al met de vraag: reist ze weer af naar Melbourne voor de Australian Open? „Ik ben er nog niet uit, maar de kans is wel redelijk groot", zegt ze. „Ik sta er na maandag beter voor dan vorig jaar rond deze tijd." Toen nam Kerkhove de gok om naar Melbourne te gaan, maar bleek haar ranking net niet goed genoeg. Onverrichter zake kon ze terug. „Ik wil deze keer wel iets zekerder van mijn zaak zijn. Vorige keer was het wel heel erg de vraag of het ging luk ken." De Zierikzeese speelt nog met het idee om mee te doen aan een 50.000 dollartoernooi in Ankara, over drie weken. „Als ik nog wat puntjes denk nodig te hebben..." In dat geval gaat ze niet naar het NK in Rotterdam. Plaats op de wereldranglijst 22 november ranking: 219 4 januari ranking: 220 25 oktober ranking: 275 foto Lex de Meester Kerkhove kwalificeert haar tennisjaar als 'best oké' door Roeland van Vliet Het jaar van Lesley Kerk hove begon in Australië, hoewel ze daar niet aan spelen toekwam. Daar na was ze achtereenvol gens actief in Frankrijk, Schotland, Duitsland, Rusland, Mexico, Vere nigde Staten, Italië, Tu nesië, Frankrijk, Neder land, Duitsland, België, Nederland, Frankrijk,Ver enigde Staten, Frankrijk en Engeland. Mogelijk komt er nog een trip naar Turkije bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70