Groene Ster haalt druk van de ketel aan zijn jeugdjaren in Roosendaalse bvo f\ crhilrier^astgoedonderhjud ZEELAND 15 RKSVHAT maar het RBC-verhaal eindigt." Het is nog altijd een hard gelag voor de Zeeuw met Egyptische roots. „Soms denk je wel eens: 'Hoe was het gelopen als dat niet gebeurd was?', maar dat moet je niet te vaak doen. Er zijn andere mooie dingen voor in de plaats ge komen en het is mooi dat je de waardering krijgt als de speler en persoon die je nu bent." Hij zegt het alsof hij er vrede mee heeft dat een kans bij een bvo er niet meer inzit. De man die hij zondag als directe tegen stander treft - Vlissingen-aanval- ler en oud-ploeggenoot bij RCS en Goes: Josimar Pattinama - hoopt nog wel op een kans als prof. De spits gaat komende maand op stage bij Telstar. „In zijn tijd bij Goes kwam hij niet helemaal tot zijn recht", herin nert Tawfik zich. „Ik denk dat dat door de spelers om hem heen kwam. Hij kan goed positie kie zen, maar je moet hem niet de diepte insturen, want hij moet het niet van zijn snelheid heb ben. Daar hebben ze bij Vlissin gen de flankspelers voor en daar om past hij ook zo goed in dit team." „Hoe je hem af moet stop pen?", verschaft hij zich met een wedervraag iets meer tijd om een plan van aanpak op te drammen. 'Halsteren wil zich na de promotie handhaven in de hoofdklasse en hoopt op de topklasse' „Je moet heel kort op hem zitten, hem geen ruimte geven. Als je het duel aangaat, moet je er vol in gaan, want hij is sterk. En je moet hem goed in de gaten houden. Hij staat vaak op de goede plek." Toch wil de huidige nummer negen van de hoofdklasse B zon dag vooral van de eigen kracht uitgaan als de Zeeuwse nummer drie op bezoek komt. Tawfik: „We hebben een goed voetballen de ploeg, maar ik denk dat het al le kanten op kan in dit duel. Ie dereen kan van iedereen winnen in deze competitie." De oefenmeester probeert met die woorden de druk een beetje weg te nemen bij de Vlissingers. Door de 9-3-thuisnederlaag voriger week tegen ASV Lebo is een plaats in de playoffs voorlopig even geen topic. „We moeten niet te veel naar de cijfers kijken", vindt Ben hammou, „maar ons concentreren op het spel." De vooraf uitgesproken doelstel ling was om halverwege de compe titie op vier, vijf punten van de playoffplaatsen te staan. Dat gat is nu zeven punten. Met een over winning vanavond op FC Eindho ven zou Groene Ster de doelstel ling echter kunnen halen. De Bra bantse tegenstander, danig uitge kleed na het behalen van de lands titel, staat vijfde. Groene Ster Vlissingen moet het in Eindhoven stellen zonder Khalid El Hattach, die de laatste wedstrijd van een schorsing uit zit. De inzetbaarheid van Abdoe Abdenbi is nog onzeker. Benham mou: „Hij heeft last van zijn enkel en knie. Daarom hebben we het woensdag niet laten trainen. In de warming-up bekijken we of hij kan meedoen." De ploegen troffen elkaar vier keer eerder in de eredivisie. Tel kens won het thuis spelende team. Vorig keer verloor Groene Ster in Eindhoven met 9-4, terwijl op eigen veld een spectaculaire 7-6-overwinning werd behaald. Groene Ster stond met 6-2 achter, maar mede door twee benutte elf- metertrappen van Len Eversdijk in de slotfase werd alsnog gewon nen. Na deze laatste competitiewed strijd van 2015 speelt Groene Ster op r8 december voor de beker thuis tegen Zeemacht. Op 8 janua ri speelt de ploeg het inhaalduel met hekkensluiter Den Haag. Vijf nederlagen op rij in competitiever band en met een forse afstraffing door een vierdek lasser uit de dis trictsbeker gestoten. Bij menig voetbalclub zou de paniek uitbre ken of zou het crisis zijn. De trai ner is dan meestal het kop van Jut. Zover is het (nog) niet bij zon dag-derdeklasser RIA Westdorpe. Trainer Fonnie Verstraeten zegt niet te ervaren dat zijn posi tie onder druk staat. „Ik heb een goede communicatie met het be stuur. De lijnen zijn kort. Bij RIA houden ze ook rekening met het pendelen tussen de derde en vier de klasse. Het is de eerste keer in het bestaan van de club dat men twee seizoenen achtereen in de derde klasse uitkomt." Om de sfeer optimaal te hou den zag de 54-jarige trainer zich drie weken geleden gedwongen tot het nemen van een impopulai re maatregel door Tim van Hasselt en Adel Tlili uit de selectie te zet ten. „Hun gedrag paste niet in de ploeg. Er zijn een aantal dingen ge beurd op de training die van in vloed waren op de sfeer binnen de groep." Wat? „Dat houd ik lie ver binnenskamer." De verwijdering van de disso nanten had gevolgen voor de selec tie, die al was uitgedund door het ontbreken van Mursel Kesikbas en Marthijn van Ham door langduri ge blessures, beiden aan de kruis- 'Dat willen we voorkomen door in de winterstop twee, drie spelers te halen' band. Zij zijn voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Tommy de Smet kapte er mee, toen hij bui ten de basis werd gelaten. Inmid dels heeft er een (positief) gesprek plaats gehad met de Westdorpen- aar, die jarenlang als verdediger een vaste waarde was. Yannick Vanhijfte ontbrak even eens een aantal duels, maar is weer met de training begonnen. „Er staat nu een smalle selectie met dertien spelers en twee keepers. We kunnen niet te veel tegenslagen hebben. Dat willen we voorkomen door in de winter stop twee, drie spelers te halen. Het kwaliteitsverschil met het tweede elftal is namelijk te groot." Verstraeten hoopt op de omme keer voor de winterstop met duels tegen Unitas'30 (thuis), Steenber gen (uit) en Luctor'88 (thuis). „Het enthousiasme is er nog steeds, maar je moet realistisch blijven. Vijf duels achtereen verlie zen is niet leuk en tast het vertrou wen van de spelers aan. We spe len nu meer verdedigend en com pacter. Fysiek en in de lucht zijn we kwetsbaar." Als het aan Verstraeten ligt, maakt hij het seizoen af. Hij staat positief tegenover een verlenging van zijn contract. „Ik heb het gi gantisch goed naar mijn zin. Het is een leuke club. Zolang het ple zier er is, dan wil ik doorgaan." Verstraeten die eerder trainer was bij Philippine, de voormalig zondagclub Axel en hij was inte rim-trainer bij Aardenburg, is niet het type dat snel van club veran dert. indhout MM VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 door Rudy Boogert zijn RBC-verleden Sherief Tawfik (26) in actie als centrale verdediger van zondag-hoofdklasser Halsteren. Zondag ontvangt hij met zijn Brabantse team een oude bekende: Vlissingen. foto Greta Mangelaars-Kuipers Sherief Tawfik VLISSINGEN. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen van avond de laatste competitiewed strijd van dit kalenderjaar. De Zeeuwse eredivisionist gaat op be zoek bij landskampioen FC Eindho ven. „Zij moeten, wij willen", zegt trainer Hicham Benhammou aan de vooravond van de wedstrijd. RIA W. houdt de gelederen gesloten door Aector Dooms Fonnie Verstraeten, trainer RIA W. Benjei op ZM*n 0*4 2 2200 Gul* ■in***1 0*kN t*i»Oöi Roosenoac Goes Terneuzeti --.'o-v'v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69